Nadaję się na właściciela sczurów?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
BoySzczurek
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 18, 2014 6:55 pm

Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: BoySzczurek »

Witajcie :) Od 2 lat interesuje się szczurami. W 2 półroczu 2015 roku (lub wcześniej) planuję zakup 2 samiczek z hodowli Emerald Moon. Wciąż zbieram pieniądze ale mam już sporo :)

Klatka:

http://www.tukan24.pl/inter-zoo-chinchi ... 80-oc.html lub http://www.tukan24.pl/inter-zoo-remy-drewno.html
Która lepsza?

Ściółka:

http://www.tukan24.pl/cat-39-s-best-eco-plus.html (7l)
Co sądzicie o tej ściółce?

Jedzenie:

http://www.tukan24.pl/vl-rat-complete-e ... -500g.html
http://www.tukan24.pl/vl-rat-nature-pok ... ow-11.html (2)

+ Wyposażenie (poidło, miseczki, hamaczek itp.)
+ 100 zł na weterynarza (jest dość daleko ode mnie (30 min drogi) )
+MIŁOŚĆ <3 <3 <3

Mam 12 lat :D Dacie mi jeszcze jakieś rady? Będe stosował metodę "po dobroci".
Awatar użytkownika
Hexxe
Posty: 126
Rejestracja: sob maja 03, 2014 7:45 pm

Re: Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: Hexxe »

Klatkę wybrałabym tę http://www.tukan24.pl/inter-zoo-chinchi ... 80-oc.html. Ta druga ma małe drzwiczki i trudno będzie wyciągać szczurasy.

Cóż ściółka jak ściółka :) Ja kupowałam w supermarkecie Simply bardzo długo, bo miałam po drodze z pracy. Uważam, że większość drewnianych granulatów jest spoko.
Awatar użytkownika
BoySzczurek
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 18, 2014 6:55 pm

Re: Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: BoySzczurek »

Hexxe pisze:Klatkę wybrałabym tę http://www.tukan24.pl/inter-zoo-chinchi ... 80-oc.html. Ta druga ma małe drzwiczki i trudno będzie wyciągać szczurasy.

Cóż ściółka jak ściółka :) Ja kupowałam w supermarkecie Simply bardzo długo, bo miałam po drodze z pracy. Uważam, że większość drewnianych granulatów jest spoko.
Dziękuję bardzo za odpowiedź :D
Ogonek zjadł mi podpis :P
Awatar użytkownika
radioactive4
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 17, 2014 7:16 am

Re: Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: radioactive4 »

Czy się nadajesz to wyjdzie w praniu i to nie my powinniśmy oceniać, tylko Twoje przyszłe szczurki :)

Ale widzę, że przygotowany jesteś jak na wojnę :)

Tylko żwirek? Sama nie jestem specjalistką po miesiącu posiadania dwóch szczurów, ale skoro pytasz co o tym sądzimy, to chyba będą miały trochę...' twardo? Jakieś sianko do tego? Trocinki?

Ja sypię na dno żwirek (najwięcej w miejscu gdzie układają klocki), potem trochę trocinek jak dla chomika (pomijając to twórcze miejsce, bo takie trocinki utrzymują zapach) i sianko w kąciku gdzie śpią.
Morgana & Vivimorte & Amarena
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: smeg »

Sianko i trocinki nie są potrzebne (siano wręcz jest niezalecane ze względu na pasożyty i zły zapach w zetknięciu z moczem), szczury nie spędzają całego czasu na ściółce, mogą się wylegiwać w miękkich hamakach ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
BoySzczurek
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 18, 2014 6:55 pm

Re: Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: BoySzczurek »

smeg pisze:Sianko i trocinki nie są potrzebne (siano wręcz jest niezalecane ze względu na pasożyty i zły zapach w zetknięciu z moczem), szczury nie spędzają całego czasu na ściółce, mogą się wylegiwać w miękkich hamakach ;)
Myślę, że masz rację :)
Ogonek zjadł mi podpis :P
Awatar użytkownika
BoySzczurek
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 18, 2014 6:55 pm

Re: Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: BoySzczurek »

radioactive4 pisze:Czy się nadajesz to wyjdzie w praniu i to nie my powinniśmy oceniać, tylko Twoje przyszłe szczurki :)

Ale widzę, że przygotowany jesteś jak na wojnę :)

Tylko żwirek? Sama nie jestem specjalistką po miesiącu posiadania dwóch szczurów, ale skoro pytasz co o tym sądzimy, to chyba będą miały trochę...' twardo? Jakieś sianko do tego? Trocinki?

