Jaki to szczurek

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
grabka963
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 26, 2014 2:32 am

Jaki to szczurek

Post autor: grabka963 »

Witam serdecznie w sklepie :) wybrałem tego ślicznego szczurka jest u mnie 2 dzień,lecz już teraz wiem że wprowadzili mnie w bład bo nie jest to rex tylko fuzz,czy według was jego uszka to zwykle czy dumbo ?,mam problem z określeniem tego mam małe doswiaczenie ale wydaje mi się ze dumbo,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mam jeszcze pytanie,wiem ze jest pełno tematów na temat oswajania ale czy to normalne że szczurek siedzi cały czas w domku a jak wychodzi to tylko po jedzenie i picie, i wraca zazwyczaj szybko ,zauważyłem tez że gdy nie ma mnie w domu i wejde do pokoju szczurek nie jest w domku,pewnie hasa gdy mnie nie ma,chciał bym żeby był moim przyjacielem,brałem go na kolana spędzał po 2 godziny w bluzie,nie jest agresywny nie gryzie ale zdarzyło sie by złapał,ale wydaje mi sie ze czuł jedzenie,obwąchuje ręke ale nie chce wejść ani też podejść sam do niej,czy powinienem zabrać mu domek i próbować oswajać metodą na siłę podaną na forum ?,
i jeszcze jedno małe pytanko czy może on być sam ?, wiem ze szczury sa stadnymi zwierzętami i rozważam kupno drugiego,ale jeśli mogę wolał bym pozostać przy jednym gdyż mieszkam sam, dwa szczury to większe wydatki itp,a naprawdę mało mam pieniędzy żyję skromnie.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki to szczurek

Post autor: olgapsiara »

Musi mieć kolegę ;)
Wydaje mi się że dumbo.
Nie wiem ale klatka wygląda na chomiczą :/
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jaki to szczurek

Post autor: akzi »

ciężko powiedzieć jakie to uszy wydaje mi się że normalne.
zabierz mu trociny i wymień na żwirek drewniany
spraw mu kolege lub koleżankę nie wiem jakiej płci jest twój fuzek ale potrzebuje drugiego szczura.
jeżeli dasz radę zmień klatke na większą bądź wyjmij tą pułkę z pretami, powieś jakiś hamak tunel wiszący daj mu szmatki bo mu zimno i działaj dalej tak by był szczęśliwy

więc powtórze
1 . szybko załatw mu szczurowego przyjaciela to podstawa
2 . zmień trociny
3 . zrób coś z tą klatką.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
grabka963
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 26, 2014 2:32 am

Re: Jaki to szczurek

Post autor: grabka963 »

No wiec macie rację klatka jest chomicza bo mial byc chomik i rozmontowalem klatke ktora kiedys zbudowałem duza dla szczura wlasnie ale mojej dziewczyny, dzis postaram zapewnic mu wiecej ciuszkow,kupno drugiego szczura musze rozważyc uwazacie ze sie nie obejdzie ? , a szczurek jest w zwirku a te trociny to tylko mala czesc wysypana ktora dostalem wraz z zoologicznego zeby czul zapach swoj
co mozecie mi poradzic
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaki to szczurek

Post autor: smeg »

Bez drugiego szczura się nie obejdzie - Twój szczurek będzie samotny i nieszczęśliwy, będzie się trudniej oswajał. Sam piszesz, że szczurek cały czas siedzi w domku - nudzi się i czuje się samotny. Drugi szczur tej samej płci jest niezbędny, człowiek nie zastąpi mu towarzystwa, zwłaszcza w nocy. http://szczury.org/viewforum.php?f=163 - tutaj możesz przygarnąć szczurki za darmo, https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje?ref=ts&fref=ts - tutaj też. Lepiej nie kupować szczurków w sklepie, bo sprzedawcy często nie umieją rozpoznawać płci, sprzedają szczurki w ciąży albo chore.

