Samca czy samiczkę ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kala
Posty: 53
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 6:54 pm

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: kala »

Nie rozmnaża się szczurów w środowisku domowym tylko ot tak do kaprysu, tym bardziej do "hodowania", sprzedawania, karmienia czy czegokolwiek ! Ten post to dla mnie głupota, uczenie jak się rozmnaża - a tego robić nie wolno.
A skąd jak najbardziej odmawiam takiego bezmyślnego rozmnażania dla kaprysu!!!Mówię tylko że jak już(oczywiście nadal podtrzymuję że nie pochwalam tego) to nie wolno za dużo bo może się skończyć "wyczerpaniem" samiczki.Choć to prawda mój post można źle zrozumieć nie powinnam dodawać tego o klatkach i kupowaniu innych samic.Wyszłam na pseudo-hodowcę, przepraszam.
<:3 )~~ <-----mój szczurek
za bramą:Tippy Touse,Nano
Jogi
Posty: 148
Rejestracja: pt sty 23, 2009 4:56 pm

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Jogi »

Nie popieram bezmyślnego rozmnażania, ale nigdy nic nie wiadomo, a przynajmniej nie mam zamiaru się wypowiadać
w tym temacie.. ;)

Aby nie odbiegać od wątku, z własnego doświadczenia, osobiście wole samiczki. Super jest mieć miziastego
samczyka, który zasypia koło ciebie i daje robić ze sobą wszystko, ale bez takich małych rozrabiaków które
kręcą ci się kolo nóg gdy chodzisz po pokoju, co znoszą do klatki różne niepotrzebne śmiecie jak i te bardziej
ważne, np. sprawdziany do podpisania .. ;) , takich co zamiast grzecznie siedzieć na ramieniu zsuwają się
pionowo coraz niżej i niżej..byłoby bez nich nudno! :) Ja O WIELE lepiej dogaduje się z samiczkami i tak
zostanie już zawsze. Ale przyznam, że czasem mam dość tego nieposłuszeństwa i marzy mi się taki wielki,
misiowaty samiec..hahaha ::)
Awatar użytkownika
Dragona
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 30, 2010 3:47 pm

Samiec czy samiczka?

Post autor: Dragona »

Witam. Chciałabym kupić sobie szczurka. Zastanawiam się tylko czy kupić samca czy samiczkę. Proszę doradźcie!
Awatar użytkownika
Kierek4yOu4eVer
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 5:19 pm

Re: Samiec czy samiczka?

Post autor: Kierek4yOu4eVer »

Witam :)
Z tego co się tu orientuje, to szczurki kupuje się 2 ponieważ 1 jest smutny, płeć szczurka jest nieważna.
"Gdy wytniemy ostatnie drzewo i zabijemy ostatnie zwierze, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy"
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: alken »

Połączyłam wątki.

Jak widzisz jest mnóstwo wypowiedzi, poczytaj na ten temat.
Najważniejsze to dwa szczury, tej samej płci. A czy to bedą samce czy samice to zależy od upodobań, Twoich.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: zalbi »

alken pisze: Jak widzisz jest mnóstwo wypowiedzi, poczytaj na ten temat.
radzę jednak brac na dystans wypowiedzi z przed siedmiu czy sześciu lat na temat kupowania szczurów w sklepach i pseudo hodowlach..

bo o tym też należy poczytac.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Samiec czy samiczka?

Post autor: yss »

Kierek4yOu4eVer pisze:Witam :)
Z tego co się tu orientuje, to szczurki kupuje się 2 ponieważ 1 jest smutny, płeć szczurka jest nieważna.
nie tak do końca nieważna, bo statystycznie wychodzi, że samce są większe, bardziej spokojne, naziemne, leniwe i miziakowe, oraz bardziej cuchnące O0 a samiczki mniejsze, ruchliwe, niszczycielskie [instynkt budowania gniazda], wszędobylskie, łobuzujące, mniej cuchnące O0 itp :) samczyki mogą po osiągnięciu pewnego wieku [niezbyt często] mieć skok hormonalny i wymagać kastracji,za to samiczki celują w guzach gruczołu mlekowego.....

nigdy nie ma gwarancji na charakterek, zdrowie itp, ale COŚ tam można sobie wywnioskować przed podjęciem decyzji.

aha i jeśli kupujemy, to z hodowli :) pseudohodowlom i zoologom mówimy nie. lub adoptujemy :) na początek najlepiej postawić na szczurki oswojone. odpada ten jeden problem, dla początkującego bardzo poważny.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Shilla
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 9:25 pm
Lokalizacja: IRLANDIA

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Shilla »

hej. mam takie pytanie, jakie są szanse, powiedzmy, że w procentach, że samiec będzie spokojniejszy i bardziej miziaty od samiczki?

bo zobaczyłam to i się rozpływam.. @.@

http://www.youtube.com/watch?v=ZrwWyrp9 ... re=related

a coś mnie ostatnio korci, żeby miec dwa stadka.. ::)
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: syntonia »