Ja sypię na dno żwirek (najwięcej w miejscu gdzie układają klocki), potem trochę trocinek jak dla chomika (pomijając to twórcze miejsce, bo takie trocinki utrzymują zapach) i sianko w kąciku gdzie śpią.
Rozumiem i szanuję twoje zdanie, ale myślę, że smeg ma rację :)
Ogonek zjadł mi podpis :P
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: Kameliowa »

Jest ogromna różnica między żwirkiem a sianem czy trocinami.
Nie wiem ile dokładnie teraz kosztuje paczka trocin czy siana, ale powiem Ci, że żwir zdecydowanie dłużej zachowuje świeżość i dłużej może leżeć. Czyli pokój zaraz nie śmierdzi moczem. Dlatego nie wiem, czy kupienie żwiru nie będzie Ci się na dłuższą metę bardziej opłacało niż zabawa z trocinami.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
BoySzczurek
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 18, 2014 6:55 pm

Re: Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: BoySzczurek »

Kameliowa pisze:Jest ogromna różnica między żwirkiem a sianem czy trocinami.
Nie wiem ile dokładnie teraz kosztuje paczka trocin czy siana, ale powiem Ci, że żwir zdecydowanie dłużej zachowuje świeżość i dłużej może leżeć. Czyli pokój zaraz nie śmierdzi moczem. Dlatego nie wiem, czy kupienie żwiru nie będzie Ci się na dłuższą metę bardziej opłacało niż zabawa z trocinami.
Kto powiedział, że chcę mieć trociny?! Chyba jest wyraźnie napisane, że chcę żwirek :P
Ogonek zjadł mi podpis :P
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: Kameliowa »

A kto powiedział, że piszę konkretnie do Ciebie, skoro już się zdecydowałeś?
Pytasz o zdanie, więc napisałam swoje- mieszanie żwiru z trocinami jest trochę... nie wiem, wyrzucaniem pieniędzy i dodatkową robotą. wsio.
Już pomijając kwestie, o których wcześniej napisała Smeg.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
BoySzczurek
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 18, 2014 6:55 pm

Re: Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: BoySzczurek »

Kameliowa pisze:A kto powiedział, że piszę konkretnie do Ciebie, skoro już się zdecydowałeś?
Pytasz o zdanie, więc napisałam swoje- mieszanie żwiru z trocinami jest trochę... nie wiem, wyrzucaniem pieniędzy i dodatkową robotą. wsio.
Już pomijając kwestie, o których wcześniej napisała Smeg.
Aha, myślałem, że piszesz do mnie :P Jeśli cię uraziłem to przepraszam :/
Ogonek zjadł mi podpis :P
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: Kameliowa »

Bez przesady z tym obrażaniem się ;)

Co do karm, przeczytaj sobie cały dział o jedzeniu. Z forum często są tez zamawiane dla szczurów z laboratorium. W dodatku możesz też robić własne mieszanki i je np łączyć z kupnymi. wtedy to nie zaboli w kieszeń.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
BoySzczurek
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 18, 2014 6:55 pm

Re: Nadaję się na właściciela sczurów?

Post autor: BoySzczurek »

Kameliowa pisze:Bez przesady z tym obrażaniem się ;)

Co do karm, przeczytaj sobie cały dział o jedzeniu. Z forum często są tez zamawiane dla szczurów z laboratorium. W dodatku możesz też robić własne mieszanki i je np łączyć z kupnymi. wtedy to nie zaboli w kieszeń.
:) Wiem, wiem...
Będe łączył tą karmę (małą ilość) z owocami, warzywami i na kolację kawałek jajka :D
Ogonek zjadł mi podpis :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”