Kastracja czy sterylizacja??

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczurxxx:-D
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 6:53 pm

Kastracja czy sterylizacja??

Post autor: szczurxxx:-D »

Witam. Jeśli nie w dziale to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie...

Jak wiadomo z działu oddam - chciałabym przekazać do adopcji 4 samce. Z powodu braku zainteresowania będę zmuszona jednak zatrzymać szczurki i proszę o pomoc w temacie czy lepiej wysterylizować samiczki (mamy) dzięki czemu, oprócz tego, że nie zajdą w ciążę, zaoszczędzę im również cierpień z powodu ewentualnych chorób czy może jednak rozsądniej będzie wykastrować samce??

Nie chcę ich krzywdzić, ale nie wyobrażam sobie ucieczki podczas rui i ewentualnych konsekwencji :( :-\ Nie chcę również aby chłopaczki trafiły do węży... Proszę o Wasze opinie, sugestie, podpowiedzi...

Pozdrawiam, Agata ;D
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kastracja czy sterylizacja??

Post autor: mikanek »

Sterylizowałabym samice
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kastracja czy sterylizacja??

Post autor: smeg »

Ogłoszenie wisi 3 dni, a Ty już mówisz, że brak zainteresowania i będziesz musiała zatrzymać? Cierpliwości ;) Szczurki trzeba czasem dobrze zareklamować - zwłaszcza te starsze, które nie mają takiego wzięcia jak maluchy. Opisz charakterek każdego z osobna, dodaj więcej ładnych zdjęć (najlepiej osobna sesja każdego szczurka). Wrzuć też ogłoszenie na facebooku na stronie "Szczurze Adopcje" (napisz do administracji stronki, żeby umieścili Twoje ogłoszenie), a za ok. tydzień umieść też na forum.szczury.biz (w tej chwili drugie forum ma awarię).

Co do pytania w temacie - to samiczki masz dwie, o ile wiem? Jeśli tak, to sterylizowałabym samiczki. U samic ten zabieg ma więcej korzyści zdrowotnych, niż u samców, ale gdybym miała do wyboru kastrować 2 samce czy 4 samiczki, to wybrałabym jednak samce :P U bardzo dominujących samców można za to uzyskać duże korzyści behawioralne - czyli uspokojenie szczura, łatwiejsze łączenie. Jeśli któryś z chłopaków wykazuje takie skłonności, możesz pomyśleć również o jego kastracji.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
szczurxxx:-D
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 6:53 pm

Re: Kastracja czy sterylizacja??

Post autor: szczurxxx:-D »

Witam ponownie. Szczurki ogłaszałam od lipca na forum.szczury.biz. Facebooka nie mam z powodów zawodowych.

Po dziewczynach już dawno nie ma śladu... Odkładam urlop do momentu oddania wszystkich samców jednak obawiam się, że już jest troszkę późno. Mam wielką klatkę a jak będzie trzeba kupię jeszcze większą...

Mam 3 samice - jedna do mnie wróciła i już jej nie oddam. Co do szczurków one są tak spokojne że ich już się nie da wyciszyć hehehehe :D

Jeśli można to poproszę o kontakt do weta w łódzkim. Za około dwa tygodnie chciałabym przeprowadzić zabiegi tak aby chociaż w połowie września wyjechać gdzieś na tydzień.

Dodaję więc opisy w ogłoszeniu ;)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Kastracja czy sterylizacja??

Post autor: Kameliowa »

Dodaj, bo do mnie wysmarowałaś bardzo ładną PW o nich, a w temacie cisza.

Jedź do Zwierzętarni przy Dworcu Kaliskim, bardzo dobry lekarz od szczurów.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”