POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nirva
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 01, 2014 11:31 pm
Lokalizacja: Kraków

POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: Nirva »

Wypuscilismy szczurki w łazience, jak zawsze, maja gdzie pobiegać nie ma kabli itd i co chwilkę chodzilismy sie z nimi pobawic. Gdy szliśmy spać, poszlismy zamknąć je w klatce...I jednego szczurka nie bylo. Przeszukaliśmy całe mieszkanie, klatkę schodową i nigdzie go nie było! Czy jest możliwe że wskoczył do toalety? Nie jestem w stanie sobie przypomnieć czy klapa była zamknieta... Jesli nie to oczywiscie swiadczy o mojej głupocie, ale nasz Andy bardzo nie lubi wody, zdarzyło nam sie juz ze wpadły do muszli i od razu wyskakiwały, nienawidzą wody. Napisaliśmy juz ogłoszenie o zaginięciu. Gdzie on może byc? Czy jest szansa że do nas wróci? I czy jego brat może się zmienić przez utratę szczurka? Będzie czuł sie samotny, czy odbije mu się to na zdrowiu?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: smeg »

Możecie posypać podłogę blisko ścian i w różnych kątach mąką - będzie widać, czy szczurek zostawił ślady łapek i czy jest w mieszkaniu. Pozamykajcie też drzwi od pomieszczeń, żeby nie zmieniał miejsca - będzie widać, w którym pokoju szczurek się zabunkrował i ograniczyć poszukiwania. Najlepiej szukać go wieczorem lub nocą, bo w dzień pewnie zaszył się w jakiejś kryjówce i śpi. Można próbować zwabić go intensywnie pachnącym jedzeniem - wędzoną rybą, kiełbasą, usiąść na środku pokoju w ciszy i ciemności i nasłuchiwać, czy słychać szelest łapek.

Szczurek mógł wpaść do toalety - to bardzo mało prawdopodobne, ale możliwe. Moja znajoma sama doświadczyła "miejskiej legendy", kiedy znalazła w toalecie dzikiego szczura, który wyszedł z odpływu i nie mógł wyjść z muszli. Dziwi mnie bardzo, że mając za sobą sytuacje, w których szczurom zdarzało się wpaść do toalety, nadal nie pamiętacie o zamykaniu klapy.

Jeśli się nie znajdzie (odpukać), najlepiej będzie przygarnąć pozostałemu szczurkowi nowego kolegę tej samej płci, bo samotność na pewno negatywnie się na nim odbije.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Nirva
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 01, 2014 11:31 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: Nirva »

Wiem, to strasznie nieodpowiedzialne z naszej strony... Co prawda zdarzyło się tak tylko raz, i z pewnością nie było to miłe przeżycie dla szczurka :( Dlatego mam nadzieję że Andy nie "zażył" głębszej kąpieli... Mamy małe mieszkanie całe szczęscie, póki co nasłuchiwałam czy gdzieś nie tupta ale nic nie słychać...
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: xkuubi »

Trzymam kciuki aby ogonek się znalazł :C Wątpliwe raczej, aby dobrowolnie zanurkował w toalecie. Mógł wpaść bo np. chciał sie napić wody, ale wątpię, aby odważył się na przeprawę rurami. Poszukaj w internecie żywołapek lub instrukcji, jak wykonać taką samemu. Jak mi kiedyś uciekły maluchy to stosowałam pułapkę z butelki i raz udało mi się je tak złapać (drugi raz nie dały się już na to nabrać ;)) Szczurki są sprytne więc ogon może ukrywać się po cichu gdzieś w mieszkaniu.
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Awatar użytkownika
Nirva
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 01, 2014 11:31 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: Nirva »

