Samca czy samiczkę ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

Samca czy samiczkę ?

Post autor: Guest »

Nie miałam jeszcze szczurka, ale marzę o nim od roku. Mama już dużą klatkę, ale nie wiem czy kupić samca czy samiczkę (wiem, że chce mieć jednego szczurka).
Zastanawiam się też nad tym czy kupić szczurka w sklepie czy od kogoś z domu. Boje się że w sklepie mógłby być źle traktowany i może mieć uraz do ludzi – co Wy na to ???
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Ania »

Samiczka: gryzie wszystko co napotka na wlasnej drodze, ale jest bardzo delikatna i potulna
samiec: ciagnie za spba swoje klejnotuy co wielu moze przeszkadzac, sika na wszystko i wszystkich i jest bardziej agresywny niz samic
Co do miejsca kupna najlkepiej od kogos: wwiesz czyje to malenstwa, jakie to szczury, jak sie zachowuja. Pierwszego szczura mialam jednak ze sklepu zoologicznego i nienarzekam
Jesli kupisz malego zwierzaka ze sklepu to nie ma praktycznbie zadnych szans zeby zapamietal cokolwiek z tego okresu (szczury maja bardzo krootka pamiec)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Mycha »

Czy samiec czy samia- najwarzniejsze jest to jak je pokochasz:D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
rozyn

Samca czy samiczke ?

Post autor: rozyn »

Sczur to szczur nie ważne czy to samica czy samiec :wink:
Najlepiej kup sobie szczura od jakiegoś kolegi lub innej osoby. Ze sklepu nie radze kiedyś byłem w jednym sklepie zoologicznym około 6 szczrów cisnęło się jeden na drugim w starej zabrudzonej klatce ... bez jedzenia i picia ... Chyba że widzisz że w skolepie mają wszystko i są zdrowe wtedy możesz wziąść ...
JaszczurkA

Samca czy samiczke ?

Post autor: JaszczurkA »

Samiec. Moi znajomi mający doświadczenie z wieloma szczurami przekonywali mnie na samca. Twierdzili, że samiczki są bardziej niezależne i płochliwe, bardziej zainteresowane badaniem terenu i budową gniazda niż właścicielem. Nie posłuchałam, nie podobały mi się duże "klejnoty" i sikanie samców. Kolega przywiózł z Wrocławia dwie samice - dla mnie i dla kolegi. Obie wyjątkowo ładne - jedna srebrna z białym pyskiem a druga niebieska. Wziełam tą srebrną. Póki była mała było ok ale gdy zrobiła sie starsza i sprawniejsza fizycznie interesowało ją już tylko odkrywanie nowych terenów. Wchodziła za meble i nie chciała wyjść, uciekała na mój widok. Ta niebieska zachowywała się identycznie, mimo poświęcania im codziennie wiele czasu. Nie są dzikie, wejdą na rękę, ale gdy poczują wolność, uciekają na widok człowieka. Nie są zainteresowane kontaktem z opiekunem. Zrobiliśmy im na półce fajne terrarium wyłożone sianem, kawałkami drewna i suchymi liśćmi z korzeniem i pałakami kokosowymi. Razem super się tam bawią.

Ja kupiłam sobie samczyka - postanowiłam sprawdzić czy będzie różnica. Jest. Malec najchętnie by na mnie na stałe zamieszkał. Godzinami przesiaduje na ramieniu - schodzi za potrzebą czy gdy jest głodny, chwile pobiega i szybko wraca na ramie. Dopomina się głaskania i rewanżuje liżąc i skubiąc dłoń człowieka.

Moja koleżanka ma samca, który chodzi za nią po mieszkaniu jak pies i przychodzi na wołanie i jego partnerke, która zachowuje się jak te dwie samice opisane wyżej.
Znam jeszcze przypadki takiego uwarunkowania od dwóch osób - ogólnie wraz ze mną potwierdziło się to cztery razy na większej ilości szczurów. Trochę za dużo na przypadek.

Sory. że tyle tego :-)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Mycha »

Rozyn... bez komentarza...
A ja jestem za tym żebyś kupiła sobie samiczkę :wink:
Bardzo kochane zwierzątka i wcale nie są płochliwe. Są jednak dużo zwinniejsze od samców i mniejsze. Pozatym nie znaczą tak mocno swojego terenu jak samce. Ja na początku miałam samiczki, póniej dopiero samce i było fajnie. Teraz kiedy mam to i to bez wachania wybieram samiczkę, oczywiście samce też kocham (wiedomość dla rozyna: kocham je jako zwierzaki) :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
JaszczurkA

Samca czy samiczke ?

Post autor: JaszczurkA »

A ja jestem za tym żebyś kupiła sobie samiczkę  
Bardzo kochane zwierzątka i wcale nie są płochliwe.
Lepiej by było gdybyś napisała że Twoje szczury-samice nie są płochliwe. Z moich doświadczeń wynika co innego. Oczywiście każdy zwierzak ma swoją osobowość, ale z tych wszystkich przypadków, które znam można wnioskować że samice częściej są takie jak opisałam. Ja mam z samca dużo więcej radości, Ty być może, z samic. Decyzję kupujący musi podjąć sam.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Mycha »

Spox
Nie zrozumiałaś mnie. Poprostu ktoś wcześniej napisała że samice są płochliwe i ja zaprzeczyłam :wink:
Mniejsza z tym :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
JaszczurkA

Samca czy samiczke ?

Post autor: JaszczurkA »

No ja napisałam bo takie były moje i moich znajomych :) Masz racje, mniejsza z tym ;)
Anna odezwij się, co kupiłaś? :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Mycha »

Jestem za samiczkami :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

Samca czy samiczke ?

Post autor: cos »

Nie zgadzam się że samce niszczą swój teren. Jak mojego Igora wypuści się np na biurko to nic nie niszczy tylko najczęściej siada za telefonem i przy muzyczce sobie drzemie.
Guest

Samca czy samiczke ?

Post autor: Guest »

A ja jestem za pójściem do sklepu i najpierw ybieram szczurka który odpowiada mi wizualnie i wygląda zdrowo a potem jak juz jestem prawie zdecydowana to wtedy pytam o płeć !
I co z tego czy to samiec czy samica !? Jak ja będę kochać jego (ją) to nie ma dla mnie znaczenia czy jest chłopcem czy nie. To tak jak byscie mieli mieć dziecko i powiedzilibyście że nie chcecie dziwczynki bo w przyszłości będą sie dopytywać o sprawy dojrzewania itp. Troche wyrozumialości !!! :?
cos

Samca czy samiczke ?

Post autor: cos »

Twoje podejście bardzo mi się podoba jednak niektórzy chcą np. dokupić do swojego szczurka innego a to jest uzależnione od płci.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Mycha »

Też myślę że to jest spox, ale jesli ma się już szczurki to tżeba jednak przemyśleć czy sie bierze samca czy samiczkę- tu chodzi o ulokowanie :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Guest

Samca czy samiczke ?

Post autor: Guest »

Zgadzam sie ze jak mamy jakieś szczurki to ok wtedy tez patzre na płeć ale jak pierwszego szczuraska kupuje to wtedy nie zwracam na to uwagi az tak bardzo. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”