Sierść Rex?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Sierść Rex?

Post autor: neyiell »

Cześć, chciałabym zapytać o owy rodzaj sierści, który nosi nazwę rex, czyli kręcona. Otóż chciałabym sprawić sobie takiego malucha, JEDNAK! Czy prawdą jest, że szczurek z taką sierścią może szybko wyłysieć? Jest to skutkiem jakiejś konkretnej przyczyny, czy uwarunkowaniem genetycznym?
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sierść Rex?

Post autor: Vess »

Nigdy nie słyszałam by te szczury łysiały z wiekiem :o. Sama mam rexa. Ogółem- nie wszystkie rexy mają super kręconą sierść. Mogą mieć w większości prostą i lekkie łysinki. Mój ma lekko zakręcone na grzbiecie, łysinki na hrzbiecie i przy uszach i zakręcone wąsy. Tym co odróżnia go od sierści standard to, według mnie, przede wszystkim miękkość sierści. Jest delikatniejsza i milsza w dotyku. Szczury łyse z małą ilością sierści to double rex. Przepraszam za błędy, piszę z telefony. Pozdrawiam!
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sierść Rex?

Post autor: neyiell »

Dziękuję bardzo, mam nadzieję, że znajdę odpowiedniego malucha. :3
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sierść Rex?

Post autor: Vess »

:) Nie ma problemu. Jeśli chcesz, by twój szczur miał ładnie kręconą sierść, bez łysin, to taka nazywa się ona velveteen. Jest też dłuższa, więc fale lepiej widać ;). Powodzenia
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sierść Rex?

Post autor: Malachit »

Nie do końca jest to prawda co napisała Vess. Rexy często mają wręcz bardziej szorstką sierść niż standardy i u dobrego rexa jest ona właśnie kręcona. Velveteen ma sierść falowaną i miękką, przy czym w porównaniu do rexa nie ma aż tak kręconych wąsów. Double rex z kolei okresowo łysieje. Jednak szczury nierodowodowe rzadko kiedy są "pokazowe" i często zdarzają się takie z cechami pośrednimi między rexem a velveteenem. Zdarza się też, że przez kręconą sierść szczur ma większą podatność na tworzenie się kaszaków, które trzeba usuwać (nieropnych zapaleń mieszków włosowych). Rzadkie futerko w niektórych miejscach też jest niestety normą wśród kręconych nie-rodowodowców (szczurów ze sklepów i wpadek).
Tutaj Nakasha pisała o różnicach http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t= ... en#p875064
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Sierść Rex?

Post autor: yss »

Mój rexik łysieje na starość, ale on zawsze miał takie rzadkie kłaczki.
A jest milutki jak nie wiem co i taki pozostanie nawet gdyby mu cała sierść wyleciała ;) jak to mówią, szczura nie kocha się za futro.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sierść Rex?

Post autor: neyiell »

Malachit, dziękuję za sprostowanie. Wiecie może co to za rodzaj sierści? :3
http://images.tinypic.pl/i/00760/m91c3qpxhf6l.jpg
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Sierść Rex?

Post autor: IHime »

Wygląda trochę jak teddy rex.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”