Kolor ząbków u ogonków

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
iNajwyzszy
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 12, 2015 12:31 pm

Kolor ząbków u ogonków

Post autor: iNajwyzszy »

Hej, hej.

To mój pierwszym post tutaj, więc witam wszystkich opiekunów ogonków. Od jakiegoś czasu posiadam swoje pierwsze ogonki - Klaudię i Olę. Piękne, młode szczurki. Cudaki po prostu! Ale do rzeczy.

Oba szczurki mają bardzo żółte ząbki. Martwi mnie to, bo swego czasu miałem świnkę morską, która zawsze miała idealnie białe ząbki, które wyglądały lepiej niż u niektórych ludzików i tu pytanie; czy to normalne, że szczurki mają tak brzydki kolor uzębienia? Jedzą regularnie różnorodne warzywka, czasem owoce, karmę dedykowaną dla nich.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kolor ząbków u ogonków

Post autor: smeg »

Szczury mają naturalnie żółte lub nawet pomarańczowe zęby. Białe są wręcz niepożądaną oznaką - brakuje im wtedy składników odżywczych. Nie masz więc czym się przejmować :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Kolor ząbków u ogonków

Post autor: yss »

...... ząbki u ogonków...... :-X

(Tak, szczury mają takie pomarańczowe zęby.)
ten się nie myli, kto nic nie robi
kubana
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 23, 2015 10:23 am

Re: Kolor ząbków u ogonków

Post autor: kubana »

Ja miałam własnie odwrotny problem. Mój szczurek miał białe (no wchodzące w szary ząbki). Na początku myślałam, że to normalne, ale wyczytałam w necie, że powinien mieć bardziej żółte. Zabrałam malucha do weterynarza i okazało się, ze brakuje biedakowi witamin. Całe szczęście po witaminkach od weterynarza wszystko wróciło do normy ;).
Kadans
Posty: 45
Rejestracja: śr lis 19, 2014 5:37 pm

Re: Kolor ząbków u ogonków

Post autor: Kadans »

Ja moim nie zaglądałem specjalnie w uzębienie, ale pewnego razu jak tak na mnie spojrzał z klatki i zaświeciły mu się te żółte ząbki... grr, aż na początku się przestraszyłem ( ah, ta niewiedza... ) ale później uznałem je za nawet pasujące do nich :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”