Kampania informacyjna o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pyl
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: Pyl »

W imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów z drugiego forum chciałabym przedstawić materiały informacyjne przekazujące podstawowe informacje o szczurach:
- ulotka: wnętrze i okładka
- plakaty edukacyjne: o szczurzej stadności, o umiłowaniu przestrzeni, o tym skąd wziąć szczury oraz zbiorczy do lecznic.

Celem naszego działania jest dotarcie z podstawową wiedzą o szczurach oraz wskazaniami na nasze fora do szerokiego grona odbiorców:
- mało świadomych posiadaczy szczurów - osób, które nie trafiły na forum, nie mają świadomości, że robią coś źle i gdzie mają szukać informacji
- przyszłych potencjalnych posiadaczy szczurów - tu warto osoby nakierować na sensowne źródła informacji, wspomóc w omijaniu "chodofli" i być może zachęcić do posiadania szczurów (aczkolwiek zachęcanie nie jest celem głównym!)
- przyszłych potencjalnych dawców żywych prezentów - osób, które warto edukować i... zniechęcać.

Działania te były realizowane w porozumieniu z MT tego forum i z jego akceptacją w materiałach pojawia się również odwołanie do tego forum.

Akcja informacyjna toczy się obecnie na równolegle na dwóch frontach:
- na Targach Zoologiczne PET FAIR w ostatni weekend rozdane zostało ok. 2600 ulotek, rozwieszone były również plakaty informacyjne,
- trwa roznoszenie ulotek i plakatów zbiorczych po lecznicach weterynaryjnych oraz wybranych sklepach nie sprzedających żywych zwierząt (zasięg ogólnopolski) - w planach rozniesienie ok. 5000 ulotek i ponad 100 plakatów zbiorczych.
Jeśli będą możliwości to nie wykluczamy innych działań.


Ponieważ jednak cała akcja jest finansowana wyłącznie z datków i naszych własnych kieszeni zapraszam chętnych do wsparcia finansowego naszej akcji - link do bazarku na "szczurzą edukację". Można do mnie pisać na PW na tym forum, nie trzeba zakładać konta "u konkurencji" ;)

Życzę miłej lektury ulotki!

P.S. Jeśli MT znajdzie lepsze miejsce na ten temat to proszę o przesunięcie - słabo znam strukturę tego forum i nic lepszego nie znalazłam.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kampania informacyja o szczurach

Post autor: IHime »

Przyklejam, bo warto.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kampania informacyja o szczurach

Post autor: AngelsDream »

IHime pisze:Przyklejam, bo warto.
Dziękujemy bardzo.

Jednocześnie proszę, by nikt sam nie drukował tych ulotek.
Akcja była pomyślana w takiej formie, by prezentowała się profesjonalnie pod każdym względem.
Druk na domowych drukarkach i cienkim papierze niejako zniszczy znaczną część estetycznej warstwy akcji.
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: AngelsDream »

Wyjątki i dwa psy.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: saszenka »

A czy można dostać takie ulotki do rozdawania? Ja się szlajam po kraju w sezonie wiosna/lato po różnych imprezach plenerowych i mogłabym wyłożyć na stoisko ulotki :)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Pyl
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: Pyl »

saszenka, jasne, że można :)

Żeby utrzymać jakiś ład w rozdawnictwie prosimy tylko o zgłoszenie:
- jakie imprezy to będą i w jakich terminach (chodzi o to, żeby nie dublować swoich prac a jednocześnie wiedzieć gdzie zaistniejemy i czy będą tam osoby stanowiące "target" naszych działań edukacyjnych),
- jaką ilość ulotek przewidujesz na każdą z imprez,
- adres pocztowy na który należy Ci wysłać ulotki (na PW).

