Zbyt szybki rozwój??

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Irish
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 11:33 am

Zbyt szybki rozwój??

Post autor: Irish »

Dwa dni temu dostałam od koleżanki dwa oseski szczurze, podobno tygodniowe, kupiła je dla węża, jednak okazały się za małe i wąż nie chciał ich ruszyć, a w sklepie nie chcieli ich przyjąć z powrotem. Karmię je co 2-3 godziny, jak zjedzą mało to częściej. Dostawały mleko kozie wymieszane z jajkiem, teraz dałam im troszkę kaszki do mleka i chyba im smakuje, biegunki nie mają. Według sprzedającego szczurki miały tydzień, czyli teraz powinny mieć 9 dni, tyle że jeden ze szczurków otworzył już prawie całkiem jedno oko. Z tego co wiem szczurki powinny otwierać oczy najwcześniej w wieku 14 dni. Koleżanka twierdzi, że były tam 10-dniowe oseski z całkiem otwartymi oczami. To w ogóle możliwe? Czy takie karmowe szczurki różnią się czymś od tych karmowych?
I czy kaszka dla dzieci im nie zaszkodzi? Mogę spróbować dać im chrupki kukurydziane zamoczone w mleku, gerberka albo ugotowane jabłko?
Irish
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 11:33 am

Re: Zbyt szybki rozwój??

Post autor: Irish »

*czy różnią się od tych hodowlanych miało być
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zbyt szybki rozwój??

Post autor: smeg »

Karmowe oseski to takie same szczury, jak "hodowlane" dostepne np. w sklepach zoologicznych. Nie rozwijaja sie szybciej, juz predzej sprzedajacy nie pamieta dokladnie, kiedy sie urodzily. Tygodniowe oseski maja ledwo co wyrosniety meszek, nawet nie maja jeszcze futra. Mozliwe, ze byly po prostu starsze, kiedy je wzielas.

Male szczurki najlepiej odkarmiac mlekiem dla kociat (takim w proszku, do odkarmiania kocich oseskow, a nie plynnym dla doroslych kotow), ewentualnie jakims mlekiem modyfikowanym dla niemowlat, raczej jeszcze nie kaszka. Inne pozywienie bedzie mozna podawac im jako dodatek (oprocz zwyklego karmienia mlekiem), kiedy otworza oczy - szczurki przebywajace z matka zaczynaja juz wtedy skubac sucha karme.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Irish
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 11:33 am

Re: Zbyt szybki rozwój??

Post autor: Irish »

Niestety szczurki robią się słabe, kiedy nie dołożę jajka do mleka, mam pytanie, czy powinnam wrzucać samo żółtko, samo białko, czy może dobrze robię wrzucają całe jajko? Czytałam o tym na różnych forach i zdania są różne.
I jeszcze jedno pytanie, kiedy będę mogła dac im odżywkę convalescence support? Szczurki otworzyły już prawie całkiem oczy.
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Zbyt szybki rozwój??

Post autor: Sabathani »

Karm je np kaszkami dla dzieci na mleku modyfikowanym. Podawaj im je w niewielkich dawkach około co 4h. Jednak uważaj, by się nie przejadły. Tygodniowe szczurki to na pewno nie były. Takie maluchy nie przeżyłyby tygodnia bez matki (a raczej na 90% nie przeżyły). Więc wątpie, by sklep oferował takie "posiłki last-minute" ;/
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zbyt szybki rozwój??

Post autor: smeg »

Jeśli chodzi o jajko, to najlepiej wrzucać samo żółtko - jest najbardziej odżywcze.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Irish
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 11:33 am

Re: Zbyt szybki rozwój??

Post autor: Irish »

mam problem z jednym szczurkiem. nie moge go umyc, bo gdy probuje go przetrzec platkiem kosmetycznym z woda to oczy robia mu sie duze i ciemno czerwone w srodku. to sie dzieje glownie przy stresujacych sytuacjach, czasem np gdy wyciagam go zeby go nakarmic. nie wiem czy to porfina, raczej tak, ale to nie wycieka tylko jest w srodku, a jak szczurek sie uspokoi to znika. ma to tylko w oczach.
ogolnie to oba szczurki maja troche problemy z rownowaga, jak chodza to czasem przewracaja sie, a przy myciu sie musza sie opierac o cos. nie wiem co im powinnam dawac, dostaja mleko kocie, czasem z jajkiem, kleik kukurydziany, kaszke, gerberki marchewkowe i dzis dostaly gerberka z miesem. to wszystko jedza przez strzykawke. nie potrafia zjesc nawet chrupki kukurydzianej. boje sie, ze przewracaja sie, bo sa oslabione.
na oko maja jakies 18-20 dni. kiedy powinny zaczac jesc staly pokarm? maja juz zeby ale nie probuja jesc karmy, za to mleko i gerberki potrafia jesc w duzych ilosciach i nawet podgryzaja strzykawke.
Irish
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 11:33 am

Re: Zbyt szybki rozwój??

Post autor: Irish »

nieaktualne, szczurki zaczely skubac karme i juz prawie nie maja problemow z rownowaga
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”