Wożenie szczurów rowerem do weterynarza w ciepłe dni.

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Szczurówka
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:06 pm
Numer GG: 43604796
Lokalizacja: Gliwice

Wożenie szczurów rowerem do weterynarza w ciepłe dni.

Post autor: Szczurówka »

Witajcie.
Jako że zaczyna się już sezon rowerowy i kocham jeździć na rowerze to mam pytanie: Czy jakbym jeździła ze szczurami do weterynarza w ciepłe dni to czy dobrym pomysłem byłoby je wieźć rowerem w koszu rowerowym w którym zmieści się transporterek? lub w specjalnym transporterze na rower?
I czy to nie jest większy stres dla szczurów niż jazda autobusem?
Bo jak będzie ciepło i będę mieć rower to już nie będzie za bardzo opłacało się wieźć ich autobusem. Pamiętam że kiedyś podobnie woziłam szynszyle czy królika i nic się nie działo.
Proszę o wypowiedzenie się.

Jeśli temat w złym dziale to proszę o przeniesienie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wożenie szczurów rowerem do weterynarza w ciepłe dni.

Post autor: Paul_Julian »

Jasne, ze możesz , tylko najlepiej wtedy transporter dać w eko-torbę, i dodatkowo przykryć ręczniczkiem z góry i z boku. Tak samo jak , w czasie podrózy autobusem :) Stres jest taki sam- najwazniejsze to ciepło opatulić transporter. W ciepły dzień wystarczy ręcznik ( + ekotorba) , w zimie wełna i termofor ( + sportowa torba).
Warto zabrać szczurzego kumpla ( razem razniej) , i jakis osikany hamaczek czy szmatkę, żeby szczurek czuł znajomy zapach.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Wożenie szczurów rowerem do weterynarza w ciepłe dni.

Post autor: IHime »

Popieram zdanie Paula. Jedyne, czego bym się bała, to ewentualnego potrącenia, przewrotki, ale jeśli trasę masz spokojną i bezpieczną to życzę szerokiej drogi. :)
Awatar użytkownika
Szczurówka
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:06 pm
Numer GG: 43604796
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wożenie szczurów rowerem do weterynarza w ciepłe dni.

Post autor: Szczurówka »

Tylko jaki transporter/klatka do koszyka rowerowego? bo największy jaki znalazłam koszyk to ma 40x30 cm ::) no chyba że ktoś zna jakieś większe.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wożenie szczurów rowerem do weterynarza w ciepłe dni.

Post autor: Paul_Julian »

Aladino Medium spokojnie pomiesci 2 szczurki i ma wymiar 30x23x21cm. miesci sie też w ekotorbę.
http://animalia.pl/produkt,1432,151,fer ... yzoni.html
Taki sam (tylko no name z tesco) jest w Tesco po jakieś 25 zł. Najlepiej weż miarkę i zmierz w sklepie :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Szczurówka
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:06 pm
Numer GG: 43604796
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wożenie szczurów rowerem do weterynarza w ciepłe dni.

Post autor: Szczurówka »

A co do trasy rowerowej to zazwyczaj mam spokojną ;)
Haldii
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 11, 2014 8:27 am
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wożenie szczurów rowerem do weterynarza w ciepłe dni.

Post autor: Haldii »

Myślę że to będzie mniejszy stres dla szczura niż podróż autobusem czy tramwajem wśród ludzi, chociaż oczywiście nie każdy szczur zniesie szybka jazdę rowerem spokojnie
Zielona Kawa ona mnie napędza :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wożenie szczurów rowerem do weterynarza w ciepłe dni.

Post autor: Paul_Julian »

Transporter sie nadaje kazdy ( im wiekszy tym lepszy). Klatka nie, bo sie przeziebi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Szczurówka
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:06 pm
Numer GG: 43604796
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wożenie szczurów rowerem do weterynarza w ciepłe dni.

Post autor: Szczurówka »

Paul_Julian pisze:Transporter sie nadaje kazdy ( im wiekszy tym lepszy). Klatka nie, bo sie przeziebi.
ok, to zakupie transporterek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”