Pomocy

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: smeg »

Też mi się zdarzyło zagryzienie malucha przy łączeniu - i to przez kastrata, który nigdy nie był agresywny w stosunku do innych szczurów ani do ludzi, nawet nie był dominujący. Trwało to dosłownie sekundę, nawet nie zdążyłam zareagować. Mam doświadczenie, połączyłam wcześniej kilkanaście szczurów, stado spotykało się z maluchami wcześniej na wybiegu i nie było żadnych spięć, dopiero w klatce zdarzyła się tragedia. Później ten sam szczur bez problemu dał się połączyć z innymi maluchami.

Więc nie da się wszystkiego przewidzieć. Od tamtej pory przy łączeniu stada z maluszkami zawsze czekam, aż skończą ok. 8 tygodni, przy okazji podkarmiając je bardziej białkową karmą, robiąc im kwarantannę i obserwując, czy nie mają pasożytów i czy są zdrowe. 8-tygodniowe szczurki mają już znacznie grubszą skórę i nie są takie filigranowe, jak 5-tygodniowe - trudniej je przypadkowo uszkodzić dorosłemu szczurowi.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”