Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Anaiis
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 8:17 am

Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: Anaiis »

Z racji tego, że nie mogę mieć dwóch szczurków, chciałabym zaadoptować szczurka aspołecznego - czy istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że w ogóle znajdę takiego na jakimkolwiek forum adopcyjnym? Jeśli tak - to gdzie? Czy może, jeśli nie dam rady znaleźć takowego, zdecydować się na jednego...?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: yss »

U mnie w chacie!
:D
Niestety jego aspołeczność sięga dalej, np gryzie ludzi przez pręty i nienawidzi być podnoszony...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: Paul_Julian »

Kazdy szczur potrzebuje kumpla. Jesli powodem sa rodzice- poczytaj ten dział http://szczury.org/viewforum.php?f=17 Tam sa rózne pomysły, i już sporo rodziców udalo się przekonac :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: Niamey »

a czy rzeczywiście musisz mieć szczurka tu i teraz? Masz przed sobą dużo czasu, może lepiej poczekać, aż będziesz zależna tylko sama od siebie i wtedy sprawić sobie zwierzaki? W innym przypadku, lepiej weź chomika lub lub samca myszki
Anaiis
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 8:17 am

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: Anaiis »

Nie chciałabym mieć dwóch szczurów, ponieważ boję się, że sobie z nimi nie poradzę... Będę czekać na aspołecznego, śledzić adopcje i strony, gdzie oddają szczury. A może ktoś ma z Was takowego? Szczurki urzekły mnie swoją osobowością, lecz dwa to dla mnie za dużo.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: Paul_Julian »

O wiele lepiej poradzisz sobie z dwoma niż z aspołecznym. Szczury, które musza być trzymane pojedynczo to gryzące szczury, które maja kłopoty fizyczne lub psychiczne. I takie szczury jest okiełznać o wiele trudniej niż nawet 10 szczurów.
Naprawdę.

A powiedz, czego sie obawiasz ? Ale tak szczerze ( nawet jesli to brzmi głupio) , bo tylko wtedy bedziemy mogli pomóc.
Tego, ze sa za bardzo zywiołowe ? Jesli tak - wez dwa samce kastraciki. Masz gwarantowane dwa przylepne leniuchy, które będą myśleć tylko o mizianu po lewej stronie, potem o jedzeniu, a potem o mizianiu po prawej stronie, a potem o spaniu.

Samce jajeczne też sa leniuszkami, ale mogą w czasie dorastania miec za duzo testosteronu i stać sie agresywne ( nie ze swojej winy). Ja mam szczury od prawie 10 lat, ale nigdy nie miałem samców jajecznych - po prostu sie boję tego, ze moga stać się agresywne. A wiele osób ma jajeczne i się nie boją. Poradzę sobie ze szczurem agresywnym zwykłym ( po przejściach), ale jajecznych własnych sie boję mieć.

Cały czar i osobowosć szczurków to obserwowanie ich relacji, tego jak śpią razem, jak sie kłócą o chrupkę, jakie mają relacje.

Jesli poradzisz sobie z jednym ogonem , z dwoma też dasz sobie radę. Tylko dziewuchy potrafią się rozbiegnąć na 5 stron świata i ciągle są w ruchu :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Anaiis
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 8:17 am

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: Anaiis »

Zdecydowałam się na jednego szczura i będę czekać na aspołecznego tyle, ile będzie trzeba. Nie chodzi o rodziców, to po prostu powody osobiste.
Anaiis
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 8:17 am

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: Anaiis »

Jednak będzie to jeden szczur, niekoniecznie aspołeczny. Potem może pomyślę nad drugim, ale wątpię. Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: yss »

nakarmiliśmy trolla :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Anaiis
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 8:17 am

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: Anaiis »

To żaden troll. Bardzo chcę szczura, ale dwa to dla mnie zdecydowanie za dużo... Wiem, że to silnie stadne zwierzęta, ale chyba lepiej uratować życie takiemu zwierzaczkowi z zoologicznego/oddanego na pokarm dla węża i mieć jednego niż skazać go na śmierć...
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: olgapsiara »

Albo dwa szczury albo w ogóle.
I biorąc z zoologa go wcale nie ratujesz...
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: smeg »

No tak, "ja chcę", więc nie obchodzi mnie dobro zwierzęcia. Powodzenia.

A tzw. "aspołeczne szczury" to najczęściej takie, które były nieprawidłowo łączone z innymi lub wymagały kastracji z powodu agresji hormonalnej. Miałam u siebie kilka takich osobników po przejściach, wszystkie po pewnym czasie pracy nad nimi zaaklimatyzowały się w stadzie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: Niamey »

Boisz się, że nie poradzisz sobie z dwoma szurami, więc chcesz wziąć szczura który jest tak trudny, że nie dało się go połączyć z innym szczurem?
A czego dokładnie boisz się w posiadaniu dwóch szczurów? Że będą mniej absorbujące, łatwiejsze w opiece i radośniejsze?
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: nienazwana »

Aspołecznych szczurów nie ma (są jedynie takie z problemami w zachowaniu spowodowanymi przez nieodpowiednie wcześniejsze traktowanie) za to są nieodpowiedzialni ludzie, którzy kierują się swoim chceniem i widzimisiem a nie dobrem zwierzęcia.
Chcesz jedynaka- weź chomika.
Anaiis
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 8:17 am

Re: Aspołeczny szczur, gdzie takiego znajdę?

Post autor: Anaiis »

...do usunięcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”