Kupiłem szczury:-) :-) :-)

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kuba333
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:04 am

Kupiłem szczury:-) :-) :-)

Post autor: Kuba333 »

Siemka wczoraj przed godziną 12 kupiłem szczurki,dwa młode samce.
Gdy przywiozłem je do do domu były bardzo zmęczone wkońcu przejechały 36 km,więc dałem im odpocząć tak ok 5h,następnie zaczołem je oswajać,okazało się że moje małe szczurki kochają ugotowany makaron(bez przypraw) dlatego zaczołem go używać przy oswajaniu.Na drugi dzień okazało się że jak tylko wszedłem do pokoju i otworzyłem klate i włożylem ręke przed ich domek to jeden ze szczurków wyskoczył jak głupi obwąchując mi ręke czy nie mam czasami makaroników(oczywiście takie domowej roboty :-) :-) :-) )
Teraz gdy już do nich przyjde spokojnie wchodzą mi na ręke choć czasami się czegoś wystraszą i uciekną
Czy możliwe że szczurki po 2 dniach mogą się aż tak oswoić żeby wejść mi na ręke?
Ja zresztą osobiście myślałem że powinno to trwać dłużej i nie robiłem sobie nadzieji że szczurek oswoji sie w 2 dni.
W końcu jak wchodzi mi na ręke to chyba ma do mnie zaufanie.:-) :-) :-)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kupiłem szczury:-) :-) :-)

Post autor: Paul_Julian »

Patrzyłem w Twoje poprzednie tematy, szkoda że nie udało Ci sie znaleść szczurków adoptowanych.
Sprawdz dobrze, czy to na pewno ta sama płec. I jesli szczurki były prawidłowo socjalizowane, to jak najbardziej mogą być oswojone :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Kuba333
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:04 am

Re: Kupiłem szczury:-) :-) :-)

Post autor: Kuba333 »

A sorka pomyliło mi sie zamiast adoptowałem napisalem kupiłem mój bład.
Bo one właśnie były adoptowane i żeczywiście może to ich poprzedni właściciel je oswoił.
Ale ja myślałem że szczurki oddzielnie do każdej osoby się muszą oswoić(czy to ogólnie się do ludzi oswajają) :-) :-) :-)
Awatar użytkownika
layfia
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 10, 2015 7:19 pm

Re: Kupiłem szczury:-) :-) :-)

Post autor: layfia »

Jedna z moich szczurzyc jest panienką z zoologicznego, skoro tak trudno Ci uwierzyć, że można tak szybko oswoić szczurka to powiem Ci że mój ogonek w takim razie jest mistrzem. Tylko gdy przyszłam z nią do domu bez krępacji chodziła po całym moim ciele, niczego się nie bała, już pierwszego dnia pchała się do wyjścia z klatki. To zależy od charakteru szczura i tego jak był wcześniej traktowany. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”