Zimne łapki

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ms_House
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 04, 2013 8:35 pm

Zimne łapki

Post autor: Ms_House »

Hej ;)
Mam dwie szczurzynki - fuzz i sphinx.
Gdy wstaną i chcę je wypuścić, gdy biorę je na ręce czuję, że mają zimnawe łapki. Zastanawia mnie czy to normalne?
Nie zauważyłam, żeby były jakieś osowiałe, chore itp, ale mimo wszystko wolę zapytać.
Z góry dziękuję za pomoc ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zimne łapki

Post autor: Paul_Julian »

Mogą mieć zimne łapki, takie wilgotne jakby w dotyku. Ale powinny mięc ciepłe i różowe uszka, zaznaczone liniami żyłek. I łapki i nosek też różowy. I brzuszek też ciepły.
To normalne.
Jeśli mają białawe, żółte ( taki woskowy kolor), albo blade, to wtedy trzeba sie martwić i szukac weta.

Możesz im dodać więcej szmatek, czy papierków, albo po prostu dać butelkę z gorącą wodą owiniętą w szmatkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zimne łapki

Post autor: smeg »

W jakim wieku sa szczurki? U starszych szczurkow (powyzej 1,5 roku), zwlaszcza tych z nadwaga, zimne lapki, uszka moga oznaczac chorobe serca i problemy z krazeniem. Nalezy wybrac sie do weterynarza, najlepiej zrobic rtg, zeby zobaczyc, czy serce nie jest powiekszone.

Jesli szczurki sa mlode, szczuple i aktywne, to prawdopodobnie troche marzna przez to, ze sa lyse ;) Butelka z goraca woda w klatce zdrowych szczurow to wedlug mnie przesada, bo szczury wola niskie temperatury, ale mozesz im zawiesic wiecej szmacianych tuneli, domkow, hamakow i dorzucic materialow do wymoszczenia gniazda - wtedy same zdecyduja, czy chca sie w tym grzac. Mam jednego lysego szczurka w stadzie i odkad zrobilo sie chlodniej, intensywnie buduje sobie gniazda z tony recznikow papierowych :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Ms_House
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 04, 2013 8:35 pm

Re: Zimne łapki

Post autor: Ms_House »

Szczurcie są stosunkowo młode, bo mają mniej niż rok. Chyba faktycznie to wina ogólnych warunków domowo-pogodowych [ ;) ]. Zapomniałam, że są dużo mniejsze od człowieka i pewnie szybciej marzną, więc to, że mi nie jest zimno nie oznacza, że i dla nich temperatura jest dobra. Dorzucę im kilka ręczników papierowych, grubsze hamaczki i mam nadzieję, że pomoże. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”