Na ile może skoczyć?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sznurówka355
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 28, 2013 7:09 pm

Re: Na ile może skoczyć?

Post autor: Sznurówka355 »

Niestety ale nie wiem właśnie ;< może będą gustowały w jabłuszku? :D Po czym "widać" że szczurek bardzo lubi dane warzywko/owoc
01.08.2013 Szczurki nadchodzę !
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Na ile może skoczyć?

Post autor: sciurus vulgaris »

hehehe, wierz mi, zauważysz to :D będzie się zajadał ze smakiem i wracał po więcej i więcej :) ulubiony owoc Twitcha to chyba narazie avocado (fuj!). no i bananki oczywiście, ale to już nam się trochę znudziło. gotowany makaron też działa. no i gerberki wszelkiego rodzaju (gerberki są fajne do nauki imion, bo szczurek jak chce dostać nagrodę to musi zostać przy Tobie, żeby skubać gerbera z łyżeczki. w przypadku np bananka pewnie porwie go do klatki).
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Na ile może skoczyć?

Post autor: sciurus vulgaris »

Przepraszam, że post pod postem ale jeszcze mi się coś przypomniało. Wczoraj kupiliśmy truskawy, taaakie duże, polskie. Jak Twitch je zobaczył to oczy się zrobiły jak pięciozłotówki, złapał największą i aż go biednego wygięło pod jej ciężarem. :D
Awatar użytkownika
Sznurówka355
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 28, 2013 7:09 pm

Re: Na ile może skoczyć?

Post autor: Sznurówka355 »

Hah :D :D No to rzeczywiście ;D No cóż będę próbowała ;)
01.08.2013 Szczurki nadchodzę !
Linkin
Posty: 11
Rejestracja: śr cze 12, 2013 4:07 pm

Re: Na ile może skoczyć?

Post autor: Linkin »

Spokojnie, jeśli to dorosły nie powinien mieć problemu. Moja 1,5 roczna samica Wilson (dodam, że jest bez oczka) skacze z łatwością na 60-50 cm w górę, a zeskakuje z hmmm..... najwyższego pięterka w klatce czyli ok. 80 cm :D
-tak wiem, to wariatka. Ale ją kocham. :D
Fibi, ty mój kukurydzu z serem :*
Awatar użytkownika
Sznurówka355
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 28, 2013 7:09 pm

Re: Na ile może skoczyć?

Post autor: Sznurówka355 »

Moje córeczki mają po 5 miesięcy :D
01.08.2013 Szczurki nadchodzę !
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Na ile może skoczyć?

Post autor: yss »

skarpetka umiała wskoczyć na komodę wysoką na ok 90 cm po prostu odbijając się od ziemi.
ale inne moje szczury już tak nie umiały :]
a, umiała też wspiąć się na rurze wodociągowej pod sufit i chichotała na mnie. tzn tak sądzę :]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Na ile może skoczyć?

Post autor: sciurus vulgaris »

No jeśli chodzi o wspinanie to na pewno duże znaczenie mają też pazurki. My jesteśmy świeżo po obcięciu, więc trudniej się zlapac :D ale nie było wyjścia bo po roku bez bez wybiegow u poprzedniej właścicielki Grubasek miał takie szpony, że ranił się przy drapanku.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Na ile może skoczyć?

Post autor: Megi_82 »

sciurus vulgaris pisze:No jeśli chodzi o wspinanie to na pewno duże znaczenie mają też pazurki.


Pewnie zależy od tego, na co się ogon wspina ;) Moja Liwia potrafi wleźć na mnie po gołej nodze nie drasnąwszy mnie pazurem ani razu (jakoś tak przyciska paluchy), przy czym kiedy wspina się po spodniach, normalnie używa pazurów ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”