jestem jakaś za dobra chyba...

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: jestem jakaś za dobra chyba...

Post autor: Megi_82 »

Dziewczyno, załóż wątek w dziale Nasi Pupile i pisz, pisz, pisz :D Dobrze, że panna trafiła do Was :)
Do zabezpieczania przed siuśkami można również użyć po prostu ekolakieru :) Aczkolwiek jest tyle fajnych mebelków polarowych i plastikowych, że nie wiem, czy jest sens się bawić - ja zastosowałam lakier do pomalowania dna skrzyni kanapy, żeby nie nasiąkała siuśkami.
Co do segmento - klatki - wcale nie głupi pomysł, tyle że ja bym zostawiła tylko boki, a tył też osiatkowała (albo wyrzynarką powycinać tyły, albo odmontować, tylko wtedy trzeba wzmocnić trochę konstrukcję np. poziomymi belkami). Siatka z przodu i z tyłu, lepsza wentylacja, łatwiejsze meblowanie - same zalety, i wtedy masz wypasioną, wieeelką klatkę :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: jestem jakaś za dobra chyba...

Post autor: Barakuda »

No i oczywiście nie zapominajmy o tym, że Twoja znajdka predzej ( jeśli nie jest w ciąży) czy później ( jeśli jednak spodziewa się maluchów), będzie musiała mieć towarzyszkę. Jeśli się okoci to warto jej zostawić przynajmniej jedną córeczkę a jeśli wszystko inaczej się potoczy to proponuje adopcję. Na forum jest sporo ogłoszeń ale na portalach typu tablica.pl lub gumtree również znajdziesz wiele propozycji przygarniecia szczurkow ( praktycznie codziennie pojawiają jakieś nowe z całej Polski).
Oczywiście życzę powodzenia w ogolnowiadomej sprawie ciążowej i z niecierpliwością czekam kolejnych wiadomości od Waa.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: jestem jakaś za dobra chyba...

Post autor: Buba »

Od znalezienia szczurka minęło już 21 dni..
Jeżeli jest w ciąży, niedługo będzie rodzić.
Czekamy na wiadomość co tam u was. :)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
NemezisStar
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 26, 2014 8:58 pm
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: jestem jakaś za dobra chyba...

Post autor: NemezisStar »

Witamy,

Na razie Zuzia jest tylko jedna, choć nie ukrywam, że ok 3 dni na wszelki wypadek witam się z nią słowami "to ile Zuziów mieszka z nami?". Jeśli jest faktycznie kotna to maluchów będzie 2-3 bo nie jest specjalnie okrągła ;). Za koleżanką powoli też się rozglądam. Tak na wszelki wypadek, bo z moim szczęściem to będzie miała samych synów :P (ewentualnie oczywiście).

Zastanawia mnie tylko jedno. To normalne, że samotny szczur się nie odzywa? Bo Zuziołek odkąd u nas jest nie pisnął ni razu... Ząbkami zgrzyta ale na tym koniec.

pozdrawiamy.

Dominika razem z Indi, Monte, Kopernikiem, Demolem i Zuzią (wg domowego stażu :D)
Ze mną:Filomena, Ada, Kropka, Planka, Celina, Jane +kotki Indi i Monte +psy Kopernik i D-mol
6 wspaniałych szczurzynek i nie tylko klik
Jakby ktoś coś mądrego wiedział o urazach na ogonie:guzek
[*]Zuziu zawsze będę Cię pamiętać, moja ty rumiankowa kradziejko.
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: jestem jakaś za dobra chyba...

Post autor: Buba »

Moje szczurki też praktycznie żadnych dźwięków nie wydają.
Szczury porozumiewają się własnym, niesłyszalnym dla człowieka językiem. Być może mówi coś, ale nie ma nikogo, kto by jej odpowiedział.
Czekamy czekamy :)

Chyba nie jest w ciąży bo coś by długa była :)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: jestem jakaś za dobra chyba...

