wyprowadzanie na spacer?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

wyprowadzanie na spacer?

Post autor: majulina »

Mam taka sprawe. Mam działke i chciałabym coby moja szczurcia sie teraz w lecie wypasała. Czy ktoś próbował konstruowac jakas instalacjem która mogłaby być pomocna??
Mam na mysli jakas tymczasowo klatke- ala dla królików czy cos:)??
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: Paul_Julian »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t=37093 tu poczytaj.

Możesz np. trzymać w dużej klatce, ale koniecznie mieć na nie oko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: Venice »

majulina, słyszałam o specjalnych smyczach dla szczurków... http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=2138 Masz tutaj temat, w którym użytkownik Asiek przedstawił super sposób na wykonanie. ;)

A tak odbiegając od tematu, masz jedną szczurzycę?
Zaadoptuj drugą, to zwierzaki stadne...
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: BlackRat »

Venice, czytaj ze zrozumieniem, ona nie pytała o wyprowadzanie na spacer (poza tym już Ci pisałam, że szczury to nie psy....)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: majulina »

Bede miala za dwa tygodnie szczurzyce w wieku mojej od jednej z tutejszych forumowiczek :D takze mysia nie bedzie sama
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: Venice »

BlackRat, doskonale wiem, że szczury to nie psy dlatego nie należy ich tak "po psiemu" traktować... Ale chyba są specjalne szelki dla szczurów które umożliwiają takie spacery...
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: ssylvusia »

Wypasała? Ja przepraszam bardzo, ale szczur to nie krowa, nie potrzebuje się wypasać... ::) Wg mnie to za duże ryzyko wypuszczać ogony poza domem. Na zewnątrz jest mnóstwo niebezpieczeństw, z których nawet możemy nie zdawać sobie sprawy. Owszem, od czasu do czasu przejść się na spacer ze szczurem na ramieniu nie zaszkodzi, ale zostawianie go - nawet w jakiejś klatce albo innym boksie - już jest niepotrzebnym ryzykiem.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: BlackRat »

Venice pisze:BlackRat, doskonale wiem, że szczury to nie psy dlatego nie należy ich tak "po psiemu" traktować... Ale chyba są specjalne szelki dla szczurów które umożliwiają takie spacery...
Szelki dla szczurów nie są od tego, by je wyprowadzać na spacer.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: Venice »

BlackRat, wiem o tym że szczury to nie "psy". Szelki służą do wybiegów. Jejku, nie łapmy się za słówka... Ja tylko nauczyłam się mówić że szelki służą do spacerów, bo kiedy otwieram drzwiczki klatki i moje szczury widzą swoje szelki (Frania-pomarańczowe, Gaja-różowe) od razu przylatują. A ja wtedy mówię do nich, że idziemy na spacerek. Przecież nie powiem do nich "chodźcie na wybieg" bo im w głowie namieszam bo są do "spacerków" nauczone... A to, to tylko zwykłe przejęzyczenie się. :-\
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: IHime »

Venice pisze:BlackRat, wiem o tym że szczury to nie "psy". Szelki służą do wybiegów. Jejku, nie łapmy się za słówka... Ja tylko nauczyłam się mówić że szelki służą do spacerów, bo kiedy otwieram drzwiczki klatki i moje szczury widzą swoje szelki (Frania-pomarańczowe, Gaja-różowe) od razu przylatują. A ja wtedy mówię do nich, że idziemy na spacerek. Przecież nie powiem do nich "chodźcie na wybieg" bo im w głowie namieszam bo są do "spacerków" nauczone... A to, to tylko zwykłe przejęzyczenie się. :-\
Po co im szelki do biegania po domu?
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: Venice »

IHime, nie koniecznie w domu. Kiedy na dworze jest ciepło, chodzę z nimi właśnie na szelkach...
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: IHime »

Przecież wybiegi są po domu, a spacery na zewnątrz..?
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: Venice »

Jejku, już nic z tego nie rozumiem... Przestańmy już się sprzeczać... Powiem tak:
Spacery- z szeleczkami na świeżym powietrzu gdy jest ciepło.
Wybiegi- w domu, kiedy jest zimno...
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: klimejszyn »

w domu wybiegi, długie, powinny być codziennie, niezależnie od pogody ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
крыса
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 31, 2012 1:16 pm
Lokalizacja: Łomianki

Re: wyprowadzanie na spacer?

Post autor: крыса »

Spacery i wybiegi każdy interpretuje inaczej. Spacerem można nazwać wyjście po za miejsce zamieszkania jak i "zwiedzanie" innych pomieszczeń w domu/mieszkaniu i by ogonki nie uciekły za szafę lub w inne miejsce z którego trudno je będzie wydostać lub gdzie mogą zrobić sobie krzywdę można stosować szelki. Osobiście odradzał bym wychodzenie na dwór, jak parę osób już wspomniało jest tam dużo niebezpieczeństw czyhających na naszych milusińskich.
Zaczynając od tego że szybko mogą się przeziębić (nam się może wydawać że jest ciepło ale wystarczy że zawieje parę razy mocniej i katarek murowany), szczurki mogą uciec wystarczy chwila nieuwagi (w domu łatwiej ich znaleźć niż na otwatym terenie), mogą zjeść coś i się zatruć (na ziemi zawsze leży coś so mogą szybko schrupać a co może im zaszkodzić). Mogą zostać zaatakowane przez inne zwierzęta. Nie ma co narażać ogonów tylko po to by polatały po trawce. A jak już się uparliśmy to można zrobić taki trawiasty dywanik w domu :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”