Szczurek został sam

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kot8125
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 09, 2014 11:53 am

Szczurek został sam

Post autor: kot8125 »

Witam.
Od dłuższego czasu mieliśmy dwa szczurki niestety wczoraj po kilku dniach walki musieliśmy jednego uśpić. Weterynarz powiedział że przyczyną mógł być guz mózgu. Najpierw mieliśmy jednego szczurka a później, po około 6 miesiącach kupiliśmy drugiego żeby nie czuł się samotny. Teraz został jeden :/ I tu moje pytanie. Co możemy dla niego teraz zrobić ? tzn. czy powinniśmy znowu kupić zwierzaka żeby były 2, czy wystarczy mu nasze towarzystwo ? co robić ? Szczurek ma już około roku.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczurek został sam

Post autor: Morgana551 »

Ogonek nie może być sam. Adoptujcie szczurka w podobnym wieku. Maluszek może denerwować starszego szczurka, ponieważ będzie się chciał non stop bawić :) Wasze towarzystwo na pewno mu nie wystarczy.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
kot8125
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 09, 2014 11:53 am

Re: Szczurek został sam

Post autor: kot8125 »

Generalnie to szczurek, który został jest dość energiczny. Dodam że nie były spokrewnione. Od kilku dni i tak były oddzielone ze względu na zalecenia weta i nie zauważyliśmy zeby tęsknił, zachowuje się dość normalnie. Generalnie nie mamy możliwości adoptować szczurka w podobnym wieku a jeśli weźmiemy malucha to sytuacja się powtórzy :/
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurek został sam

Post autor: noovaa »

W takim razie najlepszym wyjściem jest adopcja 2 maluchów ( np. braci ).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
kot8125
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 09, 2014 11:53 am

Re: Szczurek został sam

Post autor: kot8125 »

Hmm. Ale czy wtedy nasz szczurek nie będzie "obcy" dla nich ?
kot8125
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 09, 2014 11:53 am

Re: Szczurek został sam

Post autor: kot8125 »

Jest jeszcze inna sprawa. Mieszkamy poza Polska i mieliśmy duży problem z kupieniem zwierzaka. sklepy robiły dużo problemów np. że róznica wieku będzie za duża. Najgłupsze co usłyszałem to to że nie sprzedadzą mi szczura bo ma inne uszy i z tego powodu mogą walczyć. Musieliśmy jechać 50 km żeby kupić szczurka. Wiem że niektórzy ludzie oddają starsze szczurki do sklepów bo np. znudziły się dziecią. Raz widziałem dwóch braci, ale czy dwa szczurki , które są w podobnym wieku do naszego przygarną go do stada ?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Szczurek został sam

Post autor: akzi »

oczywiście bedą jednym wielkim stadem :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurek został sam

Post autor: smeg »

Aktualnie mam 7 szczurów, ale był czas, kiedy miałam ich kilkanaście na raz :) Nie były oczywiście przygarnięte wszystkie na raz, ale dołączane w różnym czasie - czasem jako młode, czasem dorosłe które przygarnęłam, bo nikt ich nie chciał. Szczurki na początku będą dla siebie obce, często się biją i nie lubią, ale są odpowiednie "tricki", żeby je ze sobą zapoznać tak, aby żaden nie ucierpiał i żeby się pokochały :) Moje tworzą jedno duże stado, w którym niektóre trzymają bardziej ze sobą, inne mniej, ale każdy ma towarzystwo i jest zadowolony :)

Roczny szczurek nie jest jeszcze najstarszy, więc możesz mu przygarnąć albo kolegę w podobnym wieku, albo dwóch młodszych (żeby nie było sytuacji, ze za rok on odejdzie i jeden maluch znowu zostanie sam).
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
kot8125
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 09, 2014 11:53 am

Re: Szczurek został sam

Post autor: kot8125 »

Z wszystkich opcji najlepsza byłaby chyba ta z wzięciem jednego w podobnym wieku. A jak myślicie jak długo nasz szczurek może być sam zanim znajdziemy mu kolege ?
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Szczurek został sam

Post autor: nienazwana »

Im krócej tym lepiej.... ;) . Tydzień czy dwa lub trzy mu nie zaszkodzą, ale najlepiej jak najprędzej "sprezentować" mu towarzysza.
kot8125
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 09, 2014 11:53 am

Re: Szczurek został sam

Post autor: kot8125 »

Wielkie dzięki. Już w takim razie chyba wiem co robić. Mam nadzieje że uda mi się zdobyć szczurka w podobnym wieku. Już chyba tylko ostatnie pytanie przychodzi mi do głowy. Włodek nie jest ani troche agresywny , lubi się pobawić ale nie gryzie tak samo jak szczurek który odszedł. Co jeśli tan którego kupimy będzie agresywny ?
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Szczurek został sam

Post autor: nienazwana »

Na to nie ma reguły. Ale większość szczurków, jeśli tylko pochodzą z dobrego źródła i nie były w przeszłości źle traktowane/ nie mają złych doświadczeń z ludźmi, nie przejawia agresji. Ostatecznie, samczyki z tendencją do agresywnych zachowań się kastruje . Same szczury między sobą ustalą hierarchię w stadzie. Będzie trochę bitek, wrzasków i szarpania, ale to normalne dopóki nie leje się krew ;) .Poczytaj na naszym forum o bezpiecznych sposobach łączenia i postępowania w sytuacjach pojawienia się agresywnych zachowań u szczurków. Jak się bierze maluszka łatwo go wychować, starszego szczurka trzeba wziąć z dobrego miejsca, gdzie został oswojony i przyzwyczajony do ludzi. Powodzenia. Daj znać o nowym stadku!
kot8125
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 09, 2014 11:53 am

Re: Szczurek został sam

Post autor: kot8125 »

http://www.supportadoptionforpets.co.uk ... -colin/128

Znalazłem dwa szczurki do adopcji. Jeden ma problemy ze wzrokiem. Szczurek który nam wczoraj zdechł podobno miał guza w mózgu i jak zauważyłem pod koniec miał również problemy ze wzrokiem także boję się że ten także może być na to chory. Jakie jest tego prawdopodobieństwo jak myślicie ?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurek został sam

Post autor: noovaa »

ogólnie, szczury czerwonookie nie widzą prawie nic ;)

Poczytaj koniecznie temat o łączeniu. Towarzysz dla szczura jest niezbędny, ale wiele osób zraża po pierwszym spotkaniu, jeśli szczurki wydadzą się być agresywne. Prawda jest taka, że przed wspólnym zamieszkaniem, powinny się poznać, jak ludzie, w sprzyjających warunkach ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurek został sam

Post autor: smeg »

Wszystkie szczury mają słaby wzrok, a czerwonookie są prawie ślepe, ale nie przeszkadza im to w normalnym funkcjonowaniu. Raczej nie jest to objawem żadnej choroby.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”