Łyse szczurki?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Roksa123
Posty: 37
Rejestracja: pt sty 02, 2015 1:27 pm

Łyse szczurki?

Post autor: Roksa123 »

Cześć. Mam w domu dwa szczurki. Jak coś mają sierść. Niedawno je kupiłam. Ale gdy oswoją się chciałabym kupić łysego szczurka(nie wiem jak nazywają się takie szczurki) I nie wiem czy mogłabym łysego szczurka trzymać z tymi z sierścią. I czy skóra łysych jest bardziej wrażliwsz? Ile kosztuje taki szczurek? Gdzie go najlepiej kupić? Moge też adoptować szczurka. Tylko gdzie mogę to zrobić?
Nadzeja umiera ostatnia
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łyse szczurki?

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz adoptować u nas na forum http://szczury.org/viewforum.php?f=163 Albo na alloszczur http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=63 Albo na fb https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje?fref=ts

Łysolki jak najbardziej moga mieszkać razem z innymi. Ich skóra jest bardziej delikatna i podatna na urazy ( ze względu na brak sierści), i bywa że mają ropnie ( zatkany mieszek wlosowy). Czasem mogą mieć problem z oczami i jest wymagana korekcja powiek, bo te moga sie podwijać do środka.

Nie pamiętam, jak prawidłowo nazywają się łysolki. Chyba sfinks. Jeszcze są pół lyse szczurki, albo pokryte meszkiem.
Na pewno ktos napisze coś więcej niedlugo.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łyse szczurki?

Post autor: Sky »

Sphinxy w PL są rzadko spotykane, bo się ich nie rozmnaża w dobrych hodowlach - właśnie przez to podwijanie włosów, problemy z gruczołami mlecznymi i innymi schorzeniami. Są niemal pozbawione włosów, a jeżeli już jakieś występują, to przypominają szczecinę. Częściej spotykane łysole, mniej obarczone genetycznymi problemami to fuzzy i to one są chyba 90% łysych szczurów u forumowiczów :) No i są też double rexy.
Napisałam więcej niż Paul, ale pewnie są osoby z większą wiedzą na ten temat - a na pewno z doświadczeniem w trzymaniu takiej odmiany.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Łyse szczurki?

Post autor: Marzka95 »

Tak u nas w Polsce, to raczej tylko fuzzy się spotka (przynajmniej ja tylko z tymi miałam kontakt). Możesz czatować tu na forum >:D , a nóż się trafi jakiś łysol do adopcji lub niektórzy ODDAJĄ szczurki łyse w ogłoszeniach. Możesz również złożyć podanie do jednej z zarejestrowanych hodowli i czekać na łysola :D .
PAMIĘTAJ !!! nigdy nie kupuj szczurków, chyba, że z hodowli (czyt. zarejestrowanej, nie pseudo hodowle/domowe hodowle).
Tak łysego szczurka możesz trzymać z tymi z sierścią ;) . Skóra jest wrażliwsza już z samego powodu, że nie pokrywa ją sierść. Taki szczurek jest bardzo podatny na zadrapania. Moja łysolinka miała sporo blizn od pazurków koleżanek, ugryzienia tudzież za mocnego isknięcia lub otarła się o kant szafki i miała ranę. Szczurki fuzz mają kręcone rzęsy, brwi i wąsy, bywa czasem, że rzęsa lub brew wykręcając się wchodzi do oka i podrażnia je (trzeba takową usunąć) :-\ . Łyslolkom robią się czasem też takie gulki hmm... wyleciała mi nazwa z głowy, zbiera się łój ??? Ropa ??? Moja miała kilka, które zostały wyciśnięte i po kłopocie, lecz z czasem następne gulki. Ogólnie szczurki fajne, śmieszne, piękne jak dla kogo (dla mnie oczywiście ;D ). Są cieplutkie w dotyku, dlatego u zasierścionych tego nie odczuwasz, bo mają sierść. Podobno golaski jedzą więcej, by ogrzać ciałko, moja jadła za dwa szczurki ::) . W dotyku bardzo miła i delikatna skórka ;) .
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
siallal
Posty: 46
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Łyse szczurki?

Post autor: siallal »

Mi się udało zaadoptować łysola jakiś czas temu, trafiłam na wydarzenie na facebooku :) Trochę szukania i cierpliwości:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”