Samca czy samiczkę ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: Hanka&Medyk »

Wilczocha pisze:Takie po prostu odniosłam wrażenie, że gdy dumbo do mnie przyszły to zaczęło śmierdzieć jak nie wiadomo co. Wydaje mi się, że mają bardziej intensywny zapach.
U nas jest dokładnie na odwrót. Dumbośki są prawie bezwonne (sierść velveteen, więc może dlatego), a reszta ma swoje charakterystyczne zapachy. Labinka wistar w ogóle ma intensywny zapach orzechowy, jak kiedyś nasz kastrat Wilk (swoją drogą też był laboratoryjny, ale zwykły husky).
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: Venefico »

Do mnie jak przyszły dumbo też zaczęło śmierdzieć, wcześniej nic nie było czuć, a odkąd one są u mnie to śmierdzi i to dość intensywnie.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: Kluska123 »

Dumbo smierdza ??? Od kiedy? Dumbo nie roznia sie az tak bardzo od zwyklych szczurakow, jedynie uszkami, ksztaltem glowki i sierscia. Zapach nie ma tu nic do rzeczy :) Sama mam dumbolca (jeszcze trojka do mnie trafi za tydzien) i moj Filip najladniej pachnie z calej piatki.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: Venefico »

Nie mam pojęcia, gdy do mnie przyszły to po prostu zaczęło śmierdzieć, ale myślałam że może taki zbieg okoliczności, a teraz przeczytałam post Wilczochy i pomyślałam, że może rzeczywiście coś w tym jest.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: Kluska123 »

Wszystko zalezy od tego, jak szczurek dba o higiene (ze to tak nazwe) :)
Jedne sa ciagle obsiurane, a drugie wypucowane, bo wiecej czasu spedzaja na myciu sie niz na jedzeniu i spaniu :D Ale to na pewno nie od tego, ze to dumbolce, przeciez one sa takie cudowne :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: Venefico »

Właśnie gdy je dostałam to nie czułam żadnego smrodku, wycałowałam, wyprzytulałam i nic nie czułam, a gdy wypuściłam je na łóżko i walnęły kupę to myślałam, że zemdleję ::) Potem poszły do klatki i od tej pory śmierdzi. Byłam u weterynarza i nie stwierdził niczego, karmię tak samo jak Łatkę, więc nie wiem od czego to może być, tym bardziej, że były u mnie wtedy dopiero jeden dzień ??? Wiadomo, że cudowne, nie zaprzeczam ;D
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: aneczkaa »

No mówiłam przecież już kiedyś, że musiałoby im z uszu śmierdzieć, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie ;)

U mnie najbardziej śmierdzą czarnulki, ale nie wiążę tego z ilością pigmentu we włosach :P
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: Iguta87 »

Ja mam samiczki i samców.
Dziewczynki są dumbo i standardy a chłopcy same standardy a śmierdzą dużo bardziej :P
Samiczkom sierść pachnie jakbym je kąpała w wonnych olejkach ;) to chyba skutek wycierania półek chusteczkami dla niemowląt ;) a sierść chłopaków ma taki intensywny ostry zapach.. sików :-X ale są takimi tłuściutkimi miziakami że nic nie szkodzi :)
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: alken »

jak przybywa szczurów to przybywa smrodu, to raczej jest powód, a nie że dumbo ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: Venefico »

Ale to ich kupy chyba tak śmierdzą :/ Nie wiem dlaczego, bo jedzą wszystkie to samo. Jak leżałam na łóżku i walnęła koło mnie bobka to zaczęło tak strasznie śmierdzieć. Właśnie odkąd mam te dwie dumbo to śmierdzi niesamowicie, aż mi oczy łzawią i nie mam pojęcia dlaczego.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: Kluska123 »

Wydaje mi się, że układ trawienny się nie zmienia przy odmianie, rasie czy jak to się nazywa (no ciągle zapominam) :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: Venefico »

Też tak myślę, ale zastanawiam się czym to może być spowodowane ;)
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: Kluska123 »

Powiem Ci szczerze, że jestem ciekawa dlaczego u Ciebie i niektórych osób dumbole bardziej czuć od zwykłych ogonków :)
Ja mojego oglądałam, wąchałam i moim zdaniem najlepiej pachnie z całej piątki :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: alken »

myślę że to indywidualne cechy szczura/szczurów (jesli sa spokrewnione) a nie wina odmiany
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Samca czy samiczkę ?

Post autor: Venefico »

Czyli, że nie da się nic zrobić, żeby ich kupy tak nie śmierdziały ? :/ Przyznam, że to się robi nieznośne.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”