Dlaczego duużoo je i tyje? ;/

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klaudia409
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 14, 2014 11:28 am

Dlaczego duużoo je i tyje? ;/

Post autor: klaudia409 »

Hej.
Moją szczurzyce mam od wtorku (4.02.2014r.). Ma około 1 miesiąca, lubi się bawić z drugą szczurzycą.
Jest radosna, ale... Baaardzooo duużoo jee i od tego ma gruby brzuszek :-\
Co mam zrobić? :-\
Bardzo mi zależy na tym, żeby długo żyła :-\
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dlaczego duużoo je i tyje? ;/

Post autor: Morgana551 »

Szczurki w tym wieku bardzo dużo jedzą, ponieważ ekstremalnie szybko rosną. Za miesiąc Twoje szczurki będą o 4 razy większe niż teraz (oczywiście jeśli są w tym samym wieku). To normalne. Jednak musisz pilnować ich diety. Skrajna otyłość może doprowadzić do choroby. Narazie nie ma się czym martwić.
Średnia waga dorosłej szczurzycy powinna się mieścić między 250g ,a 400 g
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Dlaczego duużoo je i tyje? ;/

Post autor: nienazwana »

A skąd ją masz? Przypadkiem nie jest w ciąży?? Miała możliwość kontaktu z samcem?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dlaczego duużoo je i tyje? ;/

Post autor: smeg »

Możliwe, że jest w ciąży, jeśli masz ją ze sklepu zoologicznego. Samice w ciąży bardzo dużo jedzą, a brzuszek pewnie powiększa się od rosnących maluchów. Powinnaś oddzielić ją do osobnej klatki bez pięter i hamaków, żeby nie urodziła gdzieś na wysokości. Potrzymaj ją osobno do 25 lutego (ciąża trwa 3 tygodnie), jeśli w tym czasie nie urodzi, to znaczy że nie jest zaciążona. Powinna jeść dużo białka - oprócz karmy możesz jej dawać chudy twaróg, kawałek jajka na twardo, niewielką ilość gotowanego mięsa bez soli i przypraw. Daj jej też miękkie szmatki, żeby mogła z nich zbudować gniazdo.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”