Wakacje a szczur

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sznurówka355
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 28, 2013 7:09 pm

Wakacje a szczur

Post autor: Sznurówka355 »

Witam, tak więc jak wiadomo niedługo zawitają do nas wakacje. Moje pytanie brzmi czy można zabrać ze sobą ogonka na tydzień na wakacje nad morze ? Albo zostawić go w domu z przyjacielem oczywiście ;) i nasypać dwie miseczki wody i dwie miseczki jedzonka? Jak rozwiązać ten problem? :)
01.08.2013 Szczurki nadchodzę !
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Wakacje a szczur

Post autor: Megi_82 »

Sznurówka355 pisze:Witam, tak więc jak wiadomo niedługo zawitają do nas wakacje. Moje pytanie brzmi czy można zabrać ze sobą ogonka na tydzień na wakacje nad morze ? Albo zostawić go w domu z przyjacielem oczywiście ;) i nasypać dwie miseczki wody i dwie miseczki jedzonka? Jak rozwiązać ten problem? :)
Teoretycznie zabrać można (po uzgodnieniu z osobami, u których będziemy stacjonować, żeby nie było niemiłej niespodzianki po dotarciu na miejsce). Ja osobiście bałabym się zabierać ogony w lecie w dłuższą drogę, sama, choć duża, źle znoszę upał - ale gdybym jechała autem z dobrą klimą, to czemu nie.
Zostawienie szczurów samych na tydzień też jest kiepskim pomysłem - osobiście więc uważam, że najlepiej znaleźć kogoś, kto zaopiekuje się szczurkami w tym czasie w Twoim albo swoim domu, wymieni wodę (poidło, nie miska!), dosypie jedzenia, wypuści na wybieg.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Wakacje a szczur

Post autor: Venice »

Szczury nie mogą zostać na cały tydzień w domu! Podróż w sumie też nie jest najlepszym rozwiązaniem... Więc lepiej tak jak napisała Megi_82 znajdź pewną osobę która się nimi zajmie. ;)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wakacje a szczur

Post autor: Wilczek777 »

Moje szczury są przyzwyczajone do podróży (nie robi na nich wrażenia hałas na dworcu etc.) i zawsze jadą zemną. To bezpieczniejsza opcja niż zostawiać je pod opieką osoby która nie bardzo się na nich zna (zwłaszcza jeżeli podaje się szczurkom leki etc.). Kłopot w tym, że trzeba się nadźwigać bo na wyjazd trzeba mieć jakąś składaną klatkę, w ręku niesie się X szczurów i pewnie ileś tam karmy żeby starczyło na ten tydzień czy ile. Wszystko zależy od tego jak szczurki znoszą nowe warunki i od opiekuna z jakim mogą zostać.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wakacje a szczur

Post autor: Paul_Julian »

Dlatego sie je zostawia z osobą, która sie zna na szczurach i umie im podac leki. Trzeba odpowiednio wczesniej zacząć szukać np. w tym temacie:
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=11483
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Wakacje a szczur

Post autor: havoria »

Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest zostawić ogony w domu z odpowiedzialną osobą, która się szczurów nie boi i przeszkolić ją jakiś czas wcześniej w opiece nad nimi, żeby ogony miały zapewnione towarzystwo i ruch na wybiegach. Ewentualnie znaleźć jakiś DT na czas wyjazdu.
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
wiolapola39
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 5:02 pm
Lokalizacja: ŻORY WOJ.ŚLĄSKIE

Re: Wakacje a szczur

Post autor: wiolapola39 »

Ja moje dwa szczurki zostawiam podczas mojego urlopu (będę w Chorwacji więc nie jest możliwe zabranie ich ze sobą) u koleżanki ,która też ma dwa szczurki.Potem ja opiekuję się jej szczurkami gdy ona jedzie nad morze. układ idealny! Jej szczurki znają mnie,a moje ją.
Ze mną Luna Obrazek,Nika I Neska Obrazek
W moim sercu :Ineczka i Lili [*]
f1web
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 17, 2013 1:51 pm
Kontakt:

Re: Wakacje a szczur

Post autor: f1web »

Niestety musiałem zostawić Fidusia w domu a rodzice niezbyt za nim przepadają ;D Na szczęście ma go odwiedzać moja koleżanka, która go uwielbia i wysyła mi jego zdjęcia telefonem.
Awatar użytkownika
Kaha1000000
Posty: 31
Rejestracja: ndz wrz 22, 2013 1:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje a szczur

Post autor: Kaha1000000 »

Ja moje dwa szczurki zawiozłam do swoich rodziców, gdy jechałam z chłopakiem na długi weekend do jego rodziców. Zostawiłam rodzicom dużą rozpiskę (6 stron A4) co szczury mogą, a czego nie mogą jeść, oraz poprosiłam tatę o zabawę z nimi :) Jak wróciłam szczurki były szczęśliwe, większe i grubsze (ogonki są jeszcze młode i rosną) - jak dzieci odbierane po wakacjach u dziadków :D
Polecam zostawianie swoich Skarbów zaufanym osobom, bo dla nich to mniej stresu i bezpieczniej, a i Ty na bieżąco wiesz co z nimi, bo możesz zadzwonić i zapytać :) zostawianie ogonków samych na dłużej niż kilka godzin jest wg mnie niedopuszczalne >:(
Obrazek Lafayet[*]<3 Whesley[*]<3 Proplem[*]<3
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”