Szczur dziki a szczurek domowy - jak rozróżnić - HELP

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur dziki a szczurek domowy - jak rozróżnić - HELP

Post autor: smeg »

Według mnie wygląda na dzikusa ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur dziki a szczurek domowy - jak rozróżnić - HELP

Post autor: Osna »

smeg pisze:Według mnie wygląda na dzikusa ;)
A dlaczego nie na zwykłego agouta? Ciekawa jestem, w nim dzikiego, czego nie ma domowy agouti. Ma z lekka dziwnie napuszoną sierść, nie tak ładnie gładką i lśniącą jaką mają te wypieszczone domowe, ale to może dlatego, że jest niedożywiony, wystraszony, może też brudny od piwnicznego kurzu. Psy bezpańskie też nie grzeszą piękną sierścią.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
patpaw
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 23, 2013 10:43 pm

Re: Szczur dziki a szczurek domowy - jak rozróżnić - HELP

Post autor: patpaw »

Zastanowiło mnie jego dziwne zachowanie. Spędził na klatce kilka godzin, siedząc na wycieraczkach i balustradzie. Po podstawieniu pudełka wszedł do niego ostrożnie, ale sam. Nie znam się kompletnie, ale wydaje mi się, że tylko chory dziki szczur pozwoliłby się złapać tak łatwo... teraz jest wystraszony i bardzo hałasuje, kiedy próbowałam mu wsypać do akwarium trochę żwirku więc tego nie zrobiłam. Ale wczoraj tuż po złapaniu dostał całą miskę jedzenia i wszystko opędzlował. Tak czy inaczej nie wiem czy mogę go komuś oddać, bo jak się później okaże, że wcisnęłam komuś dzikiego szczura to będzie niefajnie... Ja nie mogę go zatrzymać bo mam kota.
patpaw
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 23, 2013 10:43 pm

Re: Szczur dziki a szczurek domowy - jak rozróżnić - HELP

Post autor: patpaw »

A teraz jak już go złapałam to głupio tak go wypuścić na dwór... tak czy inaczej jeśli dziś nic pozytywnego nie wyniknie to tak będę musiała zrobić bo dłużej tu być nie może :(
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Szczur dziki a szczurek domowy - jak rozróżnić - HELP

Post autor: ol. »

Patpaw, wypuszczenie to najgorsze co można zrobić, szczurek najwyraźniej sobie nie radzi na wolności skoro był tak wygłodniały. Ani z opisu ani z wyglądu nie wygląda na chorego, a to rzeczywiście dziwne, że zdrowy dziki szczur sam wszedłby do pudełka. To równie dobrze może być domowy/sklepowy maluch, którego ktoś się po prostu pozbył.
Poszukaj mu domu na forum, stawiając sprawę jasno, że jest podejrzenie, że może być dzikuskiem. Nikogo nie oszukasz, a dasz małemu szansę, której niewiele będzie miał na wolności.
Może znajdzie się DT, który mógłby go od Ciebie przejąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”