Obgryzanie ogonka przez innego szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nirva
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 01, 2014 11:31 pm
Lokalizacja: Kraków

Obgryzanie ogonka przez innego szczura

Post autor: Nirva »

Witajcie, mam od 2 miesięcy szczurki, bracia, dwa samce mają teraz ok 2 mies i 3 tyg. Rosną śliczne i energiczne. Ostatnio zauważyłam że jeden z nich obgryza ogon bratu. Szczurek nie piszczał, nie uciekał wręcz wyglądał na zadowolonego bo aż mrużył oczka.... Dlaczego ten drugi obgryza mu ogonek?? O co chodzi, czy to normalne zachowanie?? Pomocy, martwię się :(
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Obgryzanie ogonka przez innego szczura

Post autor: Marzka95 »

W jakim sensie obgryzał? Odgryza mu po kawałku ogonek, leciu mu krew, czy po prostu tak podgryza lekko wzdłuż? Jeżeli to drugie to prawdopodobnie iska go po ogonku. Szczurki w przyjaźni iskają siebie, czyli delikatnie tak jakby podgryzają siebie, jest to bardzo normalne. Jeżeli krzywdy mu nie robi, nie leci krew to wszystko jest dobrze.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
Nirva
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 01, 2014 11:31 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Obgryzanie ogonka przez innego szczura

Post autor: Nirva »

Dzięki wielkie, krew nie leci, po tym co napisałaś wychodzi na to że to iskanie :) Dzięki!
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Obgryzanie ogonka przez innego szczura

Post autor: Marzka95 »

Nie ma za co :D
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
Zza
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 29, 2014 6:49 pm
Kontakt:

Re: Obgryzanie ogonka przez innego szczura

Post autor: Zza »

Może to być po prostu iskanie :) Moje szczurki też tak robią spokojnie. Iskanie polega na tym, że jeden szczurek łapie drugiego i go podgryza (można to tak nazwać). Moje tak robią i okropnie piszczą ale to nic poważnego bo to normalne. Nie musisz na to zwracać uwagi. Mogą też po prostu myć ogonki :) Pozdrowienia dla szczurków :)
Balusia i Lalusia ♥
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”