Ząbki u szczurów

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Katonnie
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 27, 2015 8:53 am

Ząbki u szczurów

Post autor: Katonnie »

Mam 2 szczurki od września więc już trochę mają. Natknęłam się dziś pierwszy raz na informacje, że ząbki u szczura trzeba podcinać co 2 miesiące bo stale rosną. Zdziwiło mnie to, mają wielki apetyt i nie widzę, żeby zęby były jakieś długie. Przyjrzałam się gdy ziewały, i dolne mają może centymetr, nie wiem czy to dużo czy nie. Górne są całkowicie króciutkie. Może to nieprawda, że trzeba podcinać tak często, a może po prostu ścierają je podczas jedzenia ziarna? Szukałam informacji w internecie i niestety nic, ale od czego jest to forum? Pomoże ktoś? Może są zbyt długie i się męczą a ja o tym nie wiem :'(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ząbki u szczurów

Post autor: Paul_Julian »

Jesli szczurki jedzą stały pokarm, to same sobie ścierają i nie trzeba podcinać. Jak ziewają, to faktycznie te dolne potrafią być bardzo długie. Dodatkowo dolne siekacze rozchodza się na boki, więc sie nie przestrasz, jak kiedyś coś takiego zauwazysz :D
Niektóre szczury mają wady zgryzu, i wtedy trzeba koniecznie podcinać. No i starszym szczurkom czy chorym, które jedzą tylko mokry pokarm.
Takie ząbki u szczurów z wada zgryzu potrafią naprawdę rosnąc w dziwny sposób i zawijać się na zewnatrz jak u dzików, dodatkowo kaleczą pyszczek.
Tutaj mamy ostatni przykład - https://www.facebook.com/events/256785128043824/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Katonnie
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 27, 2015 8:53 am

Re: Ząbki u szczurów

Post autor: Katonnie »

Dziękuję bardzo za odpowiedź, jestem już spokojniejsza :D i ciekawi mnie, czy tylko moje szczury tyle jedzą, jeszcze troche a będą spasione ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”