Ponowne połączenie szczurków.

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Krzysztof
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 17, 2014 5:41 pm

Ponowne połączenie szczurków.

Post autor: Krzysztof »

Mam pytanko. Jakieś tygodnie temu kupiłem 2 szczurki( 2 samiczki). Okazało się że jedna jest w ciąży więc ją odsadziłem od drugiej. Urodziła spokojnie, teraz je wykarmia... Drugi szczurek jest zmuszony przez ten miesiąc siedzieć samemu w klatce, dlatego więcej się z nią bawie żeby jej nie było smutno. Gdy młode się odchowają mam zamiar zostawić sobie 2 tak więc zostaną mi łącznie 4 szczurki. Pytanie jak i kiedy mogę połączyć matkę i 2 córki z byłą towarzyszką? Czy będą siebie pamiętały? Jest możliwość że ten samotny przez miesiąc szczurek może nie akceptować młodszych szczurków?? Dodam że ona sama ma około 6-8 tygodni, natomiast ta co urodziła jest od niej niewiele starsza, +tydzien/2.


Ps: Wam też ta strona chodzi jak krew z nosa? :/
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Ponowne połączenie szczurków.

Post autor: sliwkowapanna »

strona, czy forum? forum normalnie.

co do pytania, raczej powinny się pamiętać, a raczej nie powinno być większych problemów z ponownym łączeniem. zresztą wydaje mi się, że wspólny wybieg mamy z siostrą czasami nie powinien być problemem a tylko "pomóc". Samotna szczurcia na pewno zaakceptuje maluchy, bo do pewnego wieku szczurki akceptują maluchy, gdyż mają "instynkt rodzicielski", chcąc się nimi jakby zaopiekować, dlatego też najlepiej dołącza się maluchy(oczywiście nie miesięczne), łatwiej dołączyć takich niż np połączyć dwóch rocznych/półtorarocznych szczurków. ale oczywiście nie ma reguły, lecz-będzie dobrze:)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Krzysztof
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 17, 2014 5:41 pm

Re: Ponowne połączenie szczurków.

Post autor: Krzysztof »

O forum mi chodzi. zarówno na kompie jak i na telefonie strona wczytuje się kilkadziesiąt sekund:/...


To nie są siostry. Pisałem że jedna jest od drugiej starsza.

Mówisz żeby spróbować na wybiegu dwie naraz? Gdzieś się pytałem i ktoś mi powiedział że lepiej nie ryzykować bo jak jedna wyczuje mleko u drugiej to może ją podgryzać. Dodam że ta "matka" nie jest do końca oswojona, tzn liże ręke w klatce, podejdzie, ale gdy chce ją wyjąć to sie wyrywa, a jak już mi się to uda to biega na łóżku jak szalona. z drugą nie ma problemu. wyjmuję ją, czasem sama na ręke wyjdzie, biega po mnie, nie ucieka.


Nie miesięczne??? w takim razie ile muszą mieć młode żeby razem z matką wsadzić je do głównej klatki???
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Ponowne połączenie szczurków.

Post autor: sliwkowapanna »

źle widocznie przeczytałam. owszem pisałeś, że starsza. 2 tygodnie to nie różnica. a przynajmniej nie jest to znaczna różnica , która mogłaby stwarzać komplikacje. zwłaszcza, że szczurki są ze sklepu stąd sprzedawca na 90% nie zna tak dokładnej różnicy wieku szczurków....często nawet nie umieją określić czy są to 2 czy 4 miesiące...co do mleka no to skoro tak Ci powiedzieli no to tak jest, nie pomogę więcej nie miałam nigdy ciężarnej, dlatego nie kupuje się szczurków, zwłaszcza szczurzyc, bo widocznie już kompletnie nie trzymali ich w dobrych warunkach, czyli chociażby oddzielenie samców od samic skoro była ciężarna...

nie wiem ile czasu masz szczurki, bo napisałeś tygodnie temu, więc nie wiem czy 2,3 czy 22 tygodnie temu... obstawiam, że jest to po prostu poniżej miesiąca. Jest to dość krótki okres, szczury są w nowym środowisku oddzielone od wcześniejszego stadka, z którym były stąd jak każdy są nieufne, musisz je oswoić, do tego potrzeba czasu. Niektóre szczury oswoją się w parę dni inne w kilka miesięcy, wszystko zależy od charakteru. a może zdarzyć się też tak , że szczur będzie dzikuskiem na zawsze i musisz się do tego przyzwyczaić i tyle.

nie mam w planach rozmnażania szczurów, stąd moja wiedza jest bardzo podstawowa, są odpowiednie wątki, w których znajdziesz wszystkie informacje, zapewne w rozdziale rozmnażanie. Z tego co wiem szczurki oddziela się od matki między 5 a 6 tygodniem, od bodajże 6 tygodnia szczurzyce mogą już zajść w ciążę. wszystko zależy od szczurków jakie masz, ale z reguły przyłącza się minimum dwumiesięczne, albo trzymiesięczne szczurki do stadka, miesięczne brzdące są zbyt małe i "bezbronne", niewiele szukać jedna z dziewczyn właśnie opisywała jak dorosła szczurzyca zagryzła młodego, którego dla niej przygarnęła...


co do forum, może masz coś z netem jeśli siedzisz na wifi w tel, lub wina przeglądarki... mnie osobiście i na laptopie i tablecie normalnie śmiga.
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Krzysztof
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 17, 2014 5:41 pm

Re: Ponowne połączenie szczurków.

Post autor: Krzysztof »

kurde klawiatura mi szwankuje. Chcialem napisac 3 tygodnie. mam je 3 tygodnie a od piatku sa male. a co do forum to WSZYSTKIE inne strony dzialaja normalnie. tylko ta jakos muli:/


Czyli ze po ~miesiacu nie bede mogl ich polaczyc? Szkoda mi troche tej samotnej:/. Sproboje je polaczyc jak beda mialy po 5 tygodni, moze i beda male, ale bede je oswajal ze soba na raty, na wybiegu, na rekach. moze po tygodniu albo wczesniej bedzie okej. co o tym myslisz/myslicie?
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Ponowne połączenie szczurków.

Post autor: sliwkowapanna »

Nie no szczurki te duze mozesz polaczyc normalnie, poczytaj jeszcze gdzies na forum byl watek jak dlugo szczury sie pamietaja, ale nie powinno byc problemu raczej. A z maluchami po prostu basrdziej zwroc uwage na nie jak beda juz w klatce docelowej:-) no i sprawdz czy to samiczki beda na pewno:-)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”