Niedługo wezmę na pokład szczura,będę wdzięczna za pomoc!

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Zuzanna (Chiyo)
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 2:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Niedługo wezmę na pokład szczura,będę wdzięczna za pomoc!

Post autor: Zuzanna (Chiyo) »

Po wielu latach marzenia o szczurkach,nareszcie udało mi się przekonać mamę aby się zgodziła na ogonka.Nie ukrywam,skaczę i piszczę z zachwytu,ale bardzo się martwię o to,że nie uda mi się oswoić maluchów.Kiedyś spotkałam się ze szczurem (Cioci) który po włożeniu ręki do klatki od razu się rzucał,wiele razy wracałam stamtąd z czerwonymi rękami :-\ Jeśli macie na to jakieś rady,proszę o pomoc.Wolałabym dowiedzieć się jak najwięcej przed zakupem.Interesują mnie również sposoby tresury,np. co robić,aby pupil podchodził,gdy usłyszy swoje imię.
Od jakiegoś czasu wpadam to sama,to z koleżanką,do sklepu "Kakadu" w Arkadii.Oglądam szczurki,przyglądam się czy w grupie samic nie ma samców,itp.Nie dopatrzyłam się,aby były ze sobą zmieszane.Chciałam adoptować szczurka,ale według rodziców jeśli już ma być szczur,to z zoologicznego.
Szczurki oczywiście chcę wziąć koniecznie dwa,a właściwie dwie szczurzyce.Pozostaje przebłagać rodziców.
Interesuje mnie również dieta.Co powinien jeść szczurek,aby był zdrowy i szczęśliwy?I co najlepiej powinno znaleźć się w klatce,prócz podstawowych rzeczy,takich jak ściółka?Na pewno załatwię hamak,ale czy macie jakieś inne propozycje?I czy malucha spokojnie można zabierać na spacer i nauczyć,aby nie bał się kotów? (Mam dwa).
Przepraszam,strasznie nieposkładany ten wpis ;_;
Z góry dziękuję!
Jak już dziewczynki będą u mnie,wstawię jakieś zdjęcia :)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Niedługo wezmę na pokład szczura,będę wdzięczna za pomoc

Post autor: Morgana551 »

Widzę, że odrazu jesteś nastawiona na 2 szczury to świetnie! :D
Ogólny opis płci to:
samiczki bardziej niszczą, mniej śmierdzą, są mniejsze od samców i mniej lgną do człowieka.
samce wydzielają charakterystyczny zapach (nie będziesz go czuła ale np. goście tak), mniej niszczą, są spore, w wieku między 5, a 12 miesiącem mają okres tzw. burzy hormonalnej. Niektórym samcom nie zmienia się zachowanie, inne są hmm dziwne? a jeszcze inne mogą być agresywne. Rozwiązaniem złego zachowania może być kastracja. Po tym czasie robią się leniwe i niektóre skore do głaskania :) Samce bardziej lgną do człowieka.
To jest ogólny opis płci. Nie jest powiedzane, że samiczka nie może lubić głaskania, a samiec nie będzie niszczył na potęgę.
Minimalne wymiary klatki to: 70x40x50.
Oprócz hamaczków możesz też zakupić sputniki:
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... nia/306481
Nie powinno kupować się zwierząt zoologicznego. Dlaczego? Tam zwierzęta trzymane są z nastawieniem tylko i wyłącznie na zyski. Nie dbają o ich odpowiednią dietę, trzymane są w małych akwariach po kilkanaście często tej samej płci. Bardzo często mają pasożyty. Nie mówiąc już o tzw. kinderniespodziankach u samic. Gdzie z jednej zrobi Ci się nagle 15. Pamiętaj, że szczury są zdolne do posiadania potomstwa już w wieku 5 tygodni! Adoptować można także młode ogonki np. jeśli ktoś zakupił samiczkę ze wspomnianą kinderniespodzianką :) Takie ogonki mają od samego początku stał kontakt z człowiekiem. Kiedy sa oddawane do innych domów bardzo często są już oswojone :)
Zapraszam - https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Zuzanna (Chiyo)
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 2:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedługo wezmę na pokład szczura,będę wdzięczna za pomoc

Post autor: Zuzanna (Chiyo) »

Cóż,człowiek szczurkowi szczurzego kumpla nie zastąpi :)
Dziękuję za opis płci,zdecydowanie biorę samiczki! ;D Podobają mi się te sputniki,chyba rzeczywiście takie zakupię.No,albo spróbuję uszyć...
Tak,wiele czytałam o zoologicznych.Aktualnie poluję na jakieś ogłoszenie z Warszawy,ale jakoś się nie pojawia...Cóż,poczekam jeszcze trochę,pogrzebię w necie...
Mam jeszcze pytanie,ponieważ zapomniałam napisać o tym w temacie ;/ Czy ogonki powinno się oswajać razem,czy osobno? ???
Dziękuję za okazaną pomoc! :-*
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Niedługo wezmę na pokład szczura,będę wdzięczna za pomoc

Post autor: Eve »

Jeżeli to Twoje pierwsze ogonki, to szukaj jak najmłodszych, będziesz mogła sama je wszystkiego nauczyć i pokazać że człowiek to fajna istota. Takie maluchy 5 tygodniowe są jeszcze ( nawet dziołchy! ) bardzo przetulaśne a potem ... a potem to już nie mają czasu :P
Powodzenia :)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Niedługo wezmę na pokład szczura,będę wdzięczna za pomoc

Post autor: Morgana551 »

Ogonki oswaja się razem :)
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Zuzanna (Chiyo)
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 2:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedługo wezmę na pokład szczura,będę wdzięczna za pomoc

Post autor: Zuzanna (Chiyo) »

Dziękuję...Może gdzieś znajdę takie maleństwa ;)
Zuzanna (Chiyo)
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 2:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedługo wezmę na pokład szczura,będę wdzięczna za pomoc

Post autor: Zuzanna (Chiyo) »

Dzięki ślicznie,wszystkim! :-*
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”