Agresywne zachowanie.

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Szczurówka
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:06 pm
Numer GG: 43604796
Lokalizacja: Gliwice

Agresywne zachowanie.

Post autor: Szczurówka »

Witajcie. Dzisiaj byłam z moimi szczurami od weta bo zaczęły kichać i dostały witaminy.
Ale nie do tego zmierzam.

Zapomniałam wyłożyć transporterek materiałem albo ściółką i szczury niestety
załatwiły się w transporterku. Jak wyjęłam w domu szczury z transporterka to były całe wytaplane
w odchodach i musiałam je szybko wykąpać. Wykąpałam je w delikatnym płynie do higieny intymnej.
i potem wysuszyłam szczury i dałam je do klatki. Po około pół godziny szczury zaczęły się tak atakować
tak że musiałam rozdzielić oba szczury do osobnych klatek. Niedawno chciałam z powrotem włożyć
Stefana do klatki gdzie jest Fred i jak Fred poczuł zapach Stefana to ugryzł mnie mocno do krwi :/

Uważam że gdzieś popełniłam błąd i teraz za bardzo nie wiem gdzie :/ Spróbuje je na nowo
połączyć :/ Niestety kąpieli nie dało się uniknąć, i ta kąpiel niestety do tego doprowadziła
że Stefan się boi mnie i Freda a Fred mnie gryzie bo czuje zapach Stefana :(

Pomóżcie :( boje się że straciłam zaufanie szczurów :(
Awatar użytkownika
Zbuu
Posty: 25
Rejestracja: sob lip 06, 2013 9:58 pm
Lokalizacja: Płońsk

Re: Agresywne zachowanie.

Post autor: Zbuu »

Słyszałam o skraplaniu szczurów olejkiem waniliowym, żeby tak samo pachniały. To im pomaga się zaakceptować bo płyn do higieny z tego co kojarzę nie daje zapachu, chyba, że szczury mają taki węch, że go wyczuwają, ale prawdopodobnie pozbawiłaś je zapachu. Jak skropisz obydwa lekko tym samym olejkiem waniliowym to będą pachnieć tak samo i może pozwoli to uniknąć kłótniom. A odzyskanie ich zapachu zajmie pewnie kilka dni...
Pierzak i wiaderko pełne szczurów :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 04#p991404
Zaglądamy! ;)
Awatar użytkownika
Zbuu
Posty: 25
Rejestracja: sob lip 06, 2013 9:58 pm
Lokalizacja: Płońsk

Re: Agresywne zachowanie.

Post autor: Zbuu »

Dodatkowo siebie też skraplaj tym samym olejkiem, żeby nie były agresywne wobec Ciebie przypadkiem ;)
Pierzak i wiaderko pełne szczurów :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 04#p991404
Zaglądamy! ;)
Awatar użytkownika
Szczurówka
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 26, 2013 9:06 pm
Numer GG: 43604796
Lokalizacja: Gliwice

Re: Agresywne zachowanie.

Post autor: Szczurówka »

Zbuu, dzięki :) Dzisiaj łączyłam szczury ponownie i póki co jest spokój :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”