Podróż ze szczurkiem

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Svart-sol
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 14, 2015 5:44 pm

Podróż ze szczurkiem

Post autor: Svart-sol »

Mam pewien problem. Za kilka dni adoptuję szczurka (spokojnie, mam już dwa w domu więc proszę mnie nie pouczać że muszę adoptować dwa) i muszę po niego jechać, a na miejsce mam 38 km. Jak wiadomo są straszne upały i nie mam pojęcia jak go zabrać...boję się że się przegrzeje, przecież w aucie jest jeszcze cieplej niż na dworze a jak pootwieram wszystkie okna to będzie przeciąg...macie jakieś propozycje? wezmę go w starej klatce po chomiku więc będzie przewiew ale obawiam się że to nie wystarczy, proszę o pomoc :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podróż ze szczurkiem

Post autor: smeg »

A możesz pojechać po niego wcześnie rano albo późnym wieczorem? Jeśli nie masz klimatyzacji w aucie, koniecznie otwórz okna, już lepszy przeciąg niż przegrzanie - od przegrzania szczur może nawet umrzeć, o przewiania najwyżej się przeziębi. Może przygotuj sobie (albo najlepiej poproś właściciela szczurka, żeby Ci przygotował) małą półlitrową plastikową butelkę z zamrożoną wodą, włóż ją w skarpetę żeby nie była zbyt zimna i włóż szczurkowi do transportera - jeśli będzie potrzebował, przytuli się do niej. Poproś też właściciela o przygotowanie kawałka ogór :-\ ka lub arbuza z lodówki, będzie dobry zamiast picia na podróż.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Svart-sol
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 14, 2015 5:44 pm

Re: Podróż ze szczurkiem

Post autor: Svart-sol »

Właśnie wpadłam jedynie na to żeby jechać gdzieś o 19 kiedy nie ma już takiego upału, a z tą zamrożoną wodą od właściciela to na prawdę dobry pomysł, dzięki wielkie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”