Czy łazienka to odpowiednie miejsce dla szczurów?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
RomanDupka
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 24, 2015 12:02 pm
Lokalizacja: Kraków

Czy łazienka to odpowiednie miejsce dla szczurów?

Post autor: RomanDupka »

Moje szczury mają klatkę w łazience.Szczurki jeszcze nie są oswojone. W moim pokoju jest wiele gniazdek i niebezpiecznych dla szczurków miejsc. Dlatego przeniosłem je do toalety. Nie ma tam żadnych gniazdek, dlatego nie muszę ich brać na ręce na siłę. Chciałem się tylko dowiedzieć czy nic tam nie może im zaszkodzić. Na przykład perfumy i dezodoranty, których tam często używamy. Czy powinienem ich przenieść do pokoju i na czas wybiegu przenosić klatkę (która jest dosyć ciężka) czy raczej szczurki mogą tam zostać?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy łazienka to odpowiednie miejsce dla szczurów?

Post autor: IHime »

Perfumy i dezodoranty za zdrowe dla szczurzych płuc nie są.
Czy w łazience stoi pralka? Jej hałas może ogony stresować, nie wspominając już o tym, że klatka nie może na niej stać w czasie prania. No i pralka zawsze ma jakieś kable, rurki, które fajnie się gryzie.
Czy w łazience jest źródło naturalnego światła? Nawet szczury potrzebują go do regulacji rytmu dobowego.
Druga sprawa, to że taka izolacja może nie najlepiej wpływać na socjalizację ogonów, przyzwyczajanie się do widoku ludzi, codziennych, domowych dźwięków.
Także, według mnie, łazienka jest jakimś wyjściem na kilka dni, nie na stałe.
Awatar użytkownika
RomanDupka
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 24, 2015 12:02 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy łazienka to odpowiednie miejsce dla szczurów?

Post autor: RomanDupka »

Na czas oswajania bd w łazience. Jak na razie nie chcą być brane na ręce, więc nie mogę ich odganiać zbytnio od gniazdek, których jest w moim pokoju pełno, a w łazience 0 (a przynajmniej 0 do których mogliby panowie dosięgnąć). W łazience jest wielkie okno, które dostarcza im światełka. Nie ma tam żadnej pralki. Ze względu na to że jeszcze je oswajam przychodzę do nich co parę minut, daję się obwąchać trochę pogłaszcze, a wieczorami wybieg 2 godz ;)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy łazienka to odpowiednie miejsce dla szczurów?

Post autor: IHime »

No to powodzenia w oswajaniu. Możesz wykorzystać ten czas na zabezpieczanie reszty mieszkania. :)
monikacicha90
Posty: 10
Rejestracja: pn paź 12, 2015 3:28 pm

Re: Czy łazienka to odpowiednie miejsce dla szczurów?

Post autor: monikacicha90 »

Tak tak, też trzymam kciukasy żeby wszystko się udało ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”