Wiek a brak ochoty na picie wody

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Olka1988
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 25, 2015 7:18 am

Wiek a brak ochoty na picie wody

Post autor: Olka1988 »

Witam serdecznie :)
jestem tu nowa, wczoraj "uratowałam" przed paszcza węża dwa szczurki. Wiem, że pseudo-hodowle, sklepy zoologiczne itp. sa złe i wstrętne. Ale przez przypadek trafiłam w miejsce w którym jest wiele szczurów, przeznaczonych na karmę :( okropne miejsce i zastanawiam sie czy można gdzieś to zgłosić ("to" czyli ciasne, brudne, śmierdzące skrzynki w których są przetrzymywane zwierzaki, rozmnażanie na potęgę - miot za miotem, ciemno, ziomno... ehhh :( ). No ale, wracając do tematu. Nie mam pojęcia w jakim wieku są moje małe dziewczynki, czy jest ktoś kto mógłby to ocenić chociaż w przybliżeniu? Wyglądają tak:

http://scr.hu/1xyj/hpcbl
http://scr.hu/1xyj/qwpq1

Mój problem polega na tym, że one nie chcą pić wody. Najpierw miały poidełko takie z kuleczką, kompletnie je ignorowały. Dałam im malutką miseczkę (taką dla gryzoni) i efekt jest taki, że trzy razy wylały wode. Ogólnie ta szara jest trochę osowiała. Wczoraj miała biegunkę (pewnie ze stresu), je bez problemu, biegunka minęła, ale co z tą wodą. Jak jest w klatce to się nie rusza dosłownie i często zamyka tylko jedno oczko a jak ją wzięłam na ręce żeby zrobić zdjęcie to się ożywiła. Ale nie wiem czy zwyczajnie nie szukała miejsca w którym może się schować. Martwię się o nie :( Pomożecie ?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Wiek a brak ochoty na picie wody

Post autor: yss »

1. Jak najszybciej zgłoś się do weta, który zna się na gryzoniach. Niestety niechęć do picia wody to bardzo poważny objaw. Skąd jesteś?
2. Sklepy są złe, ponieważ zwierzątka w nich pochodzą często z rozmnażalni - a rozmnażalniom nie powinno się nakręcać popytu. Im mniej sprzedadzą tym dla nich gorzej i może przerzucą się na pieczarki. ;)
Polecam rzut oka, komu prawdopodobnie napędziłaś popyt i dostarczyłaś pieniążków do kieszeni. Uwaga: niektóre zdjęcia dość makabryczne, ale bez wiszących flaków, można obejrzeć - nawet 1/3 wystarczy. https://www.youtube.com/watch?=7As7tEr7 ... e=youtu.be my się litujemy - kupujemy zwierzęta - oni tłuką kasę. Bez popytu nie będzie podaży.


W żadnym razie cię nie winię, sama mam obecnie szczura z zoologa ;) ale on był jako niesprzedany odpad...

3. Podawaj jak najlepsze jedzenie - np nutridrink (do kupienia w aptece, na forum jest sporo o dawkowaniu nutridrinka - jest to komplet wszystkich możliwych składników odżywczych w postaci smacznego słodkiego napoju :D Możesz dawać niewielkie ilości kaszki dla niemowląt, żółtko, różne zdrowe substancje.

Ale wet koniecznie. Może małe potrzebują kroplówki, może są ciężko na coś chore, kto wie. Podaj miasto :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiek a brak ochoty na picie wody

Post autor: Etche »

Link do yt nie dziala
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiek a brak ochoty na picie wody

Post autor: Tofcia »

Etche to samo miałam napisać.

Olu kup kaszki ryżowe, bobovity wszystko co jedzą niemowlaki i spróbuj im podawać.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Olka1988
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 25, 2015 7:18 am

Re: Wiek a brak ochoty na picie wody

Post autor: Olka1988 »

Szczurki dostałam za free, tez pewnie mają ich za dużo :( jestem ze Świętochłowic. Teraz śpią sobie słodko na mnie. Do wody dałam im dwie kropelki mleka i trochę wypila ta szara. Pomyślałam że dam im też trochę soczystego jabłka. Dzwoniłam do weta jak nie zaczną pić to albo do 18:00 mam przyjechać do lecznicy albo on nawet podjedzie do nas wieczorem. Oby było dobrze. A czy domyslasz się ile tygodni mogą teraz mieć ?
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiek a brak ochoty na picie wody

Post autor: Tofcia »

6 tygodni tyle obstawiam.
One muszą jeść i pić bo szczury mają szybki metabolizm dla nich to sprawa zycia i smierci. Kroplówke winny mieć założoną. Czy sa chłodne bo jeśli tak to świadczy o osłabieniu. Podaj im Bobovite zupke jarzynową z kurczakiem moje przepadają
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Olka1988
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 25, 2015 7:18 am

Re: Wiek a brak ochoty na picie wody

Post autor: Olka1988 »

Tofcia- są cieplutkie. Sporo śpią. Jak je wzięłam na ręce to się trochę wspinaly na włosy później schodziły w dół po koszulce a na koniec zasnely ;) może są senne bo są jeszcze małe a w nocy trochę szalaly. Mimo wszystko niech wet je zobaczy. Kupię te kaszki i słoiczki dla niemowląt może im zasmakuje ;)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Wiek a brak ochoty na picie wody

Post autor: yss »

Olka: krowiego mleka nie podawaj :) Z nabiału może być jogurt naturalny bez dodatków, zwykły twaróg, jajko. Jeżeli szczurek miał rozwolnienie to mleko tym bardziej może mu zaszkodzić.
Na pewno sobie poradzisz, poczytaj na forum o odżywianiu osłabionych lub chorych zwierzątek :D wet też niech doradzi jak im pomóc.

Nie wiem czemu ten zasmarkany link się nie otwiera, dobrze go skopiowałam :( może nie powinno się tego oglądać po prostu.
Ale oczywiście jak za darmo wzięty to zupełnie inna rozmowa i dostajesz medal z kartofla :-*
ten się nie myli, kto nic nie robi
Olka1988
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 25, 2015 7:18 am

Re: Wiek a brak ochoty na picie wody

Post autor: Olka1988 »

Yss- dziękuję za medal ;) co do mleka to obawiałam się czy można podawać. Na szczęście dałam mało i małej nie zaszkodziło. Byłam u tego weta. Maluchy nie są odwodnione, wyglądają zdrowo ale mam je obserwować. Podawać warzywa i owoce oraz delikatnie przymuszać do picia. Mogę sobie pomagać strzykawką. Wet mówił, że prawdopodobnie stres tak na nie działa. Nagle z miejsca w którym było zimno i było bardzo wielkie "stado" znalazły się w zupełnie innym miejscu tylko we dwie. Trochę się uspokoiłam. Szkoda tylko że zapomniałam zapytać weta o możliwe pasożyty. Czy mogą mieć i czy można to jakoś sprawdzić.
Olka1988
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 25, 2015 7:18 am

Re: Wiek a brak ochoty na picie wody

Post autor: Olka1988 »

Dziękuję wszystkim za rady. Mili i Kala (bo takie mają imiona ) zaczęły pić i jeść. Jest już o niebo lepiej :) niestety wczoraj miałyśmy kolejną wizytę u weterynarza. Dziewczynki mają wszoly :/ no ale to już inny temat i inny dział. Jeszcze raz dzięki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”