Samca czy samiczkę ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
rozyn

Samca czy samiczke ?

Post autor: rozyn »

Ja nie patrzałem na płeć ... :wink:
Zauważyłem kiedyś na tej starej www o szczurach że pisało jak rozpoznać charakter u szczura ... :idea:
Tam były trzy warianty, oczywiście potrzebowałem szczurka który byłby aktywny i dużo się ze mną bawił
A więc poszedłem do mojego kolegi, brałem każdego szczura na kolana nie ważne czy samiec czy samica. Na kolanach zrobiłem daszek niektóre szczurki chowały się pod nim inne robiły inaczej... No i wypadło na samca Edzia który nie wszedł pod domek zbudowany z rąk tylko wdrapał się po mojej koszulce aż na szyję ... Ten mi się spodobał i teraz dziele z nim mój dom, jes spoko
:o
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Samiec samic?

Post autor: Mycha »

Kiedy dostałam pierwszego szczurka nie wiedziałm "co to jest". Ważna było to że jest szczur i na początku i tak przyjełam że to samiec bo tak powiedział wet i pani w zoolku więc spox. Nie liczyło siędla mnie to czy to samiec czy samica, ale poprostu chciałam go jakoś nazwać.

Moja Shaidi była wyjatkowa samicką, najukochańszym szczurkiem pod słońcem, większosć czasu spędzała na mojim biurku, robiąc sobie gniazdko z mojich kartek (ważne dokumeny, legitymacja, sprawdziny do podpisania etc) na biurku równierz sie oszczurzyła bo za klatka nie przepadała :wink:
Kiedy podchodziło się do biurka odrazu właziła na rękę żeby ją ponosić. Uwielbiała siedzieć na ramieniu i obserwować wszystko dookoła. Nigdy mnie nie ugryzła czy podgryzła, nigdy mi nie uciekła. Była taka mała jak ja dostałm (miała nawet zamknięte jeszcze oczy) że byłam dla niej mamą i całym życiem.

Polecam szczurzynkę, bo jeśli jest naprawdę przywiązana to nie widzi świata poza właścicielem :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
JaszczurkA

Samca czy samiczke ?

Post autor: JaszczurkA »

hehe ja mam doświadczenia akurat na odwrót - mój samcolek taki jest a samiczka (mieszka teraz u mojego kolegi z jego samicą) bardzo niezależna :)
Guest

Samca czy samiczke ?

Post autor: Guest »

Mam szczurka ale moja kolezanka ma szczurke i jest bardzo a gresywna. Zastanawiam sie czy wszystkie samiczki takie sa?
[/b]
JaszczurkA

Samca czy samiczke ?

Post autor: JaszczurkA »

Napewno nie ... dwie samice które mam ja i mój kolega (jedna jest moja a druga jego) są niezależne ale nie są agresywne. Podobnie wygląda to u moich znajomych.
cos

Samca czy samiczke ?

Post autor: cos »

To chyba zależy od charakteru zwierzaka.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Ania »

Agresywnosc zalezy od charakateru i (a zwlaszcza!) diety.
Pokarmy, ktore spozywaja ludzie powoduja niepohamowana agresje u szczura, to, co szczur robi jest woowczas mimowolne i nie nalezy zloscic sie na szczura tylko na siebie. Agresje wyoluja miedzy innymi:

1. kofeina czyli:
- czekolada
- pepsi
2. napoje alkoholowe i gazowane
- SZCZEGOLNIE piwo
- winko
- wymieniona juz wyzej pepsi, czy cola
3. moze (ale nie musi) spowodowac ja surowe mieso a konkretnie nie tyle spowodowac, co obudzic w szczurku naturalnego drapieznika...pozostalosc po kuzynie czyli szczurze kanalowym
4. nie naleza do pokarmu ale maja ogromny wplyw na zachowania zwierzaka tabletki i wszelkie medykamenty do uzytku czlowieka (niestety dowiedzialam sie o tym zostawiajac leki na szafce nocnej gdy szczur szalal w pokoju)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
cos

Samca czy samiczke ?

Post autor: cos »

Czynniki o których mówisz nie wpływają na wszystkie szczuraski. Mój Ig jadł szynkę i zlizywał pepsi z palca a nadal był starym dobryn Igiem.:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
JaszczurkA

Samca czy samiczke ?

Post autor: JaszczurkA »

Myśle że związek jedzenia mięsa z charakterem to przesąd. Też nie zauważyłam żeby to miało wpływ. Po coli i herbacie samica robiła się bardziej pobudzona, aktywna ale nie agresywna.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Ania »

Ludzie, ja podaje przyklady po czym szczur staje sie agresywny, Wasze szczury nie sa i dobrze - ja pisze do osoby ktora ma problem z agresywnym ziwerzakiem, podaje jakie MOGA byc przyczyny, nie przekladajcie tego na swoje zwierzaki bo jak sami piszecie sa potulne jak baranki wiec Was to widac nie dotyczy.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Mycha »

Ja myślę że Ania ma rację...

Ale co dawać żeby załagodzić agresję?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

Samca czy samiczke ?

Post autor: cos »

może nie dawać tego co podała Ania.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Samca czy samiczke ?

Post autor: Mycha »

A Ty dawałes mu to co Ania pisała????
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Guest

Samca czy samiczke ?

Post autor: Guest »

Napewno cos w tym jest ze jedzenie wplywa na agresje u szczurka, chociaz z drugiej strony duzy wplyw ma wrodzona osobowosc. Moja siora ma szczurka i mieszka z kumpela ktora ma szczurke i powiem wam jedno-niesamowita bestia! Nie mozna jeje dotknac, ona sama z nia sobie nie radzi. Nie wiem co jest ale moj szczurek i mojeje siostry to lagodniaczki... :)
cos

Samca czy samiczke ?

Post autor: cos »

Ig kiedyś zjadł kawałek ciasteczka z czekoladą a jeszcze kiedy indziej napił się pepsi. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”