Póki co rozwiesiłam ogłoszenia, porozkładałam jedzonko w różnych kątach, za meblami itp... O ile tam nie zanurkował, myślę że jest szansa że się znajdzie, ale z niego zawsze był taki mały podróżnik... Może go coś podkusiło pomimo tego, że wręcz nie znosi wody... Co myślicie o przeszukaniu okolicznych śmietników? A w ogóle, czy szczurki pamiętają drogę powrotną? Czy jest szansa że wróci sam?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: akzi »

niestety , myślę że wskoczył do kibla :/ może masz jakąś dziure w ścianie którą mogł wyjść ?
mi też kiedyś uciekł szczur, normalny dzień wybieg po pokoju, po 5 min szczura nie ma ..
wylazła przez uchylone okno tak podejrzewam bo gdyby była w domu znalazła bym ją, poszła na balkon po czym albo spadła albo jakieś ptaszydło ją zabrało bo niestety tam gdzie mieszkałam gdzie się to stało masa mew srok i tych wszytskich krukopodobnych.
nigdzie jej nie znalazłam chdziliśmy po piwnicach, postawiłam pudełko z jej szmatkami przy jednym otwartym okienku od piwnicy, mąka wszytsko było grane, nawet ze szczurzą mamą rozwaliłyśmy szafki kuchenne.
Mała mi się nie znalazła, a po ogłoszeniach że zaginął szczur .. nie było śladu , cały czas ludzie zrywali
po 2 tyg przeprowadzili w bloku deratyzację i tyle.
płakałam ryczałam wręcz, na nic :/
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: Sky »

wątpię, że szczurek zanurkował w świat przez toaletę, nawet jeżeli wpadł, raczej próbowałby się wydostać tą samą drogą. Próbowałaś rady Smeg z mąką? To pomoże Ci ustalić, czy mały jest w domu.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Nirva
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 01, 2014 11:31 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: Nirva »

Dziękuję wam wszystkim, dzisiaj faktycznie spróbuję z mąką. Nie wiem czy mam już omamy ale wydaje mi się że słyszę czasami coś za lodówką, dzisiaj nawet spałam na kanapie w razie czego ale była cisza...jedzonko nietknięte :( jest tylko jeden odcinek mebli gdzie nie mozna zajrzeć ani ich odsunąć :/ ciągle marzy mi się ze w koncu wstawi ten swój łepek ale to juz 3 dzień :(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: akzi »

myślę ze gdyby był w domu dawno byś go zobaczyła, chyba nie jest aż tak przerażony ze siedzi bez ruchu za lodówką 3 dni
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: xkuubi »

Jak moje ogony kiedyś uciekły to też kilka dni spędziły za meblami. A ja jak glupia wołałam, podrzucałam jedzonko i stawiałam łapki. Jak byłam w pokoju nie było ich nawet słychać. Dopiero jak się wkurzyłam i zaczęłam przestawiać wszystkie meble to je siłą wyciągnęłam :) Zawsze jest nadzieja ;) Gorzej jeśli wydostał się z domu, wtedy to już raczej marne szanse.
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Awatar użytkownika
Córka_Ateny
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 04, 2015 12:30 pm
Kontakt:

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: Córka_Ateny »

Coś się zmieniło? :/ Trzymam kciuki w odnalezieniu.
Awatar użytkownika
Nezumia
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 11:02 pm
Numer GG: 24052102

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: Nezumia »

O rety,i jak,znalazł się?
Ze mną: Stefa,Rika,Edek,Mary.
+Abigail,Oskar,Alex,Pestka,Filip.
Awatar użytkownika
Nirva
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 01, 2014 11:31 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: Nirva »

Nic się nie zmieniło niestety... Mamy nowego szczurka Logana i brat Andy'ego od razu odżył. Swoje wypłakałam, mam tylko nadzieję że gdzieś teraz wędruje i zwiedza, zawsze był z niego taki podróżnik. No i od tego czasu maksimum ostrożności! Za to ten nowy to taki urwis że szybko dał mi zajęcie.... >:D Dziękuję wszystkim! :)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: Diego<3 »

Szkoda ogonka! Nie bój się , znajdzie się na pewno! Jeśli faktycznie mu na tobie zależy to wróci.
Nie wyobrażam sobie takiej rozłąki z moimi dziewczynkami :-\ :'(
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: POMOCY!!! Zaginął szczurek.....

Post autor: olgapsiara »

Myślę, że jeśli nie wrócił przez 2,5 miesiąca to już nie wróci ;) :(
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”