Szczurek fuzz i normalny ? :)

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Szczurek fuzz i normalny ? :)

Post autor: Vikikkii »

Hej ! No więc mam takie pytanie , od niedawna zastanawiam się nad szczurkiem fuzz jednak mam wątpliwości :
Czy podczas większej sprzeczki ( np. moja alfa często rzuca się na inne o jedzonko ) nie będzie krwi ? No bo jednak one się za futerka złapią a taki łysolek to chyba aż do krwi ? :?


A poza tym fuzz jak normalny szczuras ? Tylko mu zimniej może być ? :)

Przepraszam jeśli się temat powtarza ale szukałam i nic takiego nie znalazłam
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczurek fuzz i normalny ? :)

Post autor: Morgana551 »

Szczur odmiany fuzz nie ma futerka czyli swojej "zbroi". Rany przez to łatwiej powstają i trudniej się też goją. Fuzzom nie jest zimniej ponieważ więcej energii spalają aby utrzymać ciepłotę ciała. Od ogonów z futerkiem różnią się też tym, że nie mają rzęs przez co może dochodzić do infekcji oczu.
Poza tym fuzz nie różni się niczym od swoich futrzanych kolegów.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurek fuzz i normalny ? :)

Post autor: smeg »

Mają rzęsy, ale kręcone - co jest czasem powodem infekcji z powodu ich zawijania pod powieki. Nie jest to jednak problem, który występuje u każdego fuzza. Co do ran - owszem, są bardziej widoczne na gołej skórze, ale goją się tak samo, jak na owłosionych szczurach.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczurek fuzz i normalny ? :)

Post autor: Morgana551 »

Rany częściej się babrają, bo nie mają sierści.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurek fuzz i normalny ? :)

Post autor: smeg »

A od kiedy to sierść przyspiesza gojenie?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczurek fuzz i normalny ? :)

Post autor: Morgana551 »

Do rany nie włażą różne paprochy itp., bo zostają na sierści ;)
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurek fuzz i normalny ? :)

Post autor: smeg »

To nie paprochy powodują babranie się rany, a bakterie, a dla tych sierść nie jest żadną przeszkodą ;) Poza tym w przypadku rozległych otwartych ran sama sierść włażąca do środka również mogłaby być powodem ich babrania. Żadne ze znanych mi źródeł wiedzy o szczurzych odmianach nie podało informacji o utrudnionym gojeniu w przypadku fuzzów, czy mogłabyś jakieś przytoczyć? ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Szczurek fuzz i normalny ? :)

Post autor: Morgana551 »

Regularnie czytam i obserwuję szczurze grupy. To właśnie dzięki nim wnioskuję, że rany u fuzzów częściej się babrają i mogą wolniej się goić. Ponad to wiele razy spotkałam się tez z taką opinią u innych, doświadczonych szczuromaniaków. Sama też miałam do czynienia z fuzzami i obu przypadkach rany goiły się znacznie wolniej niż u szczurów z sierścią. Szczególnie gdy szczuro był szyty.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”