Szczur czy mysz?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pannaczarna
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 5:44 pm
Lokalizacja: Żywiec

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: pannaczarna »

Wybierz szczurka oczywiście! są o wiele mądrzejrze i bardziej towarzyskie niż myszy.
Czy szczur nie ucieknie Ci z domu zależy tylko od tego jak go będziesz wychowywał ;)
Szczurek w sklepie zoologicznym kosztuje ok 9 zł.
towarzyszy mi Kora i Gaja;)
za tęczowym mostem biega : Morgan[*]
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: Frugo_Frugo »

Ale nie kupuj w zoologu! Adoptuj z forum! :)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: Bandziornooo »

Samce myszy strasznie śmierdzą jak się zesikaja, a samce szczurów nie. Pamiętam zawsze gdy mnie ktoś odwiedzał mówił że czuć(ja sie juz po czasie przyzwyczaiłam i nie czułam tego zapachu) - klatka mogła byc 5 minut wczesniej sprzątana ale i tak zawsze było czuć panem myszkiem!
Sama kupiłam szczura w zoologicznym jakieś ponad 2 tygodnie temu i teraz latam co chwile do weterynarza, bo jest przeziębiony itd... Także uwierz w to co Ci tutaj pisza bo mają 100 % racji. Szczury w zoologu nie maja zwykle dobrych warunków, nie maja jedzenia, wody, a jako podłoże dostaja trociny które sa najgorszym syfem (jest w nich pelno pasożytów)
Na ten weekend odbieram 2 szczurki z adopcji, chociaz na początku tez miałam obawy co do takiej formy nabycia kolegów dla Szeregowego !
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: last.drop.of.blood »

A! I myszki mogą uciec z klatki, jak to było w moim przypadku. Miałam jedną, piękną myszkę (do tej pory nie znam jej płci) i jak była na polu, w klatce, a między prętami był odstęp kilku milimetrów...ona uciekła i została zgryziona przez psa. :-[ Miałam wtedy 7 lat, chyba.
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
magda-115
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 20, 2012 2:30 pm

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: magda-115 »

U szczurów zależy od charakteru jeżeli jest ufny to nie ucieknie.
W domu mam książke o szczurach gdzie pisze że jak się chce mieć 2 szczury to najlepiej samiec i samiczka(można samca wykastrować,czy jak to tam sie nazywa).
SAMIEC Z SAMCEM MOGĄ ZE SOBĄ WALCZYĆ,A SAMICA Z SAMICĄ MOŻE SIĘ POGRYŚĆ.
Jak kupywałam mojego szczurka to tam pani w sklepie powiedziała że szczur może osiągnąć 40 cm,ale niechce mi sie w to wierzyć i mojej całej rodzinie też.
Nawet weterymarz zaprzeczył że może tyle osiągnąć.Według mnie 20cm max.
Kosztował chyba 15 zł.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: Paul_Julian »

Totalna bzdura o tych walkach. Mam 4 samice , i to nie pierwszy raz i jakoś nie chcą ze sobą walczyc..
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: IHime »

magda-115 pisze:U szczurów zależy od charakteru jeżeli jest ufny to nie ucieknie.
W domu mam książke o szczurach gdzie pisze że jak się chce mieć 2 szczury to najlepiej samiec i samiczka(można samca wykastrować,czy jak to tam sie nazywa).
SAMIEC Z SAMCEM MOGĄ ZE SOBĄ WALCZYĆ,A SAMICA Z SAMICĄ MOŻE SIĘ POGRYŚĆ.
Jak kupywałam mojego szczurka to tam pani w sklepie powiedziała że szczur może osiągnąć 40 cm,ale niechce mi sie w to wierzyć i mojej całej rodzinie też.
Nawet weterymarz zaprzeczył że może tyle osiągnąć.Według mnie 20cm max.
Kosztował chyba 15 zł.
Magdo, wyrzuć tę książkę, bo bzdury w niej wypisują.
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: ^Yuuhi^ »

magda 99% książek o zwierzętach wypisuje bzdury. 99% forumowiczów ma stadka jedno płciowe, i pierwsze słyszę że nie można mieć dwóch samców albo dwóch samic.... jak się umiejętnie połączy ogony to walk nie bedzie , jedyne co to beda ustalac hierarchię w stadzie. kolejna sprawa. Szczur osiąga wielkość nawet 30 cm , więc nie wiem czemu jesteś przekonana że max 20...
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: alinak »

Samce mojego TZ maja spokojnie z ogonem ponad 40 cm kiedyś próbowaliśmy je mierzyć to Maks mniej więcej mial 42cm (mniej więcej ciężko dokladnie zmierzyć) ;)
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: alinak »

A co do ksiazek o szczurach fajnie by bylo gdyby kiedys ktos doswiadczony w oparciu o wlasne przezycia i madre wspisy ze szczurkowych forow napisal madra ksiazkeo naszych ulubiencach. Bylaby o wiele bardziej adekwatna niz te ktore sa na rynku. Gdyby dodac (za zgoda autora) jakies ciekawe zdjecia ksiazka byla by na prawde madra i ciekawa. Moze kiedys znajdzie sie ktos to napisze takie cudo godne polecenia.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: Hanka&Medyk »

Jest taka książka, dostępna online, za niewielkie pieniądze :) Napisana przez jedną z forumowiczek - Katarzynę Kant. Tytuł: "Szczury w hodowli domowej".
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: ^Yuuhi^ »

niby jest ale jak widac ludzie ksiazki o zwierzetach w sklapach kupuja wiec dobrze by bylo jakby jakas ksiazka w sklepach byla...
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: Nakasha »

Większość książek o zwierzętach to bzdury, można wszystkie od razu wyrzucić. Jedyna sensowna książka jest właśnie autorstwa Kasi.
jak się chce mieć 2 szczury to najlepiej samiec i samiczka(można samca wykastrować,czy jak to tam sie nazywa).
Bzdura. Można mieć: 2 samce, 2 samiczki, kastrata i samiczkę, 2 kastratów. Albo 20 szczurów. Optymalna ilość osobników w stadzie jest kwestią bardzo indywidualną.
AMIEC Z SAMCEM MOGĄ ZE SOBĄ WALCZYĆ,A SAMICA Z SAMICĄ MOŻE SIĘ POGRYŚĆ.
Jeśli chodzi o szczury - totalna nieprawda. Walki między samcami zdarzają się rzadko, jeśli już, to w okresie dojrzewania, a jeśli trwają dłużej lub są krwawe, zazwyczaj kastracja pomaga. Walki między samicami zdarzają się jeszcze rzadziej.
szczur może osiągnąć 40 cm,ale niechce mi sie w to wierzyć i mojej całej rodzinie też.
Szczury, razem z ogonem, osiągają długość ok 45 - 55 cm, zależy to od płci i wielkości.

Szczurów ani żadnych innych zwierząt nie powinno się kupować w sklepie, najlepiej adoptować za darmo. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Marzycielka0606
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 10:05 pm

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: Marzycielka0606 »

Szczur ze sklepu zoologicznego kosztuje 15zl. Mam jednego szczura od prywatnego hodowcy , a drugiego z zoologa. I ten z zoologa jest strachliwy i gryzie. Być może jest też chory bo nie ma apetytu. Mój pierwszy szczur jest rozbrykany , ciekawski. Mam dwóch samców. Można też wziąść dwie samice jak się nie chce mieć młodych. ;D
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Szczur czy mysz?

Post autor: dusiaczek »

Młodych nie się nie chce mieć, tylko nie można mieć.
I nie kupuje sie szczura w sklepie, oraz nie istnieje coś takiego jak prywatny hodowca.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”