szczurze skoki

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Olka1988
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 25, 2015 7:18 am

szczurze skoki

Post autor: Olka1988 »

Witam. Szukałam na forum tematu o szczurzych skokach ale nie znalazłam.
Chciałabym zapytać w jakim wieku szczury zaczynają skakać ? Moje dwie dziewczynki (na oko około 6-7 tygodni) skaczą tylko w miejscu i to bardzo nisko. Nie skaczą do góry żeby na coś się wdrapac itp. Tylko podczas zabaw ze sobą skaczą tak jakby jedna na druga i jest to skok na max. 3 cm. Nie skaczą ze stołu na łóżko itp. Czy są jeszcze za małe na skoki na odległość ? Jak to było z Waszymi ogonkami ?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: szczurze skoki

Post autor: yss »

Niektóre szczury długo oswajają się z terenem i późno zaczynają przeskakiwać z łóżka na krzesło na przykład.
ten się nie myli, kto nic nie robi
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: szczurze skoki

Post autor: cane »

To są jeszcze maluchy... daj im trochę czasu, tobie nauka skakania parę lat zajęła ;)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: szczurze skoki

Post autor: IHime »

Zależy jeszcze, jak dobry wzrok mają i od motywacji. Moje niewidome szczury nie skakały wcale, czerwonookie bardzo ostrożnie, a czarnookie najodważniej i najdalej. Są szczury bardzo ciekawskie, którym wystarczy, że gdzieś tam jest jakieś miejsce, w którym jeszcze nie były, żeby skakać, a inne skuszą się tylko wtedy, kiedy coś je bardzo zainteresuje, np. zapach jedzenia.
Olka1988
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 25, 2015 7:18 am

Re: szczurze skoki

Post autor: Olka1988 »

Dałam im czas i zaczęły skakać. Czyli wszystko z nimi ok :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”