Minimalne wymiary klatki dla szczurów to 70x40x60 cm. Twój szczur szybko urośnie i w tej klateczce po prostu przestanie się mieścić. http://allegro.pl/klatka-mega2-70x40x62 ... 39495.html - taka jest najtańsza nowa klatka odpowiednia dla szczurów, możesz też poszukać taniej używanej o podobnych wymiarach. http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... start=3300 - tutaj możesz obejrzeć zdjęcia klatek innych użytkowników, żeby poszukać inspiracji w kwestii wyposażenia swojej.

Twój szczurek to dumbo fuzz ;) Czy wiesz, jakiej jest płci?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaki to szczurek

Post autor: smeg »

Drugi szczurek może być zwykły z futrem i z dowolnymi uszami - szczurki dogadują się między sobą niezależnie od odmiany,
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jaki to szczurek

Post autor: akzi »

musi być drugi szczurek, musisz szybko zaadoptować póki jest mały to łatwo i szybko się zaakceptują.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
grabka963
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 26, 2014 2:32 am

Re: Jaki to szczurek

Post autor: grabka963 »

Dzis sie upewnie jaka to płeć ale z tego co mi wiadomo to samiczka , no dobrze postaram sie o drugirgo szczurka dzis zobacze po sklepach dalem tez ogloszenie na grupie o adopcje, klatkę jak mowilem zbudowałem kiedys wiec jak ja odbuduje to bedzie dobra pochwale sie nia wam :) teraz pytanie czy jesli kupie drugiego szcxurka czy moge je włożyć od razu do klatki razem, moj szczurek mabponoc 2 miesiace, widziałem tez ze ludzie w klatkach stosuja cos w rodzaju kuwety czy one beda umialy do niej chodzic ?
No i pytanie najważniejsze ja chce by szczurek był naprawdę dla mnie przyjacielski chciqal bym zeby przychodzil sambitp chcial bym go puszczac po pokoju czy jesli kupie mu drugiego szczurka to beda one wobec mnie takie przyjacielskie czy bardziej beda cieszyc sie soba ?
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Jaki to szczurek

Post autor: cucumberek »

Szczury są bardzo ciekawskimi i towarzyskimi zwierzętami, bez problemu obydwa zaprzyjaźnią się z Tobą :) co więcej, jeśli jeden z nich okaże się bardziej strachliwy, to drugi będzie go zachęcał do kontaktu z człowiekiem, szczury uczą się od siebie. Niezależnie od liczebności szczurzego stada, to i tak są zwierzaki nastawione na interakcję z człowiekiem, także o szczurzo-człowieczą przyjaźń nie musisz się martwić, jeśli tylko oswoisz obydwa zwierzaki.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jaki to szczurek

Post autor: akzi »

grabka a skąd jesteś jakie miasto ? może pomogę w znalezieniu szczurka
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaki to szczurek

Post autor: smeg »

Obcych szczurów nie można od razu włożyć do klatki, trzeba je specjalnie połączyć. Na początku muszą mieszkać oddzielnie i spotykać się poza klatką. http://www.ogonek.waw.pl/nowy_zwierzak/ ... zurow.html - tu masz instrukcję. Dlatego lepiej od razu brać dwa szczurki na raz ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
grabka963
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 26, 2014 2:32 am

Re: Jaki to szczurek

Post autor: grabka963 »

Tak tez myślałem ale chcialen sie upewnić, bo czytalem wcześniej na ten temat ale myślałem ze moze jesli sa male to mozna odrazu,jestem ze Świdnicy i niestety brak ogloszen odnosnie szczurkow przeglądałem w okolicach, dziekuje wam bardzo za pomoc :)
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki to szczurek

Post autor: Marzka95 »

Witaj! Szczurek do adopcji niekoniecznie musi być w Twoich okolicach. Przy odrobinie wysiłku możesz mieć u siebie szczurka nawet z drugiego końca Polski. Ja mieszkam w Opolu a adoptowałam np. z Łodzi, a teraz będę mieć z Warszawy. Transport możesz poszukać w odpowiednim temacie o tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=180, tutaj http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10417 jak również za pośrednictwem strony blablacar :). Klatka koniecznie większa, jak już wiesz :).
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”