Sklep z pasją

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pupilkowo
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 20, 2015 9:22 am

Sklep z pasją

Post autor: pupilkowo »

Witam wszystkich na forum.
Od dwóch lat prowadzimy internetowy sklep zoologiczny specjalizujący się w gryzoniach, królikach i innych małych ssakach.
Od 1 grudnia rusza nasz 1 w Polsce stacjonarny sklep specjalistyczny. Oczywiście nie prowadzimy sprzedaży zwierząt, a swoim klientom polecamy przede wszystkim adopcje lub zakup Ogonka w hodowli. Naszym celem jest również edukacja klientów, jak opiekować się zwierzakami, czym karmić. W związku z tym zwracam się do wszystkich forumowiczów z prośbą o rady - jakie karmy polecacie, jakie produkty sprawdzają się w hodowli szczurków, co możemy jeszcze zrobić, aby powiększyć wiedzę ludzi na temat tych zwierzaków. Wszystkie informacje, co chcielibyście w takim sklepie znaleźć są dla nas na wagę złota. Postaramy się je wprowadzić.

pupilkowo
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sklep z pasją

Post autor: Vess »

Ok. :) Służę pomocą!

Więc tak:

Karmy
Najlepszą, polecaną karmą jest Versele Laga z serii Nature. Ja aktualnie używam karmy(VL) z serii Crispy Muesli. Oczywiście to nie wszystko co jest dobre na rynku, ale to są moje ulubione :). Głównie w wyborze karmy decyduję się: Różnorodnością, wartościami odżywczymi oraz brakiem produktów piekarniczych (No dobra, przejdą o ile nie są barwione!). Możecie uprzedzać klientów o tym, że kolorowe chrupki są dobre- ale tylko dla ich oczu.

Ściółka
Odradzajcie zakupu wiórek. Śmierdzą, pylą się i są najczęściej sosnowe. Drewno iglaste jest trujące! W waszym pupilkowym zoologicznym powinny się pojawić ściółki drewniane w granulacie. Dla kotów- sosnowe, a dla gryzoni, które podgryzają takie ściółki- dębowe. Produkt, który możecie wprowadzić i za jaki ogonkowi fani (w tym ja, jeśli otworzylibyście sklep w Olsztynie, w pobliżu mojego bloku :P) by was kochali, to zrębki wędzarnicze. Dobrze chłonął siuśki, nie pylą- są po prostu wygodne w użytkowaniu jak i sprzątaniu.

Przysmaki
1.Psia karma na wagę z niską ilością białka- Akurat dla szczurów kupuję taką, bo jest dobra do nagradzania. Szczury lubią ją głównie za zapach i ten jakże psi smak :P Przydają się niezmiernie w małych ilościach i to nie tylko dla szczuromaniaków, bo stare psy, jak wiadomo, preferują niską zawartość białka. A, i niektórzy dodają je do karmy samoróbki.
2.Herbal Pets to po prostu coś, co chciałabym u was widzieć!
3. Dropsy. Ale do oswajania czy nagradzania, nie tuczenia.
4. Kolby. Dla niektórych niezbędne do utrzymania prawidłowej długości ząbków swojego podopiecznego :)
5.Sól, Wapno, Sepia. Niestety moje szczury mają wapno, bo za sepię zapłaciłabym... 15 zł... za wapienko i tak dałam 9. No, ale co zrobić?

Różności
1. Poidła. Najlepiej dobrze nam znane- przeźroczysto czerwone (wystarczająco wygodne) I oczywiście szklane z firmy Trixie. Te drugie są bardzo wygodne w użytkowaniu i niezbędne dla zwierzów gryzących poidła.
2. Akcesoria typu hamaczki, drewniane tuneliki, kokosiki i inne różności :P Sputniki, duże domeczki i tak dalej...
3.Pojemniki na karmę. Przydałyby mi się dwa.
4. Miski. Z góry mówię, że polecajcie klientom z większymi gryzoniami zaczepiane metalowe lub porcelanowe. Szczury stają łapkami na brzegu miski i tak jedzą. Nie zawsze, ale bardzo często. Co skutkuje najczęściej przewróceniem plastikowej miseczki i rozsypaniu się zawartości- często wprost na siuśki.
5. Neutralizatory zapachów- la niektórych niezbędne, ja nie używam.

Wyprawka(bez przesadzania, jeśli ktoś chce zapewnić zwierzęciu maksymalną wygodę często przesadza, znam to :) )

-Ściółka
-Karma
-Klatka
-Poidło i miska
-Dość duży domek.Szczury szybko wyrosną z małego i będą się o niego gryźć. Najlepsze są z materiału.
-Hamak
-Dropsy, jeśli szczur jest nie oswojony
-Opcjonalnie mała kuwetka
-możecie dorzucić za darmo pudełko na kryjówkę na zwierza :P

Możecie doradzić też co klient powinien jeszcze zakupić, albo przygotować z domowych zasobów:
-ścierka lub ręczniki papierowe
-Gąbka do mycia klatki
-szczotka do mycia poidła
-Opcjonalnie, przydaje się plastikowy pojemnik na herbatę, można wlać do niego przegotowaną wcześniej wodę

Możecie też wspomnieć o szczurzej towarzyakiej egzystencji, o tym, że brak kontaktu z człowiekiem może się skończyć ze zdziczeniem, tak, gryzonie mogą ugryźć i, że warto wypozażyć się w luźną/przyduzą bluzę z kapturem, bo ogonki kochają siedzenie pod bluzą w rękawie, lub kapturze.

Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy, ale w razie pytań- na pewno odpowiem.

Pozdrawiam :)
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”