Na drugim forum mamy wątek poświęcony zbieraniu chętnych.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: saszenka »

Jeżdżę po imprezach rekonstrukcyjno-historycznych (typu Grunwald, Dymarki Świętokrzyskie) - są tam ogólnie wszystkie grupy społeczne, turyści, lokalna ludność, sympatycy zwierząt, i oczywiście rekonstruktorzy ;) Jako, że mam stoisko z książkami, to podchodzą do mnie głównie ludzie myślący, do których jakikolwiek przekaz jest w stanie trafić (wiem, jestem bezczelna, ale taka prawda...). Poza tym wożę ze sobą ulotki Vivy :) Jeszcze sobie nie ustaliłam grafiku, ale szczegóły prześlę już na pw. Trudno mi określić, jaką ilość ulotek zużyję, nadwyżkę mogę poroznosić po znajomych wetach łódzkich i/lub odesłać Wam z powrotem :)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Pyl
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: Pyl »

OK, to ja czekam na szczegóły na PW.
Jeszcze szczurów pod Grunwaldem nie mieliśmy ;D
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: AngelsDream »

Pyl pisze:OK, to ja czekam na szczegóły na PW.
Jeszcze szczurów pod Grunwaldem nie mieliśmy ;D
Dziś Grunwald, jutro świat! >:D
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: AngelsDream »

Trochę szkoda, że tak mało tu wpisów, bo akcja zatacza całkiem szerokie kręgi, jeśli ktoś nie wierzy, może sprawdzić na mapie, na której oznaczyliśmy miasta, do których trafiła lub trafi ulotka:
http://goo.gl/maps/YsQtJ

I jeśli ktoś jeszcze nie polubił, to serdecznie zapraszamy do polubienia fanpage'a ulotki:
https://www.facebook.com/NieTakiSzczurStraszny?fref=ts
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: Arau »

Co prawda, też jestem z Łodzi, jak Saszenka, ale w wakacje mam nadzieję zaliczyć kilka zlotów motocyklowych po Polsce, dodatkowo mogę się przejść po weterynarzach w mojej okolicy (inna cześć miasta) i roznieść ulotki.
Zloty, podobnie jak rekonstrukcja (w której zresztą też siedziałam) zbierają wokół siebie ludzi wszelkiej maści i wszelkich zawodów oraz miejscowych i turystów. Mam też znajomych ze stoiskiem z koszulkami, którzy wystawiają się na większości i bez problemu mogłabym im takie ulotki podrzucić. Z pewnością będzie to Koło, Krotoszyn i Wolin i pewnie coś jeszcze.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Pyl
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: Pyl »

Arau, ciekawy pomysł :)
Możesz spojrzeć na pierwszy post z tego wątku? Tam jest lista lecznic już "obsługiwanych" - w Łodzi jest ich 12, szkoda było by się powtarzać. Jeśli masz jakieś lecznice inne niż wymienione to podaj proszę nazwy i oszacuj ich rozmiar - będę wiedziała ile ulotek Ci wysłać.
Gorzej z oszacowaniem ulotek zloty - tu się jeszcze pogłowię ile ulotek może się przydać.
No i poproszę Twój adres pocztowy na PW :)
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: ann. »

Ja mogłabym roznieść ulotki na woodstocku i rozmawiać z ludźmi, jeśli organizatorom odpowiada. :)
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: Imbira »

Dzisiaj musiałam niestety odwiedzić weterynarza. wczoraj czytałam wątek, myślę sobie fajna sprawa. Dzisiaj wchodzę do lecznicy i na krześle na którym chciałam usiąść leży ulotka ;D Elwira przypełnej poczekali i ulotkach zrobiła niezły show ;)
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
Pyl
Posty: 161
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kampania informacyjna o szczurach

Post autor: Pyl »

Imbra, dokładnie tak ma być! :D Wchodzisz do weta i ulotka czeka.
Zdradź jeszcze proszę, w której lecznicy byłaś?

ann, konsultuję jeszcze to z osobami zaangażowanymi w wytwarzanie i finansowanie ulotek, ale mam wrażenie, że środowisko Woodstocku nie do końca stanowi nasz "target". Przynajmniej nie na tyle, żeby aktywnie rozdawać tam ulotki. Fundusze mamy mocno ograniczone, bardzo chciałabym dotrzeć do lecznic i sklepów nie sprzedających zwierząt, na targi i wystawy zwierząt - tam, gdzie wiemy, że przychodzą osoby lubiące zwierzęta. A w tym obszarze są jeszcze spore dziury (patrz na mapkę: szeroko pojęte okolice Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Ostrołęki, Zielonej Góry - to cały czas białe plamy).
Już imprezy rekonstrukcyjno-historyczne i zloty motocykli są na granicy, ale przez wzgląd na edukacyjny charakter tych pierwszych uznaliśmy, że warto.
Może będziesz na imprezach bardziej nastawionych na zwierzęta? Bo czynna pomoc bardzo się przyda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”