Co to za gatunek ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mustang2912
Posty: 94
Rejestracja: pt lip 20, 2012 5:07 pm

Co to za gatunek ?

Post autor: Mustang2912 »

Może jeszcze za wcześnie ale może ktoś bedzie wiedział co to jest?[img][https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... omment/img]
''Nie kwiat lecz owoc to wartość rośliny, chcesz poznać człowieka- patrz na jego czyny.''
Awatar użytkownika
Mustang2912
Posty: 94
Rejestracja: pt lip 20, 2012 5:07 pm

Re: Co to za gatunek ?

Post autor: Mustang2912 »

Obrazek
''Nie kwiat lecz owoc to wartość rośliny, chcesz poznać człowieka- patrz na jego czyny.''
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to za gatunek ?

Post autor: Hanka&Medyk »

Gatunek to zapewne szczur wędrowny ;)
A co do odmiany, wypowiedzą się pewnie ci, którzy potrafią w przybliżeniu określić przyszłą okrywę włosową itp.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Mustang2912
Posty: 94
Rejestracja: pt lip 20, 2012 5:07 pm

Re: Co to za gatunek ?

Post autor: Mustang2912 »

Zastanawiałam się jednak czy to jest w ogóle szczur. Bo jakieś to małe jak na szczura. Maja już zęby na górze i na dole. ;/
''Nie kwiat lecz owoc to wartość rośliny, chcesz poznać człowieka- patrz na jego czyny.''
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Co to za gatunek ?

Post autor: Venice »

Szczur wędrowny... A jaka odmiana, to nie wiem.
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
Mustang2912
Posty: 94
Rejestracja: pt lip 20, 2012 5:07 pm

Re: Co to za gryzoń?

Post autor: Mustang2912 »

Co wu z tym wędrownym? Tylko dlatego tak piszecie bo takie się zazwyczaj hoduje.
A te malenstwa znalezione są w wysokiej trawie, z dala od ludkich domów i gospodarstw W Szwecji. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Po za ty ma stosunkowo mały ogonek. I poprawiam swoje pytanie.
''Nie kwiat lecz owoc to wartość rośliny, chcesz poznać człowieka- patrz na jego czyny.''
Awatar użytkownika
Mustang2912
Posty: 94
Rejestracja: pt lip 20, 2012 5:07 pm

Re: Co to za gatunek ?

Post autor: Mustang2912 »

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater Zdjęcie zrobione dzisiaj. Obawiam sie jednak że główka jest za duża wzgledem reszty ciała.
''Nie kwiat lecz owoc to wartość rośliny, chcesz poznać człowieka- patrz na jego czyny.''
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co to za gryzoń?

Post autor: Sky »

Mustang2912 pisze:Co wu z tym wędrownym? Tylko dlatego tak piszecie bo takie się zazwyczaj hoduje.
A te malenstwa znalezione są w wysokiej trawie, z dala od ludkich domów i gospodarstw W Szwecji. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Po za ty ma stosunkowo mały ogonek. I poprawiam swoje pytanie.
Tak piszemy, bo szczur wędrowny to gatunek DZIKI. Hodujemy szczury labolatoryjne, a to różnica. Skoro się pytasz, dlaczego odrzucasz nasze odpowiedzi?
To jeszcze może być nornica. W tym dziale ktoś ostatnio wrzucał zdjęcie znalezionej małej nornicy, poszukaj.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Mustang2912
Posty: 94
Rejestracja: pt lip 20, 2012 5:07 pm

Re: Co to za gatunek ?

Post autor: Mustang2912 »

Też wcześniej brałam pod uwagę nornicę. Odrzucam odpowiedzi bo się z nimi nie zgadzam.
Dzięki za info. Poszukam tej nornicy.
''Nie kwiat lecz owoc to wartość rośliny, chcesz poznać człowieka- patrz na jego czyny.''
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Co to za gatunek ?

Post autor: BlackRat »

Jak Sky napisała, to nie szczury wędrowne hodujemy (no czasem się zdarzy), tylko laboratoryjne, więc nie wiem skąd taki pomysł Cię naszedł, że 'zazwyczaj'...
Co do obrazka, to faktycznie nornice mają krótkie ogonki i takie właśnie duże łebki, jeśli do tego byłaby norka w ziemi to raczej 100%. A jak Ci się udaje maleństwo odratować?
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Mustang2912
Posty: 94
Rejestracja: pt lip 20, 2012 5:07 pm

Re: Co to za gatunek ?

Post autor: Mustang2912 »

No właśnie udawało mi się do dzisiaj. Rano zdechł jeden. Dosłownie przed chwila kolejne dwa. Ten który mi został jest największy i najbardziej aktywny.
Strasznie się tym załamałam. Może za mało ciepła miały. Ustawialam butelki z ciepłą wodą. Ale wczoraj mieliśmy awarię prądu w nocy. Nie miałam jak zagrzać wody. Kuchenki są elektryczne. Mieszkam obecnie na bazie która jest na odludziu.
Może się wyziębiły.
Albo z innego powodu. Ponieważ jak je karmię to często się krztusza. Nawet najmniejszą kropelką.
''Nie kwiat lecz owoc to wartość rośliny, chcesz poznać człowieka- patrz na jego czyny.''
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Co to za gatunek ?

Post autor: BlackRat »

Przykro mi [*] Ale wiesz, to maleństwa były, raczej miały małe szanse, ważne, że się starałaś...
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Mustang2912
Posty: 94
Rejestracja: pt lip 20, 2012 5:07 pm

Re: Co to za gatunek ?

Post autor: Mustang2912 »

No jest jeszcze jeden. Ale jak go karmie to czasem jest tak jakby sie dusil. puchnie mu troche brzuszek. Cos jak by zadyszka i po jakims czasie jest ok. Ale powoli trace resztki wiary... :(
''Nie kwiat lecz owoc to wartość rośliny, chcesz poznać człowieka- patrz na jego czyny.''
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Co to za gatunek ?

Post autor: Venice »

Właśnie. Sky ma rację. Bo wiesz, hodowla szczurów laboratoryjnych i hodowla szczurów wędrownych, to zupełnie inne bajki. I proszę Cię, nie unoś się, tylko słuchaj starszych i nieco bardziej doświadczonych Internautów. ::)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
Mustang2912
Posty: 94
Rejestracja: pt lip 20, 2012 5:07 pm

Re: Co to za gatunek ?

Post autor: Mustang2912 »

Przyznaje się że z tym szczurem wędrownym się pomyliłam. Przeczytałam tak na jednym forum i wprowadziło mnie to w błąd.
''Nie kwiat lecz owoc to wartość rośliny, chcesz poznać człowieka- patrz na jego czyny.''
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”