To zależy od charakteru szczura. Ale samiczki z reguły są mniej miziaste i bardziej zainteresowane wszystkim dookoła niż właścicielem. Moim pierwszym szczurem była samiczka, bardzo inteligentna, kochana, ale mnie traktowała jak dużą zabawkę do wspinania :D
Teraz mam dwóch samcoli i na pieszczoty reagują dokładnie tak jak na filmiku :) To naprawdę urocze jak pchają się na kolana i kłócą, którego tu pogłaskać. Chociaż też mają różne charakterki, bo młodszy jest bardziej wycofany i przychodzi na mizianko tylko wtedy jak to on ma ochotę, a starszy to w sumie mógłby bez przerwy być drapany za uszkiem i jest w siódmym niebie :D Są naprawdę miziaści w porównaniu do mojej pierwszej samiczki.
Kocham samców i nie zamieniłabym ich na samiczki! ::) :D
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
Shilla
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 9:25 pm
Lokalizacja: IRLANDIA

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Shilla »

syntonia pisze:Moim pierwszym szczurem była samiczka, bardzo inteligentna, kochana, ale mnie traktowała jak dużą zabawkę do wspinania :D
Identycznie zachowują się teraz moje samiczki !! Pierwszego miałam samcola, ale musiałam go oddac, i teraz jego właścicielka, zocha z tego forum, piszę, że straszny miziak, z resztą na zdjeciach widac
:D

Ojoj..zaraz zaczne męczyc mame o nowe szczurki :P ::) Ale oczywiście moje dziewuchy też kocham :-*
Elajza
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 09, 2009 8:45 am

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Elajza »

Moim zdaniem to bywa różnie, zależy od szczurka i jego charakteru.
Pierwszym szczurkiem była samiczka, która bardzo się przywiązała, a kiedy biegała jak jej się znudziło wskakiwała na fotel przytulić się. Była wszędobylskim miziakiem. Miała mięciutką sierść i była drobna. Potrafiła uciec z akwarium w nocy i narozrabiać, ale jej kupiłam klatkę.
Miałam samca i muszę powiedzieć, że był zupełnie inny lubił posiedzieć na kolanach, ale przez dziesięć minut, a potem uciekał na swoje wędrówki i pakował nos wszędzie, nawet tam skąd mógł już nie wyjść i potrafił ze wszystkiego zeskoczyć. Nie tolerował też mężczyzn, a w szczególności mojego młodszego brata, którego dziabnął. Jedynym mężczyzną, którego lubił był mój tata.

Ja osobiście wolę samiczkę.
Awatar użytkownika
Shilla
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 9:25 pm
Lokalizacja: IRLANDIA

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Shilla »

No ja niedługo będę miała dwa stadka, w jednym samce, drugim samice to będę mieć porównanie. ;)
Ogólnie to mi wszystkie szczury pasują :D Nie widzę większej różnicy. Fakt faktem, że kobitki mają to do siebie,
że kiedy są małe jest okej, ale duże nie mają juz tyle czasu dla właściciela i nie lubią pieszczot. Moje dają się
wymiziac na siłę ::) ,ale same nigdy nie przyjdą, i widac, że to mizianie im się nie podoba nic a nic ::)

Ale jak już mówiłam, hmm, raczej pisałam :-X ,to mi tam wszystkie szczury pasują, byleby były :D Ale coś mnie
zwyczajnie korci do tych samców i tyle. Na koniec chciałabym skończyć z jednym stadkiem dlatego teraz już chcę
miec na własnej skórze porównane które są dla mnie "odpowiednie"..niby miałam przez miesiąc samcola, ale on
bał się mnie, ja bałam się jego i tyle z tego było :P Tak więc z tego nie mam żadnych doświadczeń. A on i tak
identycznie brykał i skakał jak moje dziewuchy, no ale jednak jak tak sobie siedział u mnie na kolanach to spokojniejszy
O WIELE..hehe :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: klimejszyn »

mam i samce i samice i mogę powiedzieć tak :

samice - wszędobylskie, nie lubią miziania, gryzą wszystko co się da. w nocy spać nie dają gryząc kuwetę i uciekają z klatki przez dziurę. gryzą pręty jak głupie i mają motyrki w tyłkach,

samce - grzeczne, ciche, niczego nie pogryzły. lubią mizianie, śpią całymi dniami.

ale uwielbiam i samce i samice, i ciężko byłoby mi zdecydować się na jedną płeć :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
aBRa
Posty: 242
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:43 am
Lokalizacja: Białystok

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: aBRa »

Osobiście wolę samce. Z reguły są większe, bardziej leniwe i nie szatkują wszystkiego co napotkają na swojej drodze (odwrotnie do samiczek).
Jedynym minusem jest to, że sik pełno jajecznych samców bardziej śmierdzi.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Samca czy samiczke ?

Post autor: Izold »

Zdecydowanie samce. Leniwe, kochane miziaki.
Samice? Nigdy więcej. Małe ADHD. Skoro z nimi mam tyle problemów, już sie boje co sie stanie jak bede miała dzieci. Nie przypuszczałam że szczur potrafi wyjsc z pokoju i zawisnąc malowniczo na firance. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”