Podróż samolotem

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nikka
Posty: 83
Rejestracja: sob sty 12, 2013 6:26 pm

Podróż samolotem

Post autor: nikka »

Hej!
Poukładało mi się tak, że wyjeżdżam na rok do Francji i nie wyobrażam sobie zostawić moich smrodków pod opieką innej osoby. Przeszukałam forum ale nie znalazłam nic aktualnego ::) więc zwracam się do Was z taką oto prośbą:
Szukam informacji od osób, które w ostatnim czasie przewoziły swoje szczury samolotem. Jak to wyglądało, ile kosztuje, czy potrzebne są jakieś dodatkowe dokumenty (oprócz zaświadczenia od powiatowego), jaką linią lecieliście itp.
Będę bardzo bardzo wdzięczna za wszystkie wskazówki :)
za TM: Myszka, Fretka [*]
ze mną: Krówka, Świnka, Pcheła, Mewka
nikka
Posty: 83
Rejestracja: sob sty 12, 2013 6:26 pm

Re: Podróż samolotem

Post autor: nikka »

Jeśli ktoś przewoził ostatnio szczurki do Francji innym środkiem transportu (np. pociąg lub bus) też dajcie znać :)
za TM: Myszka, Fretka [*]
ze mną: Krówka, Świnka, Pcheła, Mewka
Awatar użytkownika
szczurolap
Posty: 153
Rejestracja: czw maja 08, 2008 2:34 pm
Lokalizacja: Mulhouse

Re: Podróż samolotem

Post autor: szczurolap »

Hej! Z tego co wiem, najpopularniejsze linie lotnicze nie przewożą żadnych zwierząt, busem też nie można ich przewozić, chyba że jest to prywatny przewożnik (mam na myśli małe busy do 9 miejsc - tak zabrać można co chcesz właściwie), Agat, Sindbad i inne duże przewoźniki się nie godzą (chyba że uda Ci się pogadać z konkretnym kierowcą, który 'uda' że nic nie widzi i weżmiesz transporter jako bagaż podręczny - trzeba mieć sporo szczęścia). W samej Francji w pociągu trzeba wykupić ekstra miejsce na zwierzaki (nawet jak masz je na kolanie w transporterze), kupujesz miejsce jak dla dziecka za bodajże połowę ceny. Samochodem nie ma problemu, ja się troche przez Niemcy stresowałam, bo w samej Francji bardzo rzadko kontrolują, wjeżdżających z Niemiec zwykle ignorują :P Mieszkam we Francji już jakiś czas więc jak masz jakieś pytania to chętnie pomogę :)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podróż samolotem

Post autor: Diego<3 »

Wydaje mi się, że można ale na kolankach w transporterku :)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”