Umaszczenie

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dusza Lisa
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 05, 2015 5:38 pm

Umaszczenie

Post autor: Dusza Lisa »

Jeżeli to nie ten dział - przepraszam, nie mogłam znaleźć właściwego :/.
Huh, pytanie może nie tyle o same szczury, co o umowę adopcyjną. Otóż mam u siebie dwójkę małych zbójników na tymczasie, maleństwa mają góra pięć tygodni, chociaż nie zdziwiłabym się, gdyby okazały się młodsze. Chłopaki uniknęły zeżarcia, a że sytuacja nie pozwala mi na zatrzymanie ich z moją trójką( znaczy... ja bym nie miała nic przeciwko, chłopcy skradli mi serce i już teraz, chociaż są ze mną, zaczynam tęsknić za obserwowaniem ich wybryków), szukałam dla nich domu. O ile domek się znalazł i już dzisiaj malce będą, a raczej powinny być, bo adoptująca się nie odzywa i nie wiem, co się dzieje, w nowym domu, o tyle mam problem ze zrozumieniem umowy. Być może spowodowane jest to brakiem kawy lub małą ilością snu, ale jak mam rozumieć punkt: umaszczenie? Przez kolor czy znaczenia chłopców? Pomógłby ktoś z dopasowaniem tego?
Próby zrobienia im zdjęcia to męczarnia, nie udało mi się uchwycić Elladana tak, aby było dobrze widzieć:
Obrazek
Elrohir:
Obrazek
I filmik( nie jestem pewna czy ze zdjęć da się dokładnie odczytać, o ile Ro jest wyraźny, to Dan już niezbyt), na którym przewija się też ich opiekun łóżkowych wybiegów - Estel:
View My Video
~Rudość to nie kolor włosów. Rudość to charakter.~
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Umaszczenie

Post autor: Malachit »

Tutaj jest temat o umaszczeniu właśnie http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=4976&start=1695 ;)
Co zaś do tego punktu w umowie, to wydaje mi się, że tutaj ma być i kolor, i znaczenie - taki skrótowy opis szczura.
Twoje chłopaki to black husky - co prawda niestandardowe, ale jednak husky, co widać po bieleniu.
I na moje to nie mają mniej niż 5 tygodni, bo już kilka dni przynajmniej są u ciebie a w wieku 3-4 tygodni jeszcze nie są całkiem samodzielne. No i już bieleją ;) cytat z powyższego tematu:
Nakasha pisze: Husky zaczynają jaśnieć ok 5 - 6 tygodnia życia i najintensywniejszy okres jaśnienia trwa ok pół roku. Ale mogą jaśnieć również długo potem. ;) Żaden husky nie pozostaje przy bazowym kolorze, każdy jaśnieje i srebrzeje, ale w różnym tempie i haszczenie ma też różną intensywność. :)
Wyszukiwarka nie gryzie
Dusza Lisa
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 05, 2015 5:38 pm

Re: Umaszczenie

Post autor: Dusza Lisa »

Dziękuję, musiałam przeoczyć wątek :). Ich początkowy kolorek był co najmniej zaskakujący :)
Teraz już na pewno są starsze niż pięć tygodni >:D
~Rudość to nie kolor włosów. Rudość to charakter.~
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”