Zarażenie szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Zarażenie szczura

Post autor: zosiek29 »

Z tego co czytałam, małe jest prawdopodobieństwo, aby szczur zaraził się od człowieka, ale.. Obudziłam się dziś rano prawdopodobnie z różyczką, cała w wysypce, podwyższona temp., powiększone węzły chłonne itd. :-[ Czy w tym stanie bezpieczny będzie kontakt z małym? I tak jest już chory, więc nie chciałabym go dobić.
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zarażenie szczura

Post autor: unipaks »

Co do możliwości zarażenia się różyczką, to nie wiem, ale pewna jestem bo potwierdzili to specjaliści od gryzoni, że niektóre nasze infekcje mogą na ogonki przejść, więc dobrze byłoby do minimum ograniczyć kontakty z małym

Zosiek, na wszelki wypadek zrób sobie morfologię krwi z ręcznym rozmazem krwinek - z różyczką czy anginą często jest mylona mononukleoza zakaźna, mająca podobne objawy

Może dobrze byłoby poprosić moderatora o przeniesienie Twoich wpisów do działu o chorobach i leczeniu
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Re: Zarażenie szczura

Post autor: zosiek29 »

Jak się okazało, po wstępnym przeanalizowaniu ojca, to nie różyczka, a ospa, której w dzieciństwie nie przeszłam. Teraz tym bardziej będę się trzymać z dala od małego, z tym że kiepska sprawa, bo ospa trwa jakieś 2-3 tygodnie, a szczurkiem trzeba się zająć, oswajać :/
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Zarażenie szczura

Post autor: yss »

...i jak widzisz, powinno się mieć co najmniej dwa :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Zarażenie szczura

Post autor: carola138 »

Jak Cię wysypało,to już nie zarażasz.Nie mam pojęcia czy szczurki łapią tego typu wirusy,ale i tak w tej chwili jest za pózno na przeciwdziałanie.Od siebie mogę dodać,że moja córka w lecie chorowała na ospę,przebywała w tym samym pokoju co szczury i nic się nie stało.Może nie będzie tak zle :)
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Re: Zarażenie szczura

Post autor: zosiek29 »

Wróciłam od weterynarza, szczurek przy mojej ospie jest bezpieczny :)
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”