Szczur i tory kolejowe

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kajetan
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 1:12 pm

Szczur i tory kolejowe

Post autor: Kajetan »

Cześć,
nazywam się Kajetan :) Jestem nowy na forum. Nie mam jeszcze szczura, na razie rozważam czy jest to zwierzątko dla mnie.

Mieszkam w kawalerce na 10 piętrze, w sąsiedztwie torów kolejowych. Okna są dość szczelne i dźwięk przejeżdżających pociągów nie jest dla mnie (ani dla mojej dziewczyny) uciążliwy. Pociągi potrafią czasem sobie zatrąbić. Słychać to ale nie jest to jak najbardziej do zniesienia.
W związku z tym mam pytanie: czytałem, że szczury są bardzo wrażliwe na dźwięki. Czy takie sąsiedztwo może szczurowi przeszkadzać?

Pozdrawiam
Kajetan
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczur i tory kolejowe

Post autor: noovaa »

Szczury mają czuły słuch i słyszą więcej niż ludzie, ale większość dźwięków nie jest im straszna. Nie reagują na wiercenie w ścianach, odkurzacz czy muzykę, na pociągi również nie powinny. Nowy Rok większość szczurów przesypia ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczur i tory kolejowe

Post autor: noovaa »

Pamiętaj jednak że najważniejszą dla nich sprawą jest stado, nie można trzymać szczurów w pojedynkę.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczur i tory kolejowe

Post autor: yss »

Chyba, że trafi się szczur samotnik - jak te ostatnie z laba :) ale ot wyjątkowy przypadek.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Kajetan
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 1:12 pm

Re: Szczur i tory kolejowe

Post autor: Kajetan »

Dzięki za odpowiedź. Oczywiście myślałem o 2 samiczkach :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczur i tory kolejowe

Post autor: noovaa »

yss, szczury "samotniki" to są szczury biedne, skrzywione psychicznie, dorosłe. Nawet jeśli łagodne do ludzi, nowicjuszowi poleciłabym jednak adopcję dwóch, połączonych, młodych szczurów...

Sama troszkę za szybko pokusiłam się na adopcję labika, jak się później okazało gryzącego ... fakt, że sobie poradziłam... ale to był duży kłopot jednak dla osoby niedoświadczonej ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur i tory kolejowe

Post autor: smeg »

Większość tych "samotników" to po prostu szczury, które wymagają kastracji albo ktoś nie umiał ich połączyć. Ja tam nie wierzę w samotników :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczur i tory kolejowe

Post autor: yss »

noovaa ja nie polecałam, ja tak tylko. Ja nic. Bo tamte są nadal aktualne.
A, nieważne :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”