Post autor: Barakuda »

U nas piski są ale podczas zabawy czy gdy dziewczyny się dominują. Jedynie Dexter jest chisterykiem i zdarza mu się pisnąć gdy go biorę z klatki no ale on ma prawo się jeszcze bać. Buba ma rację. Szczury porozumiewają się nieslyszalnymi dla ludzkiego ucha dźwiękami a jeśli zgrzyta ząbkami to albo jest zadowolona albo się boi ( najczęstrze sytuację w których obserwuje się zgrzytanie). Wydaje mi się, że w ciąży nie jest bo już powinna się okocić ( dziwne określenie na szczurze rozwiązanie). Rozgladaj się za koleżanka dla niej w dziale adopcji bo towarzystwo jest w zasadzie obowiązkowe . ^-^ Pozdrawiamy i czekamy na dalsze wieści o Zuzi.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: jestem jakaś za dobra chyba...

Post autor: Buba »

Barakuda pisze: Wydaje mi się, że w ciąży nie jest bo już powinna się okocić ( dziwne określenie na szczurze rozwiązanie).
Oszczurzyć ;D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
NemezisStar
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 26, 2014 8:58 pm
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: jestem jakaś za dobra chyba...

Post autor: NemezisStar »

Megi_82 pisze: Co do segmento - klatki - wcale nie głupi pomysł, tyle że ja bym zostawiła tylko boki, a tył też osiatkowała (albo wyrzynarką powycinać tyły, albo odmontować, tylko wtedy trzeba wzmocnić trochę konstrukcję np. poziomymi belkami). Siatka z przodu i z tyłu, lepsza wentylacja, łatwiejsze meblowanie - same zalety, i wtedy masz wypasioną, wieeelką klatkę :)
Tak właśnie myślałam, bo jak mam kupić klatkę dużą i ją siatkować, to już lepiej siatkować od razu wielką przestrzeń :D. Ten kredens to "poniemieckie dobro" z litego drewna. Jeśli powycinam tył to i tak konstrukcja wytrzyma :D. Będę miała (tzn Zuzia będzie miała) pełno miejsca na nocne harce. Wszędzie jak pytałam, to duże klatki mają rozstaw prętów 2-2,5 cm, a jak ktoś się dowie, że to dla szczura ma być, to mają "fajne" 30X40X40. Bo to wystarczy... Ta jasne, chyba dla kulawego chomika.

Zuzia dalej jedna ;) ale 18. minie 22 dni od znalezienia to będzie dopiero gwarancja :P.

Zaraz przerzucę się do działu Nasi Pupile ;)
Ze mną:Filomena, Ada, Kropka, Planka, Celina, Jane +kotki Indi i Monte +psy Kopernik i D-mol
6 wspaniałych szczurzynek i nie tylko klik
Jakby ktoś coś mądrego wiedział o urazach na ogonie:guzek
[*]Zuziu zawsze będę Cię pamiętać, moja ty rumiankowa kradziejko.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: jestem jakaś za dobra chyba...

Post autor: noovaa »

Nawet kulawy chomik jakby umiał, kazałby się wypchać taką klatką :P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: jestem jakaś za dobra chyba...

Post autor: Barakuda »

Dobre z tym kulawym chomikiem chociaż mi wcale nie do śmiechu. Jak pojechałam po naszego Dexterka ( 560g wagi) i zobaczyłam jego "apartament" w którym spędził całe swoje dotychczasowe życie to śmiem twierdzić, że ten biedny kulawy chomik umarł by ze strachu przed takim lokum zanim wspomnialby cokolwiek o wypychaniu się. Mój biedny szczuras był zmuszony 8 miesięcy wegetować w mikro klateczce, którą pani chciała mi sprzedać za 100zł! Grzecznie podziekowalam, zapakowalam Dexa do transportera i zwialiśmy. Teraz chłopak powoli odnajduje się w szynszylówce ale na sam dół nie schodzi bo chyba tródno mu uwierzyć, że poza 2 półkam i hamakiem i może jeszcze być coś więcej. MASAKRA! :-\
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: jestem jakaś za dobra chyba...

Post autor: Barakuda »

Hej Dziewczyno, napisz co tam u Was bo przepadlas jak kamień w wodę...
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”