Proszę o pomoc.

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: smeg »

Klatka 45 x 28 x 50 cm niestety nie nadaje się nawet na jednego szczura. Żaden wymiar klatki nie może być mniejszy, niż 40 cm, żeby szczur mógł się swobodnie poruszać. Dopóki szczurka jest malutka, może w niej mieszkać, ale szczury rosną bardzo szybko i już za miesiąc-dwa ta klatka będzie dla niej o wiele za mała.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Electra
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 06, 2014 7:28 pm
Lokalizacja: Ornontowice, Katowice

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: Electra »

Barakuda pisze:
smeg pisze:Jeśli nie możesz mieć dwóch szczurów, to oddaj tego w dobre ręce, do stada, bo samotny szczur będzie bardzo nieszczęśliwy.
Podpisuję się pod postem smeg obiema rękami i nogami!!! Przełam w sobie egoizm i jeśli Twoja "przyjaciółka", jak ją nazwałaś nie ma u Ciebie szans na szczęśliwe życie to pozwól jej być szczęśliwą u kogoś innego, kto może zapewnić jej szczurze towarzystwo. Przemyśl to sobie, skonfrontuj się ze swoim sumieniem odkładając na bok zwykły, ludzki egoizm i podejmij szybko właściwą decyzję.
jakby co moja mama ciocie, i wszyscy inni mieli jednego szczura i żyły one po 3-4 lata, a podobno bez towarzysza żyją krocej. Jak chcecie to moge wam dać tutaj moja mamę to zobaczycie co ona o tym twierdzi. Jeszcze do tego mam za mała klatkę...
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: altelily »

Szczur MUSI mieć partnera, kto Ci powie inaczej albo kłamie albo jest ignorantem i nie ma PODSTAWOWEJ wiedzy o szczurach. Czy Twoi znajomi którzy je mieli, interesowali się potrzebami szczurów? Czytali artykuły o tych zwierzętach napisane przez naukowców i innych mądrych ludzi? Na tym forum są miłośnicy szczurów, znający ich od podszewki. Podasz objawy - będą w stanie pokierować Cię jakie to choróbsko. Szczur się zadławi? Na forum jest szeroko opisane jak mu wtedy udzielić pomocy. Faktów nie przegadasz ciocią, mamą, bo prawda jest taka, że a) szczury są stadne, b) są nieszczęśliwe w małych klatkach. Również podpisuję się pod smeg, jeśli nie zmienisz tego, lepiej go oddaj, bo będzie u Ciebie nieszczęśliwy.
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: altelily »

A, i wczoraj uratowałam swojego szczura przed zadławieniem się, między innymi dzięki temu forum. Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”