Moje Szczurki strasznie się gryzą

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kasia KH
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 17, 2014 12:46 pm

Moje Szczurki strasznie się gryzą

Post autor: Kasia KH »

Witam :)
Od kilku miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch ogonków. Oba były kupione z tego samego stada i w jednakowym czasie. Wiem, że są to zwierzęta stadne i walczą o terytorium jednak jeden z moich samców to dosłownie terrorysta. Wciąż zaczepia i gryzie drugiego, który już został przez niego trwale okaleczony. Ponad to zaczął go ostatnio wyrzucać z klatki, która zresztą zawsze jest otwarta. Czy istnieje jakiś sposób żeby to się zmieniło?? Martwię się, że przez tą sytuacje słabszy długo nie pociągnie.
Pomocy!!
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Moje Szczurki strasznie się gryzą

Post autor: Morgana551 »

Jaki jest wiek samców?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Kasia KH
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 17, 2014 12:46 pm

Re: Moje Szczurki strasznie się gryzą

Post autor: Kasia KH »

Między nimi jest jakiś tydzień różnicy, może dwa. Kupiłam je kiedy były jeszcze młodziutkie i równo traktując razem się oswajały. Jednak to ten młodszy jest agresywny wobec drugiego. Oba są bardzo przyjazne do ludzi i wobec nas nie wykazują agresji, wręcz zainteresowanie.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje Szczurki strasznie się gryzą

Post autor: IHime »

Różnica wieku między nimi jest nieistotna. W jakim są wieku, ile mają miesięcy?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Moje Szczurki strasznie się gryzą

Post autor: yss »

"od kilku miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką"
czyli szczurasy mają co najmniej parę miesięcy i tak, też uważam, że to hormony i kastracja może się okazać konieczna :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Moje Szczurki strasznie się gryzą

Post autor: Morgana551 »

Samce szczurów mają tzw. burze hormonalną między ok. 4, a 12 miesiącem życia. W tym okresie samce są hmm dziwne? Mogą być agresywne w stosunku do innych szczurów jak i ludzi. W tym przypadku konieczna jest kastracja agresora.
Koszt takiego zabiegu waha się miedzy 80zł, a nawet 200zł.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Kasia KH
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 17, 2014 12:46 pm

Re: Moje Szczurki strasznie się gryzą

Post autor: Kasia KH »

To by sie zgadzalo bo maja ok 4 miesiecy. Dziekuje bardzo za rade chyba bede musiala z niej skorzystac. Pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”