Szczur miniaturka?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Szczur miniaturka?

Post autor: SonamiChan »

Hej wszystkim!
Przepraszam jeżeli taki temat już istnieje, szukałam ale znalazłam tylko kogoś kto w temacie o chorobach skóry wspominał że jego/jej szczurek jest miniaturką.
Mam podobny problem, zaadoptowałam od kolegi szczurka- samca, ma na imię Davis i jest... maleńki.
Właśnie kończy 4 miesiące a nadal jest wielkości 1/4 Cody`ego (co prawda ten jest wielki...) waży około 150g.
Nasuwają się pytania, mianowicie czy mały ma szansę jeszcze podrosnąć?
Dlaczego jest taki maleńki? Czy to możliwe, że przez złe zbilansowanie diety szczurki ciężarnej a później zbyt niską podaż białka u maluchów?
Wiem że wszystkie maleństwa były źle karmione, jedynie karmą vitapolu i ich "smakołykami" niemal zero warzywek, owoców czy białego serka, jajek.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczur miniaturka?

Post autor: noovaa »

Miałam u siebie na DT 2 mioty, które zabrane zostały od matki w wieku 3 tygodni, bo matka, sama już wychudzona nie miała czym karmić. W obu miotach wyrosły baardzoo małe szczury. Z obu miotów zostawiłam u siebie po jednej samiczce, ta pierwsza, całe życie była mała, jednak bardzo okrągła ( u mnie szczury mają dietę wysokobiałkową ), dobrze zbudowana. Obecna mała, wydaje się że będzie miała proporcje podobne. To znaczy "szczur jajko" ;) .

Poza dietą w pierwszym okresie życia, ważne są też geny. Zdarza się że z dobrze wykarmionej mamy, wychodzą małe szczurki, albo jeden mały wśród stada olbrzymów.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczur miniaturka?

Post autor: Megi_82 »

Ja mam od Nooveej właśnie też taką szczurkę-miniaturkę :) W wieku 4 miesięcy też nie dobiła 200g, na pół roku miała 217. Dopiero po sterylce wrzuciła parę gramów, ale zostanie już taka maleńka.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”