Czy tak można ?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sprinter14
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 02, 2014 9:48 pm
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Czy tak można ?

Post autor: Sprinter14 »

Niedawno kupiłam szczura ... Umieściłam go w klatce z papuga nimfą.Zwierzątka się akceptują :czyli nie ma spięć,a szczurka nie interesuje papuga.Ale moje pytanie jest następujące :Czy tak można ? ;)
Dumbo (najmłodsza) <3 ,Milka (starsza) <3 ,Tośka (moja staruszka a jednak jest u mnie najkrócej hihihi) <3
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy tak można ?

Post autor: Sky »

Stanowczo nie. Szczur to zwierzę drapieżne i może się skończyć tak, że w końcu zaatakuje papugę. Może być też na odwrót, jeżeli szczurek jest młody, to nimfa może zaatakować jego. Nie wiem skąd taki pomysł, ale zdecydowanie powinieneś (powinnaś) rozdzielić zwierzęta. Szczur może przebywać jedynie z innym szczurem (tej samej płci).
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy tak można ?

Post autor: smeg »

Szczur wręcz musi mieć towarzystwo innego szczura tej samej płci - to silnie stadne zwierzęta i nie powinny żyć pojedynczo. Papuga nie zastąpi mu kolegi. Pomijając już kwestie bezpieczeństwa (szczur może zapolować na papugę także na wybiegu), to ptaki i gryzonie mają inne potrzeby żywieniowe - szczury też jedzą ziarna, ich karma ma inny skład. Nie zmusisz zwierząt żyjących w jednej klatce do tego, żeby każdy jadł ze swojej miseczki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy tak można ?

Post autor: noovaa »

Skąd w ogóle ludzie mają takie pomysły ?
Gdybyś wcześniej poszukał/a, znalazł(a)byś kilka ciekawych tematów. Na przykład: "Ratunku! Szczur zjadł głowę dla chomika", albo "Szczur odgryzł nogę papudze". Martwego kanarka też już mieliśmy.

Agresja pojawi się na 100%. Być może jutro, a być może za miesiąc... jak tylko szczurek poczuje się pewniej na swoim terenie.

Kup mu klatkę i adoptuj kolegę TEGO SAMEGO GATUNKU i tej samej płci.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
małyszczurek11
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 23, 2014 10:00 am

Re: Czy tak można ?

Post autor: małyszczurek11 »

Ojej, ale się narobiło :) nie może tak zostać! mimo że szczurek się teraz nie interesuje papugą, to może z tego wyjść tragedia. Koniecznie jak najszybciej kup osobną klatkę dla maleństwa i pomyśl o towarzyszu. ALE PAPUGA NIE MOŻE ZOSTAĆ ZE SZCZURKIEM W JEDNEJ KLATCE!
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”