Szczury i Konie

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
majuteq
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 10:12 am

Szczury i Konie

Post autor: majuteq »

Cześć, mam do was pytanie.

A więc tak, jeżdżę konno i bardzo chciałabym mieć szczura. Niestety konie nienawidzą szczurów i ich zapachu. Czyli gdybym miała szczura i przyszła do stajni na dzień dobry od któregoś z koni mogłabym dostać kopa. Mam pytanie czy zapach ten da się zneutralizować, np. trzymanie ubrań do stajni w specjalnym zamkniętym miejscu, gdzie nie będą miały kontaktu z zapachem szczurów... Ale moja skóra i tak będzie pachniała ogonkami... Moi rodzice się zgodzili, ale jest jedno ALE konie.

Możecie mi coś doradzić? Czy to nie możliwe, aby pogodzić te dwa zainteresowania?
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Szczury i Konie

Post autor: harleyquinn »

Moje psy czują szczury tylko jak po mnie chodzą lub na mnie siusiają. Myślę że przed kontaktem z koniem wystarczy umycir rąk oraz założenie świeżego ubrania. Ale ja się też nie znam na koniach.

Zanim przygatniesz szczura poczytaj o ich wymaganiach, a przede wszystkim na temat ich stadnosci. Poza tym szczury potrzebują dużo przestrzeni (klatka dla dwóch to około 70x70x40) dużo uwagi w postaci kilkugodzinnych wybiegów oraz odpowiedniej karmy.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczury i Konie

Post autor: olgapsiara »

Mam szczury, jeżdżę konno i jakoś konie nic do szczurów nie mają :-\
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Szczury i Konie

Post autor: Snajperka »

Co do koni to jest różnie. Ja w stajni mam taką jedną klacz, która glupieje gdy coś wyczuje. Pozostałe podchodzą do tego zapachu spokojnie.
Przede wszystkim zmieniaj ubranie i umyj się przed wyjazdem do stajni. I proponuje często wietrzyc pomieszczenie w którym są w którym jest klatka. My przesiakamy szczurzym zapachem nie tylko przez mocz na ubraniu, ale również przez zapach klatki która stoi w domu.
szczaw2002
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:08 pm

Re: Szczury i Konie

Post autor: szczaw2002 »

Zależy od konia w stadninie w której ja jeżdze jest 9 koni
a tylko jeden kiedy wyczuje ich zapach robi się
wsciekły.Jak zapomniałam umyć rąk to o mało
mnie nie kopnął ( moja szczurka znaczy tylko
ręce) Da się pogodzić te dwa zainteresowania
jeśli nie będzisz zapominać myć rąk i ewentułalnym
przebieraniu się w świerze ubrania zależy czy
szczurek bedzie cie obsikiwał cała czy tylko
rece : ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”