Czy ugryzienie szczura jest niebezpieczne?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Andzka
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 6:03 am

Czy ugryzienie szczura jest niebezpieczne?

Post autor: Andzka »

Moja nowa szczurzyca postanowiła dziś dziabnąć mnie do krwi i po przemyciu i odkażeniu rany, zaczęłam się zastanawiać czy taki domowy szczurek mógłby przenosić jakieś choroby. Przyznam, że trochę mnie to zestresowało, więc postanowiłam zapytać. Przepraszam jeśli poruszam ten temat po raz kolejny, ale na telefonie coś nie działa mi wyszukiwarka. ^~^
Ze mną: Minnie, Pestka II, Pysia
Za TM: Pestka, Cleo, Zuza, Miki [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy ugryzienie szczura jest niebezpieczne?

Post autor: smeg »

A skąd ma przenieść te choroby, skoro siedzi całe życie w domu w klatce? :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Andzka
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 6:03 am

Re: Czy ugryzienie szczura jest niebezpieczne?

Post autor: Andzka »

U mnie jest dopiero drugi dzień, a gdzie był wcześniej? Tego akurat pewna nie jestem. Nie wygląda oczywiście na chorego i zachowuje się całkiem normalnie (oprócz tego, że boi się większości rzeczy). :p
Ze mną: Minnie, Pestka II, Pysia
Za TM: Pestka, Cleo, Zuza, Miki [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy ugryzienie szczura jest niebezpieczne?

Post autor: Paul_Julian »

Spokojnie, domowe szczurki nie przenoszą chorób :) Musiały by najpierw miec kontakt z chorym osobnikiem, a o to jest bardzo trudno, bo nie latają po dworze.
W zasadzie to mogą nas zarazic tylko grzybicą. Mogą przenieśc na nas pasożyty, ale nie zarażą. Za to mogą zarazić pasozytami inne zwierzaki.
Trzeba przestrzegac podstawowych zasad higieny i nie ma czego sie obawiać.

Tutaj jest temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=19081& , a Twój zamykam :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „O szczurach”