stado gryzie szczura do krwi

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lukrecja41
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 13, 2015 4:11 pm

stado gryzie szczura do krwi

Post autor: lukrecja41 »

Witam serdecznie.
Dziś się zarejestrowałam i od razu pytanie.
Od grudnia mamy dwie dziewczyny- są zdrowe, wypieszczone, dobrze dożywione.
Od 2 tygodni mamy kolejne dwie dziewczyny-tym razem z adopcji- zabidzone, chudziutkie, w zbliżonym wieku do tych pierwszych ale wyraźnie mniejsze i drobniejsze, siostry.
Jedna z tych sióstr, ciut większa szybko wywalczyła sobie niezłą pozycję w stadzie natomiast druga dostaje regularny łomot, nawet do krwi.Mam wrażenie,że jest zbyt słaba i za mała,żeby się bronić no ale z drugiej strony wiem,że takie walki mogą trwać nawet kilka tygodni.
Teraz jesteśmy w kropce i nie bardzo wiemy czy czekać cierpliwie czy też jednak rozdzielić towarzystwo.
Z góry dzięki za porady :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: stado gryzie szczura do krwi

Post autor: Paul_Julian »

Jeśli rezultatem walki sa tylko podrapane nosy i futro, to nic złego sie nie dzieje. Możesz pryskać wodą ze spryskiwacza do kwiatków jak zauważysz , ze się tłuką.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukrecja41
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 13, 2015 4:11 pm

Re: stado gryzie szczura do krwi

Post autor: lukrecja41 »

Dzięki serdeczne.
Na szczęście sytuacja nieco się uspokoiła.
lukrecja41
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 13, 2015 4:11 pm

Re: stado gryzie szczura do krwi

Post autor: lukrecja41 »

Niestety musiałam moje dziewczyny oddzielić. Tłukły biedną Alicję tak,że cała była w strupach, zalękniona i wygłodzona (zabierały jej jedzenie i bała się jeść).
Mieszka ze swoją siostrą w osobnej klatce ale tuż obok chuliganek.
Wczoraj była próba połączenia dwóch stad ale Alicja niemal natychmiast została pogryziona do krwi..Smutne to ale co było robić? Znów są osobno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”