Samice się gryza

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
hadziu89
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 18, 2014 11:22 pm

Re: Samice się gryza

Post autor: hadziu89 »

w sumie bym mial pytanie:P pewnie jestes doswiadczona w opiekowaniu sie ogonkami:) co do jednego szczurka kupionego mimo ze czytalem o oswajaniu to chcilem sie zapytac o tego mlodszego mimo ze staram sie spedzac jak najwiecej czasu to on do mnie nie chce za bardzo przychodzic i jak juz wezme go na rece i usiade do lozku to ucieka i chowa sie gdzies np pod poduszke. moze jeszze za ktotki okres bo mam 2 i pol tygodnia.Chodz Nomi jest tyle samo to jest bardziej ciekawa i sie nie chowa.
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Samice się gryza

Post autor: sliwkowapanna »

nie ma reguły kiedy szczurek się do Ciebie przekona:) Jeden zrobił to szybciej, drugi ma inny charakter i wciąż się może bać. Do mnie Wally też nie przybiega na zawołanie, ani jak mam dropsa, przybiega kiedy chce, za krótko u mnie jeszcze jest:)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Samice się gryza

Post autor: Morgana551 »

sliwkowapanna, to, że się kłócą, a są z jednego sklepu nic nie znaczy. Ze szczurami jest jak z ludźmi. Jedne się polubią inne nie. Hierarchię i relacje między nimi najlepiej obserwuje się przy większym stadku:
Kermit i Elmo to papużki nierozłączki przy czym Elmo uwielbia inne szczury,
Wafla żaden ze szczurów nie pała miłością jedynie go tolerują,
Blue jak to maluszek, wszyscy go kochają,
Gizmo boi się innych szczurów i woli przebywać blisko ludzi podczas wybiegu,
Oskar to indywidualista, nie bawi się ze szczurami, nie lubi ich towarzystwa.
Z tym ostatnim miałam problem. Kupiłam go w zoologicznym razem z innym szczurkiem. Tamten go zaczepiał i zachęcał do zabawy. Osakr się zdenerwował i wygryzł mu ogromną ranę na grzbiecie. Jedynym wyjściem było oddanie Maksia i adopcja 2 inncyh ogonków aby sytuacja się nie powtórzyła. Zadziałało, malszuki zjamowały się sobą, a Oskar nareszcie miał święty spokój.
Jego zachowanie z wiekiem się nie zmeniło, a bardziej umocniło. Reszta szczurów wie, że białego misia się nie zaczepia, bo można dostać po tyłku. Trzymanie Osakra z jednym szczurem byłoby nie możliwe chyba, że tym szczurem byłby Gizmo.

hadziu89, tak jak stosunek szczurów do innych ogoniastych jest inny, tak samo relacja szczur człowiek będzie niemal każdym osobnikiem inna. Dwa i pół tygodnia to malutko. Nie ma się czym przejmować, że szczurzyca ucieka. To normalne. Daj jej czas i pamiętaj, że nie każdy szczurek będzie przybiegał do Ciebie na Twój widok albo będzie płaszczył się pod ręką. Pracuj z nią i spraw aby ręka dobrze się jej kojarzyła. Baw się z nią, nie podnoś nagle, bo szczury zazwyczaj tego nie lubią.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samice się gryza

Post autor: Buba »

Właśnie :)
Szczur sam zdecyduje, kiedy się na ciebie otworzy. Każdy szczur jest inny. Czasami miały złą przeszłość i są zrażone do człowieka.
Wszystko zależy od danego szczurka.
Ja mam wrażenie, że z moją Toffi cały czas się jeszcze docieramy.
Cierpliwości.
Może też być tak, że szczur po prostu taki jest... dzikusek >:D
Wtedy trzeba go kochać mimo to...
Powodzenia!
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
hadziu89
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 18, 2014 11:22 pm

Re: Samice się gryza

Post autor: hadziu89 »

hehe raczej to jest dzikusek:P Co do malych to mam 8 i maja sie dobrze.Nomi nie jest agresywna i nie gryzie ale tez nie dotykam jej mlodych:) Za 4 tyg bede mial do oddania kilka w Rzeszowie.
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samice się gryza

Post autor: Buba »

Dzikusek Ci się trafił, dzikuska musisz kochać :D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Samice się gryza

Post autor: 5zczurzyca »

sliwkowapanna pisze:Zależy jaki zoolog, gdy brałam (wtedy kupowałam) Harrego był on oddzielony normalnie z samcami od samic:) W sklepach typu Kakadu czy Aquael szczury są zawsze(chyba jako jedyne zwierzaki) oddzielone płcią...
Bujda! ;)
Mam u siebie dwa sklepy należące do sieci Kakadu i w obu szczury zawsze są razem w jednym zbiorczym "akwarium" - bez względu na to jakiej są płci i/lub wieku (sprawdzałam to wielokrotnie na przestrzeni 3 lat).
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Samice się gryza

Post autor: sliwkowapanna »

może wyjątek potwierdzajacy regułę:) ja byłam w 6-7 i zawsze były :)
Kiedyś jak byłam w czeskim zoologu to każde zwierzaki były podzielone na samce i samice oO
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samice się gryza

Post autor: Buba »

Ja również niczego pod tym względem nie mogę zarzucić sklepom Kakadu.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”